Bugun...29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları
Tarih: 28-10-2017 06:18:48 Güncelleme: 28-10-2017 07:39:48 + -


Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü ve Silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği Vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş Şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd eder, Kahraman Gazilere şükranlarımızı sunarız.


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları

Cumhuriyet bir halk yönetimi şeklidir. Cumhuriyet yönetiminde egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir. Yüce Atatürk’ün ifade ettiği gibi: “Türk ulusunun yaradılışına ve yaşantısına en uygun olan yönetim şekli Cumhuriyettir.” Atatürk bu sözüyle, Türk ulusuna yakışan yönetimin Cumhuriyet olduğunu belirtmiştir.

 

www.haberci18.com İnternet Medya Admini Çelik’in Mesajı: Teşekkürler Mustafa Kemal Atatürk, her daim izindeyiz! Herkesin Cumhuriyet bayramı kutlu olsun…

 

Tüm temennim bu yılın Cumhuriyet kavramının ne olduğunu dahi bilmeyenlere; Cumhuriyet adına bir şeyler öğretmesi. Cumhuriyetimizi kuruluş felsefesindeki hedeflere ulaştırmamızın da mümkün olacağını ifade etmek isterim. Bu duygularla, tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”

 

www.haberci18.com İnternet Medya Kurucusu ve admini Mustafa Çelik

 

Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaş’ın Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

 

Cumhuriyetimizin 94. kuruluş yıldönümünü kutluyor olmanın heyecanı, gururu ve mutluluğu içerisindeyiz. Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yürütülen İstiklal Mücadelesinin emsalsiz bir zaferle sonuçlanmasının ardından Cumhuriyeti ilan eden ve bizlere armağan eden ecdadımıza olan saygı ve bağlılığımızı bir defa daha ifade ediyorum.

 

Aziz milletimizin kendi idaresinde söz sahibi olmasını sağlayan Cumhuriyet rejimi, ülkemizin istikametini belirleyen en önemli adımdır. Milletin iradesini esas alan bu büyük eser, milletimizin birlik ve beraberliğinin, bağımsızlık tutkusunun, müreffeh ve güçlü yarınları hep birlikte kurma ülküsünün çelikleşmiş ifadesidir.

 

Cumhuriyetimizin değerleri, aradan geçen 94 yılda necip milletimiz tarafından geri dönülmez bir şekilde sahiplenilmiştir. Bugün ülkemiz, ilerleyen demokrasisi, gelişen ekonomisi, güçlü ordusu, zengin insan kaynağı ve müteşebbis insan kaynağı ile, uluslararası alanda giderek daha saygın bir konum kazanmıştır.

 

Türk milletinin Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma azmi ve sarsılmaz iradesi tüm zorlukları aşmamızda bizlere rehber olacaktır. Bu ülkenin ortak geçmişi ve geleceğini paylaşan, tasada ve sevinçte bir olan fertleri olarak, Cumhuriyetimizin kazanımlarına sahip çıkmak, birlik ve beraberlik içerisinde geleceğe yürüyerek medeniyet yarışında daima en ön saflarda yer almak, Cumhuriyeti ve bu cennet vatanı bizlere miras bırakan atalarımıza ve gelecek nesillerimize karşı borcumuzdur.

 

Bu vesileyle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Cumhuriyeti bizlere miras bırakan ve bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

 

Cumhuriyet Bayramı hepimize kutlu olsun!

 

Hamdi Bilge Aktaş=>Çankırı Valisi

 

Başkan Dinç’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

 

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Dinç, mesajında şu ifadelere yer verdi.

 

“Atatürk'ün önderliğinde büyük Türk milletinin kanı, canı ve sonsuz emekleri ile kurulan Cumhuriyetin,  sonsuza değin yaşatılması hepimizin ortak sorumluluğudur. 94. yıl dönümünü kutladığımız Cumhuriyetimiz, bugünlere gelene dek verilen mücadele ile dünya tarihine altın harflerle yazılmış bir bağımsızlık savaşının sonucudur.

 

Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, Türk milletinin cesareti, yiğitliği ile kazanılan milli mücadele tarihte eşine çok az rastlanır bir başarıdır. Milletimiz, kurtuluş mücadelesi sırasında yaşanan tüm zorluklara rağmen istiklalinden ve istikbalinden vazgeçmeyerek kayıtsız şartsız egemenliğini kazanmıştır.

 

Bu duygu ve düşünceler ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılmak için fedakârlıkla mücadele eden tüm gazilerimizi minnetle yad ediyor; bu uğurda canlarını veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

 

İrfan Dinç=> Belediye Başkanı

 

Çankırı Barosu Cumhuriyetimizin 94. Yılı kutlu olsun

 

Türkiye Cumhuriyeti devleti 1921 Anayasasını 29 Ekim 1923 de Tashihen Tadil etmiş ve “Türkiye devleti hükümetinin şekli Cumhuriyettir” diyerek Cumhuriyeti ilan etmiştir.

 

Cumhuriyet demek;

 

Kuva-yi Milliye demektir, Misak-ı Milli demektir. Bütün Farklılıklarına rağmen bir arada yaşama iradesi ve terbiyesini edinmiş Türkiye Cumhuriyeti halkı demektir.

 

Erzurum kongresinin “Oltu” halkından toplanan parayla yapıldığını, Emekli Binbaşı Süleyman beyin verdiği 900 lira bağışla parasızlıktan 41 gün sonra Sivas kongresinin yapıldığını, Sivas’taki 33 kişilik heyetin otel parası olmadığından Şekerzade İsmail in evinde koyun koyuna yattığını

 

Ankara’ya meclisi açmak için gidecek heyete, Mazhar Müfit in Sivas Osmanlı bankası müdürü Oscar Schmidt ten 1.000 Lira Kredi çektiğini, Büyük Atatürk ün Erzurum ve Sivas kongrelerin de çektirdiği fotoğraflarda, üstündeki elbiseyi Erzurum Valisi Münir Akkaya dan ödünç aldığını ve dahası Kurtuluş Savaşını Bilmeyenler Cumhuriyetimize değişik anlamlar yükleyebilirler.

 

Günümüzde, Ülkemizin bayrağını, adını red eden, vatandaşlık ve mensubiyet duygusu taşımayan, arkasını terör örgütüne dayayan güruhlar görmekteyiz. Bizler Çankırı barosu olarak, Ahval ve Şerait ne olursa olsun kalemizi zapt ettirmeyeceğiz. Cumhuriyetimizin ve üniter devletimizin tasfiye girişimlerinin her zaman karşısında olacağız. Atatürk ün kurduğu Laik Cumhuriyete, ilke ve devrimlerine, demokratik hukuk devletine sonuna kadar ve kararlılıkla sahip çıkacağız. 94 yıl önce olduğu gibi hiçbir zaman başaramayacaklar. En derin sevgi, saygı ve minnet duygularımla tüm halkımızın ve Meslektaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyor Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

 

Av. Erkan Köroğlu=>Çankırı Barosu Başkanı

 

Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanlığı Bayramımız Kutlu Olsun...

 

Çankırı, Cumhuriyetin Kazanımında Üzerine Düşen Vazifeyi Hiç Tereddütsüz Yerine Getirmiş Müstesna Bir İldir...

 

”Türk Milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.”

 

Bu çok özel günü bizlere bahşeden Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ümüzün veciz sözüyle yazıma başlamak istedim. Ulu Önder’in bizler için seçmiş olduğu yönetim şekli olan Cumhuriyet hiçte tesadüfü değildir.

 

Gelin, Şehitler Diyarı, Yaranlar diyarı İlimize yakışır şekilde bu Özel güne katılıp, coşkuyla Bayram yapalım. Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde kazanmış olduğumuz Cumhuriyetimize sahip çıkalım. Bugün tüm ülke genelinde törenler düzenlenmekte. Dosta güven Düşmana korku salmak için İlimiz Protokolünün yanında yerimizi alalım. Eğer müsaitlerse Sayın Vekillerimiz dâhil, Çoluk çocuk, kadın erkek, yaşlısı genci, elimize rengini Aziz Şehitlerimizin akıttıkları kandan alan Ayyıldızlı Bayrağımızı alarak tören alanında olalım.

 

Çankırı Vatan Savunmasında üstüne düşen Vazifeyi fazlasıyla yapmış bir İl olarak Bayram kutlamasını fazlasıyla hak etmektedir. Bu özel güne yakışır şekilde Esnaflarımız İş yerlerini, bizlerde Balkon ve Pencerelerimize Al Bayraklarımızı asalım. Taka biliyor isek Cadde ve Sokaklarımıza da asalım. Sadece Kamu Binalarına asmak yetmez.

 

İlimizde çok büyük katılımlarla kutlanan Milli Bayramlara hasret kaldık. Kendimizle Empati yapıp, şu soru ya da cevap arayalım. Bizlere ne oldu?

 

Ülkemiz üzerinde hain emelleri olanlar görsün! Devlet, Millet, Vatandaş kaynaşmasını, bütünleşmesini. Vatan için, Bayrak için, Namus için neler yapabileceğimizi. Ulu önderin liderliğinde, büyük fedakârlıklar yapılarak kazanılan Zafere Ve Cumhuriyete nasıl sahip çıktığımızı.

 

Sevgili Çankırılılar; Cumhuriyet yurdumuz için en büyük kazançtır. Cumhuriyet bir erdemdir aynı zamanda çağdaşlığın göstergesi ve Demokrasinin dayanağıdır. Cumhuriyet halk, birliktelik ve kardeşlik demektir. Daima ileri gitmek adil bir şekilde paylaşmak demektir. Yaşamın kendisine el uzatmaktır kardeşliğin nefesiyle ve Demokrasiyle olgunlaşmaktır. Hak ve adaletin tesisidir. Acılara ve çekilen ızdıraba birlikte katlanmak ve mutluluklara birlikte gülmektir. Bağımsızlık savaşının meyvesidir cumhuriyet. Demokrasiyle yoğrulmuş halkımın tercihidir. Cumhuriyet erdemdir, Mevlana ikliminde paylaşmaktır ve adalettir ülkemde. Özgürlüğün güvencesidir.

 

2017 yılı Cumhuriyetin İlanının 94’üncü yılıdır. Diğer kutlamalardan bu yılki kutlamaların daha farklı olmasını ve bu yıl yapılacak kutlamalarda birlik içinde daha güzel günlere adım atacağımızı göreceğimizi umuyoruz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden daha çok önem vermeliyiz. Çün ki buna çok ihtiyacımız var.

 

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü ve de Silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği Vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş Şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd eder, Kahraman Gazilere şükranlarımı sunar.

 

Cumhuriyet Bayramınızı yürekten en kalbi sevgilerimle kutluyorum.

 

Yüksel Teke-Gazi Emekli Astsubay=>Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı
Bu haber 1152 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI