Bugun...10 Ocak Çalışan Gazeteciler Ve İdareciler Günü Mesajı
Tarih: 08-01-2018 21:11:58 + -


Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Ve İdareciler Günü Mesajı yayınladı.


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Ve İdareciler Günü Mesajı

Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

 

Basın, kamuoyunun doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesi açısından toplum ve devletlerin önemli güçlerinden biridir. Bu gücü de tarafsız ve özgürlüğüilke edinmiş̧ gazeteciler oluşturmakta ve kullanmaktadır. 10 Ocak günü de tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır.

 

Basın ve ifade özgürlüğü ile halkın haber alma hakkı çerçevesinde gazeteciler, vatandaşlara gelişmeleri hızlı bir şekilde aktararak, kamuoyunun bilgilenmesinde ve bilinçlenmesinde kilit rol oynamaktadır. Medya teknolojilerindeki hızlı gelişme ile birlikte yazılı ve görsel basının yanı sıra internet gazeteciliği ve sosyal medya da etkinlik alanını genişletmiştir. Bu durum doğru ve tarafsız habercilik anlayışını her zamankinden daha önemli hale getirmektedir.

 

Basın mensuplarının, basın meslek ilkelerini gözetmesi, kişilik haklarına ve dünyanın en zengin dillerinden biri olan Türkçemizin haberlerde düzgün kullanılmasına özen göstermesinin de son derece önemli olduğunun unutulmaması gerekmektedir.

 

Bu vesileyle fedakâr bir şekilde bu mesleği icra eden bütün basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

Hamdi Bilge Aktaş=>Çankırı Valisi

 

İdareciler Günü Mesajı

 

10 Ocak, 10 Ocak 1971 tarihinde yaşanan idarecilerin hak arama mücadelenin hatırasını yaşatmak üzere 1978yılından beri İdareciler Günü olarak kutlamaktadır.

 

İdareciler, Devleti ve Hükümeti temsil etmektedirler. Bu vasıfları sebebiyle, kendilerine devletçe ve milletçe güvenilen ve milletimizin huzuru ve refahı için üstün vazife şuuruyla çalışan, ülkemizin gelişmesinde, standartlarının yükseltilmesinde büyük emeği bulunan insanlardır.

 

İdareciler, Türkiye Cumhuriyeti ve onun temel değerlerinin yılmaz bekçileri olarak, memleketin her köşesinde, kendilerine verilen görevleri en iyi şekilde yapma gayreti içerisinde ve kendilerine verilen bu payenin farkında olarak, çok önemli, kıymetli ve unutulmayacak hizmetlere imza atmışlardır.

 

Bu vesileyle tüm mülki idare amirlerimizin ve idarecilerimizin İdareciler Günü'nü kutluyor, hayatlarını kaybeden ve görevi başında şehit düşen idarecilerimize Allah'tan rahmet, hayatta olanlara sıhhat ve afiyetler diliyorum.

 

Hamdi Bilge Aktaş=>Çankırı Valisi

 

 
Bu haber 1129 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Valilik Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI