Bugun...10 Kasım Basın Açıklaması Ve Anma Mesajları
Tarih: 09-11-2017 18:37:00 Güncelleme: 10-11-2017 12:54:00 + -


Admin Çelik "Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yaptıklarını, millet iradesine dayanarak gösterdiği üstün basireti küçültmeye, sulandırmaya ve bu yolla da Cumhuriyet’in temellerini bozmaya yeltenenlere en iyi cevabı yine büyük Türk milleti verecektir." dedi.


10 Kasım Basın Açıklaması Ve Anma Mesajları

Mesajlar

 

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, ebediyete intikal edişinin 79 yıldönümü nedeniyle anma mesajı yayınladılar.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası yayımladığı yazılı açıklamasında; “Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Hakk’a yürüyüşünün üzerinden 79 uzun yıl geçmiştir. Aramızdan ayrılışının bu yıldönümünde kendisini bir kez daha Rahmet ve Fatihalarla yad ediyoruz.

 

Hayatını milletine adayan, Türk milletini hak ettiği onurlu ve bağımsız yaşama seviyesine çıkarma konusunda, üstün bir çaba ve mücadele azmi gösteren Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e büyük bir vefa ve gönül borcumuz olduğu şüphesizdir.

 

O’nun yüksek erdemi sayesinde Samsun’da atılan ilk adımla esaretin bariyerleri devrilmiş, meydanlardaki kahramanlıklarla mütecaviz emellerin surları delinmiş ve Cumhuriyet’in ilanıyla da milletimiz kendi kaderine sahip çıkacak iradeyi göstermiştir.

 

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yaptıklarını, millet iradesine dayanarak gösterdiği üstün basireti küçültmeye, sulandırmaya ve bu yolla da Cumhuriyet’in temellerini bozmaya yeltenenlere en iyi cevabı yine büyük Türk milleti verecektir.

 

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün manevi varlığına ve bizlere emanet ettiği muhteşem millet eserlerine hiçbir kötü ve hain niyetin musallat olamayacağı inancımı bir kez daha teyit ederek; ebediyete intikal edişinin 79’ncu yıldönümünde kutlu hatırasını hürmet ve minnet duygularımla anıyoruz. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.”

 

Mustafa Çelik=>www.haberci18.com Admini

 

ÇAKÜ Rektörü Prof.Dr. Hasan Ayrancı’nın 10 Kasım Anma Mesajı

 

Yeniden millî mücadelenin günleri yaklaşırken, bu ülkenin ve tüm mazlumların selameti için millî değerler ile kutlu inancımızın etrafında bir ve bütün olmayı bilmeliyiz.

 

Bayraklaşmış bir imanla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milletin çocukları nasıl bir mücadeleyi başarmışsa bu günün tam da o gün olduğunu anlamamız gereklidir.

 

Yaklaşan büyük tehlike karşısında Atatürk’ün duygudaşı olan ve yeniden millî mücadeleyi başlatan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının silah arkadaşlığına hazır olmalıyız. Hepimiz Mehmetçik, her Mehmetçik Cumhurun Başı ve başkomutan, o ise bir mehmetçiktir.

 

Bu yolda tekbirler bizim imanımız; İzmir Marşı da geçmişe duyduğumuz minnettarlığın nişanesidir. Şimdilerde sonuna kadar yerli ve milli olarak biz,   hepimiz hazır olduğumuzu dosta düşmana göstermeliyiz, bunun için hazırız.

 

Bugün, Cumhuriyetimizin kurucusu ve banisi millî direnişin kahraman önderi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün rahmeti Rahman’a kavuştuğu günün yıl dönümüdür. Bugün, onu yeniden anlama ve aziz hatırası karşısında yeniden şafaklanan bir saygıyla anmamız gereken gündür. Atatürk millî direnişin ve yeniden millî mücadelemizin sembol ufkudur. Bizler, onun bize emaneti olan bu inançlı toprakları ve kutlu cumhuriyeti ondan aldığımız ilhamla korumak görevimizi, yenilenmiş millî bir şuurla yerine getireceğiz.

 

Bu his ve mana ile Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını hayırla, şükran ve minnet hisleriyle yad ediyoruz.

 

ÇAKÜ Rektörü=>Prof.Dr. Hasan Ayrancı

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç’in 10 Kasım Mesajı

 

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Türk milletinin kaderini değiştiren Atatürk’ün bizlere bıraktığı zengin ve sağlam mirası dimdik ayakta tutarak özgürlük ve bağımsızlık meşalesini gelecek nesillere aktarmanın önemine dikkat çeken Dinç, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Türkiye Cumhuriyeti’nin mimarı, tüm dünyanın takdirini kazanmış büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün miras bıraktığı değerler, ülkemizi ve tüm dünyayı aydınlatmaya devam edecektir. Demokrasi, özgürlük, bağımsızlık ve Cumhuriyet üzerinde yükselen bu değerler, ondan bayrağı devralan liderlerimiz ile birlikte geleceğin “Güçlü Türkiye” ideasını, Türk milleti ile el ele, gönül gönüle sürdürecektir. 15 Temmuz 2016 tarihi,  ülkemiz üzerinde oynanan hain planların sinsice devam ettiğini; bir ve beraber oldukça üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir engelin olmadığını bir kez daha gösterdi.

 

Bugün, böylesine büyük bir lideri kaybetmenin hüznünü yaşarken tüm dünyada hayranlık uyandıran ve örnek alınan siyasi öngörüleri, gideceğimiz yolda bize ışık tutmaya devam edecektir. Bulunduğumuz coğrafya, kan ve gözyaşına rağmen, kendi içinden büyük liderler çıkarmaya aşinadır. “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gelecek nesile karşı beslediği umuda ve onlardan beklentisine layık olabilmek için var gücümüz ile çalışıyor; yürekleri sevgi ve barış dolu, aydınlık bakışları ile geleceğimizin umudu çocuklarımızı milli hedeflerimiz doğrultusunda yetiştirmeye gayret ediyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; “Yurtta Barış, Dünyada Barış” idealinin mümtaz temsilcisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, silah arkadaşlarının ve bağımsızlık mücadelesinin bütün kahramanlarının aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyor; onları özlem ve rahmet ile anıyoruz.”

 

İrfan Dinç=>Çankırı Belediye Başkanı

 

Çankırı Barosu 10 Kasım Mesajı

 

Gazi Mustafa Kemal'in en büyük arzusu Türkiye Cumhuriyetinin çağdaş uluslar düzeyine ulaşmasıydı. Bu hedefin ise ancak demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan hak ve özgürlüklerinin eksiksiz benimsenerek yaşama geçirilmesiyle sağlanabileceği açıktır. Sevinçle söyleyebiliriz ki; Cumhuriyetimiz öngörülen hedefe milli birlik ve beraberlik içinde mutlaka ulaşacaktır. Bizlerin Cumhuriyetin hedefleri doğrultusunda yürümemizi sağlayan Cumhuriyetin kurucusu Mustafa kemal Atatürk ile birlikte tüm gazi ve şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.'

 

Av. Erkan Köroğlu=>Çankırı Barosu Başkanı

 

İyi Parti Çankırı İl Başkanlığından 10 Kasım Mesajı

 

Kendi eliyle kendi milletinin müstemleke olmasına rıza gösteren işbirlikçi bir hükümetin görev yaptığı bir ortamda, Türk milletinin kaderini yine Türk Milletinin azim ve kararının kurtaracağına inanarak yola çıkan ve attığı her adımı, yaptığı her işlemi, gerçekleştirdiği her eylemi hukuk zemininde o iradeye dayandıran devletimizin kurucusu, rehberimiz ve liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün yıldönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyor ve O’nu her zamankinden daha çok arıyoruz.

 

O’nun inandığı ve muasır medeniyetler ailesi içindeki yerini alması için her alanda çalıştığı yüce Türk milletini bugün dahi zihniyeti belli simsarlar eliyle bölmek ve parçalamak isteyenlerle verdiğimiz ve vereceğimiz mücadele dün olduğu gibi bugün de, yarın da sürecek ve inanıyoruz ki, Atatürk’ün bizlere en büyük emaneti Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

 

Bu büyük ve necip millete inancını her fırsatta ifade eden Atamızın ölüm yıldönümünde bir kez daha O’nun diliyle ve O’nun şevkiyle haykırıyoruz:

 

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!

 

Çetin Kapdan=>İYİ Parti Çankırı İl Başkanı

 

MHP Çankırı Merkez İlçe Başkanı Bahadır Akbaba’nın 10 Kasım Mesajı

 

MHP Çankırı Merkez İlçe Başkanı Bahadır Akbaba, 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti bir milletin bağımsızlık nidası hatta haykırışıdır. O, ülkenin en karanlık günlerinde Türk milletine dikenli yollardan nasıl geçilebileceğini göstermiş; fiilen de uygulamış bir önderdir. Hayatını bu yola, Türk milletinin bağımsız yaşama arzusuna adamış olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, üstün çaba ve mücadelesiyle sadece bizleri değil tüm dünyayı etkisi altına almayı başarmış bir önderdir. Ona olan hayranlığımızı perçinleyen bu inanmışlık, ilim ve fen ile birleşmiş bizlerin "fikri hür, vicdanı hür" bireyler olmamızı sağlamıştır. Türk milletinin ne şartlar altında olursa olsun "manda ve himaye" altına girmeyeceğinden emin olmuş ve asla ödün vermemiştir. Bizlere ilham kaynağı olan bu düşünceler sonsuza kadar bir ışık bir rehber olacaktır.Kahraman bir komutan, büyük bir devlet adamı olarak kendi yüzyılına sığmayıp taşan Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu aziz milletin ortak değeridir. Unutulmamalıdır ki, Türk milletine duyduğu sevgi; milli, manevi değerlerine verdiği önem Türk milletini silkelemiş ve özüne döndürmüştür. İstiklal mücadelemizin ebedi şahsiyeti Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve özlemle anarken, vefatının 79. sene-i devriyesinde bir kez daha aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhu şad olsun"

 

MHP Çankırı Merkez İlçe Başkanlığı=>Bahadır Akbaba

 

Çankırı Mali Müşavirler Oda  Başkanı Yakar’dan 10 Kasım Mesajı

 

Çankırı Mali Müşavirler Odası Başkanı Hüseyin Yakar, Büyük önder Atatürk’ün 10 Kasım 1938 de ebediyete intikal edişi şüphesiz ki Türk milletini derin bir üzüntüye boğduğunu söyledi.

 

Atatürk’ün en büyük eserinin Cumhuriyet olduğuna değinen Yakar, Onun aziz hatırasının ortak hislerle yad edildiği bugün; herkese düşen en büyük görev; Onu ve en büyük eseri olan Cumhuriyeti anlamak, Cumhuriyetin değerlerini her koşulda korumak, onun ideallerini, en ileri bir demokrasi bilinciyle hayata geçirmek ve böylece Ülkemizi aydınlık yarınlara taşımaktır dedi.

 

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Hüseyin Yakar, Atatürkün vefatının 79’uncu yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında Onun bıraktığı eserlere sahip çıkmanın önemine dikkat çekti. Yakar, yayınladığı mesajında, Atatürk’ün ani ve apansız ayrılışı bütün Türk halkını derinden etkilemiş, dünya üzerinde geniş bir yankı uyandırmıştır.

 

Milletimizin, kendisine aydınlık yarınların kapılarını açan büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’e bağlılığını ve sevgisini, ülkenin dört bir yanında ortak bir düşünce ve ortak duygularla ifade ettiği, Onun aziz hatırasının ortak hislerle yad edildiği bugün; herkese düşen en büyük görev; Onu ve en büyük eseri olan Cumhuriyeti anlamak, Cumhuriyetin değerlerini her koşulda korumak, onun ideallerini, en ileri bir demokrasi bilinciyle hayata geçirmek ve böylece Ülkemizi aydınlık yarınlara taşımaktır. Eşsiz komutan, kurtuluş sürecinde tüm gücünü ulusuna olan güveninden ve inancından almıştır. Milletinin bağımsızlık ve özgürlük tutkusunu harekete geçirerek, ülkemizi parçalamak isteyenlere karşı büyük bir zafer kazanmış; askeri zaferini, kurduğu Cumhuriyet ve onu tamamlayan demokrasi ile taçlandırmıştır. Başlattığı savaşı, tüm ezilmiş ulusların davası olarak gören büyük önder, en güç koşullar altında bile insanımıza güvenilmesi, umudun hiçbir zaman yitirilmemesi gerektiğini bizlere öğretmiş ve milletimizin neleri başarabileceğini herkese göstermiştir. Böylece Türk tarihini şekillendirmekle kalmamış, dünya tarihine de damgasını vurmuştur.

 

Dahi Bir Liderdi

 

Büyük lider, milletinden aldığı güç ve destekle, vatanın kurtarılmasına öncülük etmiş, halk egemenliğine dayanan, yeni ve modern bir devlet kurarak, güzel yarınların temellerini atmıştır. Atatürk’ün vefatının hemen ardından dünya liderleri tarafından yapılan bütün açıklamaların ortak noktası, Onun dünya üzerinde yetişmiş çok nadir bir dahi oluşu, büyük devlet adamlığı ve dünya milletlerine örnek olabilecek çalışmaları olmuştur.

 

İleriyi Görürdü

 

Atatürk, yenilikçi ve ileriyi görebilen özellikleri yanında büyük bir komutandır aynı zamanda. Türk Kurtuluş savaşına yön vermiş, milleti ile birlikte ya istiklal ya ölüm parolası ile hareket ederek, zaferin kazanılmasında en büyük pay sahibi olmuştur. Büyük Önder Atatürk, Kurtuluş Savaşı sonrası elde edilen başarının yeterli olmadığını düşünerek

yapılması çok zor olan birçok devrimler gerçekleştirmiştir. Onun Türk milletine en büyük armağanı Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmak olmuştur.

 

Şükranla Anıyoruz

 

Gerçekleştirdiği devrimler ile Türk milletine çağ atlatmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin dünya ülkeleri arasında saygın bir hale gelmesini sağlamıştır. Ulusumuzun ışık kaynağı, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, aydınlık Türkiye’nin sembolü, büyük önder ve düşünce adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün yurttaşlarımızın gönlündeki erişilmez yeri hiçbir zaman değişmeyecektir. Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyoruz ifadelerine yer verdi.

 

Çankırı Mali Müşavirler Odası Başkanı Hüseyin Yakar
Bu haber 1229 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI