Bugün...Ağır Yaralı Bir İnsan Ambulansla Valilik Önüne Getirilmelimiydi?
Tarih: 30-07-2018 00:34:20 + -


Ağır yaralı bir insan Valiliğin önüne getirilerek (her kim olursa olsun) TBMM Başkanı Binali Yıldırım’la görüştürülür mü? Bu olay sizce etik mi? Hayat mı kurtarıyoruz, yoksa hayatı tehlikeye mi sokuyoruz?


Ağır Yaralı Bir İnsan Ambulansla Valilik Önüne Getirilmelimiydi?

Hayat Kurtaralım Derken; Yaralı Polisimizin Hayatı Tehlikeye Atıldı

 

Ağır yaralı bir insan Valiliğin önüne getirilerek TBMM Başkanı Binali Yıldırım’la görüştürülmesi canları sıktı? Zamanla yarışılırken, zamana yenik düşebilirdik.

 

Yoksa sistemler değişti de bizim mi haberimiz yok?

 

Tek doğru bildiğimiz “Eskiden bürokratlar Şehitlerimizin, Gazilerimizin ayağına, evine, hastanelere ve ailelerine giderlerdi. Şimdi ise Gazilerimiz, Ağır Yaralı Polisimiz Ambulanslarla beyefendilerin istekleri doğrultusunda hükümet konaklarının önüne getirilmeye alıştırılıyor sanırım.

 

Çankırı’ya Hiç Yakışmadı

 

Kasap Et Derdinde; Koyun Can Derdinde!

 

Kaza yerinden ağır yaralı olarak kurtarılan kazazede polisimizin sağlık durumu ciddiyken biz insanlar Çankırı’da nelerle oyalanıyoruz?  

 

Çankırı'da Ağır Yaralanan Polisimiz Ankara'ya Sevk Edildi, Fakat Hiç Beklenmedik Bir Şekilde Zamanla Yarışılan Hayat Kurtarma Nakil İşleminde Ne Hikmetse Ağır Yaralı Polis Memuru Valiliğin Önüne Getirilerek TBMM Başkanı Binali Yıldırım’la Görüştürüldü.

 

TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın Çankırı ziyareti öncesi güvenlik önlemi alan polislere bir araç çarptı. Kazada 1 polis şehit oldu, bir polis ağır yaralandı. Yaralı polis, ambulans helikopterle Ankara’ya sevk edildi.

 

Kazada Çankırılı olduğu öğrenilen Harun Şahin (20) olay yerinde şehit oldu. Olaya şahit olan meslektaşları gözyaşlarını tutamadı. Kazada 27 yaşındaki polis memuru Mehmet Akif Yıldırım ise ağır yaralandı.

 

Program yarıda kesilerek tüm bürokratlar Hastaneye Gidemezler miydi?

 

Olayın şaşkınlığını yaşadıklarını söyleyen çok sayıdaki insanlar "Eğer bu insan (Polisimiz) canı ile kurtulma mücadelesi verirken, birileri istedi diye Valilik kurum önüne getirilmeden, program iptal edilerek hastanede görülebilir, Hava Ambulansına da bir an önce yetiştirilmeliydi”diye yaşanlara üzüldüklerini vurguladılar.

 

Devlet büyükleri savunmasız insanlara bakacaksa, sahiplenecekse o görevi en iyi şekilde yerine getirmek zorundadır. Program kısa bir sürelide olsa iptal edilerek yani hep birlikte hastaneye gidinilmeliydi. Bu olayda ağır bir ihmalin olduğunu aklımızdan dahi geçirmeye çalıştığımızı neyi düşünerek haber yaptığımızı sanmayın, şahsımıza iftira atamaya neyi de yeltenmeyin. Ağır yaralı bir insan nasıl dışarıyla görüşebilir? (bilinci açık veya kapalı olsa dahi o da ayrı bir konu)

 

Ağır yaralı bir insan Valiliğin önüne getirilerek (her kim olursa olsun) TBMM Başkanı Binali Yıldırım’la görüştürülür mü? Bu olay sizce etik mi? Hayat mı kurtarıyoruz, yoksa hayatı tehlikeye mi sokuyoruz?

 

Sizce Çankırı Ziyaret Programı Çok Mu Önemliydi?

 

Tabii ki ziyaretler basına kapalı olduğu için kapalı kapılar ardında ne koşuldu, ne edildi bizce karanlık.

 

Acil Sirenlerini Çalan Ambulanslar Ağır Yaralı Polisi Valilik Önüne Neden, Niçin Getirdi?

 

Olay yerine gelen çok sayıda polis ve 112 Sağlık ekipleri şehidi ve yaralıyı Çankırı Devlet Hastanesine kaldırdı. Yaralı polis memuruna yapılan müdahalelerden sonra Çankırı Valiliği önüne götürülerek burada TBMM Başkanı Binali Yıldırım’la görüştü. Görüşme sonrasında yaralı polis helikopter ambulansla Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisine (GATA) sevk edildi.

 

-Biz Devlet Büyüklerimize Sonuna Kadar Güveniyoruz-

 

Söz konusu olayla ilgili bir açıklama yapılır mı, yapılmaz mı bilemiyoruz.

 

Çankırı keşke bu konu ile gündeme gelmemeliydi diye düşünüp duruyoruz. Çünkü ağzı olan konuşuyor. Bizde söylenenleri yazıyoruz sizlere duyuruyoruz. Dananın altından buzağı neyi de aramıyoruz. Bu haberimizin özü de sözü de bu.

 
Bu haber 10632 defa okunmuştur.

Etiketler :
SİYASETÇİ / 01-08-2018 08:38:00

ŞU YORUMU BEĞENMEYEN ARKADAŞ BU YARALI HASTAYI VALİLİK ÖNÜNE SEN Mİ GETİRDİN?YOKSA SEN Mİ TALİMATI VERDİN?NEYİ NEDEN BEĞENMEDİN?

SİYASETÇİ / 30-07-2018 13:34:00

GÖREV VE SORUMLULUĞUNUN YETKİ ALANINI BİLMEYEN,NEREDE NE YAPACAĞINI BİLMEYEN ZAMANLA TORPİL VE ADAM KAYIRMA İLE ÇALIŞAN PERSONEL BİR GÜN MUTLAKA SIKINTIYA YOL AÇACAKTIR. AĞIR YARALI BİR İNSANI MANTIKLI, AKILLI, NE YAPABİLECEĞİNİ BİLEN BİR PERSONEL YETKİ VE SORUMLULUĞUNU KULLANIRDI. HER ZAMAN EMİR KOMUTA ZİNCİRİ DEĞİL BAZI ZAMANLARDA İŞ OLURLUĞU VE ETİK OLAN OLMAYAN DAVRANIŞLARDA DİKKATE ALINMALIDIR. MUSTAFA BEY HABERCİLİĞİNİZİ TEKRAR KUTLARIM. ÇANKIRI'DA TEKSİNİZ...

Oğuzhan Koç / 30-07-2018 12:17:00

Buna kim sebep olduysa amirinden, memuruna kadar soruşturma yemesi lazım.. Eminimki Binali Yıldırım'ın o ambulansın güzergahından çıkaIlıp yanına getirildiğinden haberi yoktur..Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI