Bugun...AKP’li Rifat Altuntop İstifasını Geri Çekti
Tarih: 05-01-2017 10:21:52 + -


Geçtiğimiz günlerde partisinin İl Başkanlığına istifa mektubu gönderdiğini duyuran Atkaracalar Belediye Başkanı Rıfat Altuntop istifa dilekçesini geri çekti.


AKP’li Rifat Altuntop İstifasını Geri Çekti

AKP İl Başkanlığına istifa mektubu gönderdiğini duyuran Atkaracalar Belediye Başkanı Rıfat Altuntop istifa dilekçesini geri çekti.

 

Geçtiğimiz günlerde partisinin İl Başkanlığına istifa mektubu gönderdiğini duyuran Atkaracalar Belediye Başkanı Rıfat Altuntop istifa dilekçesini geri çekti.

 

Atkaracalar'da AKP İlçe Başkanı Hüseyin Aktaş, İl Genel Meclis üyeleri Amet Ulusoy, Cengiz Öngel ve Belediye Başkanı Rıfat Altuntop arasında bir ihale nedeni ile yaşanan kriz sonrası partisinden istifa ettiğini açıklayan Rıfat Altuntop, Ankara'da Parti Genel Merkezinde yapılan toplantı sonrasında  istifasını geri çekti.

 

Altuntop'un istifa haberleri sonrası harekete geçen İl Başkanı Celal Kaman, salı günü Altuntop ve İGM Başkanı Ruhi Şeker ile birlikte Ankara'da Genel Merkez yolunu tutu. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya ve Yerel Yönetimler Bölge Koordinatörü Hacı Özkan'ın da hazır bulunduğu toplantı sonrasında İl Başkanı Celal Kaman, tıpkı Altuntop'un istifa duyurusunu  sosyal medya hesabından yaptığı gibi açıklamayı sosyal medyadan duyurdu.

 

Kaman, "Ankara'da Atkaracalar Belediye Başkanımız Rifat Altuntop'un partimizden istifa ettiği haberleri üzerine Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Sayın Erol Kaya ve Yerel Yönetimler Bölge Koordinatörümüz Sayın Hacı Özkan'ın davetleri ile; Atkaracalar Belediye Başkanımız Rifat Altuntop ve İl Genel Meclisi Başkanımız Ruhi Şeker'in de katılımıyla Genel Merkezimizde istişare toplantımızı gerçekleştirdik. Atkaracalar Belediye Başkanımızın Ak Parti kadrolarının bir neferi olarak çalışmalarına devam edeceğini kamuoyuna ve tüm hemşerilerime bildirmek istiyor ve bazı yanlış anlaşılmalardan dolayı çıkan haberlerin dikkate alınmamasını rica ediyorum" dedi.

 

Altuntop ise sessizliğini koruyor.

 

AKP'den Atkaracalar Belediye Başkanı seçilen Altuntop, partisinden istifa ettiğini belirterek istifa mektubunu buyurun hep beraber okuyalım:

 

Çankırı’nın Atkaracalar İlçesi Belediye Başkanı Rıfat Altuntop partisinden istifa ettiğini açıkladı.

 

2014 Mahalli İdareler seçiminde AKP'den Atkaracalar Belediye Başkanı seçilen Altuntop, partisinden istifa ettiğini belirterek istifa mektubunu Cuma günü İl başkanlığına gönderdiğini duyurdu. Altuntop’un istifa açıklaması siyasi kulislere bomba gibi düştü.

 

Başkan Altuntop istifaya ilişkin sosyal medya sayfasından yaptığı açıklamada; "İlçemizdeki siyasi yetkililerle çalışmayacağım için partime istifa dilekçemi Cuma günü itibariyle gönderdim ve partimden istifa ettim. Umarım hayırlara vesile olur. Hepiniz Allaha emanet olun." ifadelerine yer verdi.

 

Altuntop, daha önceki dönemlerde MHP’den istifa ederek AKP’ye geçmişti.

 

Doğru Olarak Yayınlanan Haberlere Bir Parti’nin İl Başkanı Nasıl Olurda Basında Çıkan Haberlerin Dikkate Alınmamasını Paylaşabilir???

 

O zaman bizlerde soruyoruz!

 

Biz basın mensupları yalan, yanlış haber mi yaptıkta sizler doğruları konuşuyorsunuz? Türkiye’de ve özelliklede Çankırı’da siyasetçilerin beyanları ne kadar doğru? Peki kim doğruyu söylüyor?

 

Bu sorunun yanıtını, kimin beyanlarının gerçekten uzak olduğunu somut verilere dayanarak açıklayan bir internet sitesi var: www.haberci18.com Bırakın Allah aşkına ya; Muhatap kişi resmi olarak açıklamasını duyuruyor, sosyal medyada paylaşıyor, istifa mektubunu il başkanlığına gönderiyor siz çıkmışsınız çıkan haberlerin dikkate alınmamasını rica ediyorum" diyorsunuz.

 

Ondan sonra doğru, dürüst, belgeli ve kaynaklı haber yapan bizleri zan altında bıraka biliyorsunuz. Kısacası size göre bize inanın onlara inanmayın diyorsunuz. Yok kardeşim öyle bir lüksünüz. Bakın bizim Çankırı’da bir adap vardır. Oda; Her kişi yani bende dahil “Eline, beline, diline hakim olacaksın” Konuşmalarına ve açıklamalarınıza çok dikkat edeceksiniz.” Yoksa mahcup olmakla karşı karşıya kalırsınız.

 

Çıkın karşımıza bu haber veya diğer haberlerle ilgili tartışalım. Öncelikle şahsım için konuşuyorum. Yaptığım habercilikle ilgili nerede ve ne zaman bir hata yaptıysam, nerede yalan yanlış bir haber yaptıysam açıklayın söz veriyorum bu işi bırakacağım.

 

Son sözümü söylüyorum, şahsımız adına açık konuşuyoruz. Bizim siyasetçilerle, siyaset ile hiç işimiz olmaz. Bizim kimsenin işinde, gücünde, cebinde, ticaretinde, siyasetinde gözümüz olmaz. Her koyun kendi bacağından asılır. Kim haklı, kim haksız, kim doğru, kim yanlış…? Lütfen açıklayın. Bizi yalan, yanlış haber yapıyormuş gibi karalamaya kalkışmayın. Bilmem anlatabildim mi? Biz affetsekte Cenab-ı Allah affetmez. Umarım siyasiler, bu açıklamalarından sonra bir ders çıkartarak kendilerine bir çeki düzen verirler.

 

-Yanlış anlaşılma varmış (!)-

 

Bir haberci gibi Altuntop'un açıklamasını duyuran Kaman, "Atkaracalar Belediye Başkanımızın Ak Parti kadrolarının bir neferi olarak çalışmalarına devam edeceğini kamuoyuna ve tüm hemşerilerime bildirmek istiyor ve bazı yanlış anlaşılmalardan dolayı çıkan haberlerin dikkate alınmamasını rica ediyorum' dedi." açıklamasına yer verdi. Altuntop ise halen sessizliğini koruyor.

 

-İstifa süreci nasıl başlamıştı?

 

-Altuntop'u istifa noktasına getiren süreç ise şöyle geliştiği iddia ediliyor.

 

Atkaracalar İlçe Başkanı ve Atkaracalar  İGM üyeleri ile bir grup kişinin  belediye tarafından tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde kullanılması üzerine imara açılan arazi satışı ile ilgili ihale yapıldığı esnada, belediyeye gelerek salonu bastıkları ve hakarete varan tartışmalar sonrasında ihalenin iptal edilmesine yol açtıkları iddialar arasında yer alıyor.

 

-Atkaracalar'a müfettişler yolda-

 

Öte yandan Genel Merkezde parti kurmayları ile yapılan toplantı sonrasında Atkaracalar ilçesine müfettiş gönderileceği öğrenildi. İl Danışma Meclisi Toplantı salonunda Partisine küfür ettiği gerekçesi ile Genel Merkez Disiplin Kurulu Atkaracalar İl Genel Meclis üyesi Ahmet Ulusoy'a 3 ay uzaklaştırma cezası vermişti. Bu son gelişmeler ışığında Ulusoy'u sıkıntılı bir sürecin beklediği görülüyor.
Bu haber 2159 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI