Bugün...Amatör Kümedeki Çankırıspor’a Geçmiş Olsun, Kurşunlu Belediyespor Şampiyon
Tarih: 13-03-2018 14:14:13 Güncelleme: 13-03-2018 14:21:13 + -


Kahraman, "Hangi asırda yaşıyoruz. 'Telefon çekmiyor' diyor. Hangi otobüsle geliyor, plakayı söylesinler. Her yerde kamera kayıtları var. Yalan söylemelerine gerek yok." dedi.


Amatör Kümedeki Çankırıspor’a Geçmiş Olsun, Kurşunlu Belediyespor Şampiyon

Kahraman, şampiyon Kurşunlu Belediye Spordur Dedi.

 

Kurşunlu Belediyespor Kulüp Başkanı Zekeriya Kahraman, Tartışmaya gerek yok! Şampiyon Kurşunlu Belediye Spordur.

 

Çankırı Amatör Liginde erteleme maçına çıkmayan Çankırı Spor  büyük bir tartışmanın fitili ateşlendi. Kurallara göre hükmen yenik sayılması ve 3 puanı silinmesi gereken Çankırıspor cephesinden gelen, aracımız arızalandı, futbolcularımız zehirlendi savunmasına Kurşunlu Belediyespor Kulübü Başkanı Zekeriya Kahraman'dan  cevap geldi.

 

- Tartışmaya gerek yok-

 

Prosedürün işlemesi halinde Şampiyonluğu tescillenecek olan Kurşunlu Belediyespor Kulübünün Başkanı Zekeriya Kahraman," Bu konuyu tartışmaya bile gerek yok, Şampiyon Kurşunlu Belediye Spordur" dedi. Federasyonun yayınladığı kuraların açık ve net olduğunu hatırlatan Kahraman, maça çıkmayan takım hükmen mağlup sayılmakla beraber puanında tenzil (silinir) bu açık ve nettir" ifadelerini kullandı.

 

- Çankırıspor kendi ayağına sıktı –

 

Kahraman, "Biz Çankırıspor'u misafir ettik, bizi yendiler seyircilerimizde kendilerini alkışladılar. Bizlerde başarı dileklerimizle uğurladık. Ancak Çankırıspor maça çıkmayarak kendi ayağına sıkmıştır. Şampiyon Kurşunlu Belediyespor'dur." yorumunda bulundu.

 

Federasyonun kendi aleyhlerine karar vermeyeceğine inandığını aktaran Kahraman, "Federasyon kendi kuralını yok sayıp aleyhimize karar verirse, Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Bizde olayaı yargıya intikal ettiririz. Avukatlarımızdan aldığımız bilgiye göre; Mahkemece, sporcuları taşıyan otobüsün plakası ile yol boyunca kamera kayıtları incelenir, doktor raporları ve hastane kayıtları incelenir, sporcuları Ankara'da ir alıveriş merkezinde görenler var. Buradaki kamera kayıtları incelenir maç saatinde nerede oldukları tespit edilir ve buna benzer bir çok delil incelenerek mahkeme kararını verir demişlerdir. Bizde mahkeme kararına saygı duyarız." dedi.

 

"Maçı pazar biliyorlardı, kılıf uydurdular"

 

Kurşunlu Belediyespor Başkanı Zekeriya Kahraman ise, Çankırıspor Başkanı Sevda Karaali'nin açıklamalarının uydurma olduğunu öne sürdü. Kahraman, "Hangi asırda yaşıyoruz. 'Telefon çekmiyor' diyor. Hangi otobüsle geliyor, plakayı söylesinler. Her yerde kamera kayıtları var. Yalan söylemelerine gerek yok. 'Maça gidemedik, yolda kaldık' diyor. Uydurma şeyler söylüyor. Karar malum, maça çıkmayanın mağlup olmakla birlikte 3 puanı siliniyor. Onların her iddialarını çürütürüm. Kurallar ne diyorsa o uygulansın. 'Zehirlendi' diyor, hangi ambulansı, kaçta çağırdın. Akşam hastane hastane dolaştı. Maçı pazar günü biliyorlardı, cumartesi bir anda kılıf uydurdular. Diyor ki, 'köylüler bize yardım etti.' Oradaki köylülere söyleseler, traktör ile yine maça getirirler" şeklinde konuştu.

 

"Saat 13:30'a kadar bekledik"

 

Orta Belediyespor Başkanı Sami Onay ise, 13.00'da başlaması gereken karşılaşma için futbolcularının sahaya çıktığını söyledi. Ancak rakip takımın sahaya çıkmadığını söyleyen Onay, şöyle konuştu:

 

"Maç öncesi listeyi teslim ettim. Saha komiseri bana 'bir saate anca gelebilirler, lastik patlamış' dedi. Ben futbolcularıma sordum, bekleyelim dediler. 13.30'a kadar bekledik. Sonra hakemler sahaya çıktı, maçı tatil ettiler. Kimse bizi zan altında bırakmasın."

 

Bu arada yaşanan bu olay sonrası sön sözü salı günü ASFK İl Disiplin Komitesi'nin vereceği bildirildi.

 

Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Celal Kaman, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, henüz bu maçla ilgili raporların ellerine ulaşmadığını belirtti.

 

Raporlar ellerine ulaştıktan sonra muhtemelen salı günü lig tertip komitesi olarak toplanıp gerekli kararı vereceklerini ifade eden Kaman, şunları kaydetti:

 

"Gerekli hakem raporları, tutanaklarla salı günü geleceklerdir. Salı günü tertip komitesinde gerekli kararları vereceğiz. Tabi ki kurallar gereği ne ise... Yönetmelikte, 'bir kulüp mazeretsiz bir şekilde çıkmadığında hükmen mağlup, 3 puan silme ve para cezası' diye yazıyor. Bunlar salı günü kesinleşir."

 

Kurşunlu Belediyespor Başkanı Zekeriya Kahraman 
Bu haber 2242 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Spor Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI