Bugun...AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan Çankırı’da Bulunan STK’lar İle Buluştu
Tarih: 01-11-2017 10:37:38 + -


STK’lar ile buluşma toplantısına Karacan’ın yanı sıra Ak Parti İl Başkanı Celal Kaman ve teşkilatları eşlik etti.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan Çankırı’da Bulunan STK’lar İle Buluştu

STK’lar İle Buluştu

 

Karacan: Çankırı’mız Hak Ettiği Yerlerde Olması Gerekiyor” Dedi

 

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak için ilimize gelen Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan son olarak ilimizde bulunan STK’lar ile Koç Otel’de bir araya geldi.

 

STK’lar ile buluşma toplantısına Karacan’ın yanı sıra Ak Parti İl Başkanı Celal Kaman ve teşkilatları eşlik etti.

 

Genel Başkan Yardımcısı Karacan yaptığı açılış konuşmasında “Bugün sizleri dinlemeye geldik. Ben Genel Başkan Yardımcısı olarak Türkiye’nin gelişimine katkıda bulunan Türkiye’nin geleceği için mücadele eden Türkiye’nin bundan sonraki Cumhuriyetin kuruluşunun 100. Yılında bu ülkenin makus talihini değiştirecek olan ve ekonomisiyle ticaretiyle, sanayisiyle bu ülkeye hizmet eden AK Partinin genel Başkan Yardımcısıyım.

 

Sizlerin özellikle kendi camiam olan STK’lardan gelen bir kardeşiniz, bir arkadaşınız olarak sizlerin ne şartlarda görev yaptığınızı bilen bir kardeşinizim. Sendikaları yakından tanırım, odaları çok iyi bilirim, dernekleri çok iyi bilirim, esnaf odalarını yakından bilirim.

 

Eğer siyasetle, siyaseti yöneten hükümetle, iktidarda olan hükümetle odalarımız, derneklerimiz, STK’larımız kendi şehrindeki İl Başkanı, Milletvekili, belediye Başkanı şehrin kanaat önderleriyle şöyle bir masanın etrafında oturunca şehirler alıp başını gidiyor.” dedi.

 

“Üniversiteler şehrin kaderini değiştiriyor.” diyerek sözlerine devam eden Karacan “Sizler Valisiyle, Rektörüyle, STK’larıyla bir masanın etrafında oturup bu şehir için, geleceğimiz olan öğrencilerimiz için taşın altına elinizi koymalısınız. Öğrenci sayınız az olabilir zamanla artacaktır. Şehrin dinamiklerinin hareketlenmesi o şehirdeki OSB varsa OSB’ye bağlı, o şehirde Üniversite varsa Üniversite’ye bağlı, o şehirde turizm varsa turizme bağlı bunlar sadece deniz kenarı değil, doğa turizmi farklı turizmler bunların hepsi bize bağlı.

 

Bunları yapabilmemiz içinde bu masanın etrafındaki kendi alanım olan STK’ların başkanlarının bazı şeylerden uzak sadece şehri için Allah rızası için geleceği için evlatları için torunları için bazı şeyleri göğüslemesi gerekiyor.” dedi.

 

Çankırı insanının sıcakkanlı ve samimi olduğunu aktaran Karacan “Ben geldiğim andan itibaren sıcaklığıyla, samimiyetiyle, güler yüzle Çankırı’da karşılanıyorum. Ben Çankırı’ya eskiden gelmiştim. STK’lara bakıyorum dinamik, diri peki neyimiz var bizim neden Çankırı’mız başka bir il olamıyor niye Çankırı’mız hak ettiği yerlerde durmuyor. Çankırı’mız hak ettiği yerlerde olması gerekiyor. Bu ülkede bu Türk bayrağının altında yaşayan bir kardeşiniz olarak, bu ülkenin bir milletvekili olarak iktidar partisinin Genel Başkan Yardımcısı olarak benim vazifen sizlerden aldığım bilgileri sizlerden aldığım konuları açık yüreklilikle şeffaf bir şekilde etkili yetkili kişilere, kurumlara göndermek benim vazifem bu.

 

Her şey samimiyetle içtenlikle paylaşarak konuşarak Çankırı hak ettiği yerde olması lazım. Bu memlekete bir çivi çakandan da, bin çivi çakandan da, bir tuğla koyandan da Allah razı olsun. Ama biz sadece çivi çakan değil bu memleketi inşa etmek için gecesini gündüzüne katan herkesten Allah razı olsun.” şeklinde konuştu.

 

STK’lar ile yapılan toplantı Karacan’ın konuşması sonrasında basına kapalı olarak devam etti.

 

Bizden de Mini Yorum Gelsin İstedik!

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine Çankırı’ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Eskişehir Milletvekili Harun Karacan bu şehirde neler oluyor, neler bitiyor, bu şehrin sıkıntıları neler diye önemli konuları analiz etme imkanına sahip oldu.

 

Aldığı izlenimleri Genel Merkeze, Sayın Cumhurbaşkanımıza sunmak üzere Sivil Toplum Örgütleri Başkanları ile görüşerek notlarını aldı.

 

Peki Çankırı’mızdaki sivil toplum örgütleri aktif mi? Çankırı ile alakalı sorunlarda söz sahibimi derseniz orası zor bir soru. Bize göre özgür değiller. Şimdiye kadar da hep sessiz kaldılar. Sivil Toplum Örgütleri Çankırı’mızda fazla ses çıkartamayan, toplumdaki sıkıntıları anlatmaya çekinen ve ön planda olmaktan korkan bir durumdalar.

 

STK’lardan Çok Ciddi Açıklama “Sesimiz Çıkmıyor”

 

Bazı STK’lılar nasıl sesimiz çıksın, nasıl konuşalım, biraz doğruları seslendirsek, hemen birileri devreye giriyor, olmadı bunada bir damga vuralım, çamur atalım uğraşsın dursun diye harekete geçiyor dediklerini kendilerinden duyduk. Filanca ile görüşme, onunla konuşma, benim hakkım da şöyle yada, böyle yaz mevzuları alenen konuşulan ve olan mevzular.

 

Ve gelinen noktada STK ların sesi çıkmıyor, özgür olamıyorlarsa, konuşmuyor ve sadece seyrediyorlarsa, sormak lazım bu STK'lar ne işe yarar!!!

 

Bizde soruyoruz bu buluşma amacına ulaştımı acaba?

 

 

 
Bu haber 1623 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI