Bugun...15 Mm’lik Böbrek Taşına 20 Dakikada Ameliyat
Tarih: 07-11-2017 06:23:13 + -


Dilmen "Böbrek içindeki taşları boyutuna ve hastanın durumuna göre başka bir ile göndermeden kapalı bir şekilde alma imkanına sahibiz. Bunu Çankırı'da yapabiliyor olmak büyük onur ve mutluluktur” şeklinde konuştu.


15 Mm’lik Böbrek Taşına 20 Dakikada Ameliyat

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi sürekli ilerleme ve hizmetlerini genişletme odaklı çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

 

02.11.2017 tarihinde Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Üroloji Kliniğinde böbrek çıkışını tıkayan 15 mm’lik taşı olan Emine E. isimli hastaya  kapalı ameliyat yapıldı. Hasta aynı gün taburcu edildi.

 

Konu ile ilgili görüştüğümüz Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Mesul Müdürü ve Üroloji Uzmanı Cem Dilmen şu şekilde açıklama yaptı ; “Hastamız 74 yaşında yaklaşık 1 yıldır sol tarafında ağrısı olan bir hasta. Başka hastanelerde böbrek taşı tespit edilerek ameliyat olması ve bu ameliyat için de Ankara'ya gitmesi önerilmiş. Hasta bize müracaat ettiğinde yaşından dolayı öncelikli olarak ameliyat etmek yerine ameliyatsız taş kırma yapmayı daha uygun gördük. 3 seans taş kırma (ESWL) sonrasında hastanın taşında belirgin bir kırılma gözlenmeyince ameliyat zorunlu hale geldi. Yaklaşık 1.5 yıldır hastanemizde yaptığımız kapalı taş ameliyatı (Üreterorenoskopi) yöntemi ile ameliyat planladık. Normal şartlarda 1-1.5 saatlik bir zaman diliminde yapılabilecek bir ameliyatı Allah'ın izniyle 20 dakika gibi kısa bir sürede yapmak nasip oldu. Hasta çok az anestezi aldı, genel durumunu etkileyecek bir sıkıntı da yaşamadı. Hastamızı ameliyattan 6 saat sonra evine uğurladık.

 

Dilmen "Kendisine Allah'tan şifalar diliyorum. Bu ameliyatlar Allah'a hamd olsun hastanemizde 1-1.5 yıldır başarı ile yapılabiliyor. Böbrek içindeki taşları boyutuna ve hastanın durumuna göre başka bir ile göndermeden kapalı bir şekilde alma imkanına sahibiz. Bunu Çankırı'da yapabiliyor olmak büyük onur ve mutluluktur” şeklinde konuştu.

 

Bu başarıların artarak devam etmesi dileklerimizle Çankırı Özel Karatekin Hastanesi yetkililerine ve Branş Uzmanı Op. Dr. Cem Dilmen'e teşekkür ediyoruz.

 
Bu haber 3756 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI