Bugun...Anadolu Yıldızlar Liği Hentbol Grup Müsabakaları Yozgat’ta Başladı
Tarih: 24-12-2017 11:40:57 + -


Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğini yaptığı müsabakalarda ilimizi Çankırı Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu Erkek ve Kız öğrencileri ile karma sporcular temsil ediyor.


Anadolu Yıldızlar Liği Hentbol Grup Müsabakaları Yozgat’ta Başladı

Spor Genel Müdürlüğü tarafından 2014 yılında başlatılan Anadolu Yıldızlar Ligi (Analig) Projesi, Türkiye’nin yıldız adaylarını buluşturmaya devam ediyor.

 

Sporun yaygınlaştırılması ve alt yapı sağlanması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması gibi hedefler doğrultusunda hayata geçirilen Analig müsabakalarının hentbol müsabakaları Yozgat’ta  oynanacak maçlarla start alacak. 

 

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğini yaptığı müsabakalarda ilimizi Çankırı Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulu Erkek ve Kız öğrencileri ile karma sporcular temsil ediyor.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yıldızlar takımımızın başında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sorumlu personellerinden Sadık Şerbet, Beden Eğitimi Öğretmenlerinden Muharrem Çamalan (Erkeklerden sorumlu), Beden Eğitimi Öğretmenlerimizden İrem Erkara (Kızlardan sorumlu) gitti.

 

Çankırı’yı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yıldızlar Takımının temsil ettiği grup müsabakalarına, Ankara, Çankırı, Kayseri, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Sivas, Yozgat, Aksaray, Kırıkkale illerinin kız ve erkek takımları katıldı.

 

Kız müsabakalarının Rıza Kayaalp Kapalı Spor Salonu, erkek maçlarının ise Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi spor salonunda oynanacağı ve 24 Aralık’ta sona erecek Analig’de gruplarında ilk ikiye giren takımlar, 14-16 Mart 2018 tarihinde Çorum’da yapılacak olan çeyrek final müsabakalarına katılma hakkı kazanacak. 

 

Anadolu Yıldızlar Ligi Hentbol Grup Müsabakaları başladı.

 

Çankırı Ekibi Erkek Ve Kız Sporcularımız İlk Müsabakalarından Yenik Ayrıldılar

 

2017-2018 Anadolu Yıldızlar Ligi Hentbol Grup Müsabakaları Rıza Kayaalp ve Milli İrade İmam Hatip Lisesi Spor Salonunda yapılan müsabakalarla başladı.

 

Yozgat, Ankara, Çankırı, Kayseri, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Sivas Aksaray ve Kırıkkale illerinin katıldığı grup müsabakaları 24 Aralık 2017 tarihinde yapılacak olan final müsabakalarının sonunda tamamlanacak. Grubunu lider tamamlayan takımlar Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanacaklar.

 

İlk günü oynan müsabakalarda Çankırı’yı temsil eden Kızlar takımımız Niğde’ye 29- Çankırı 0 yenilirken günün diğer müsabakaları ise; Erkeklerde Kırşehir 19- Niğde 9, Çankırı 2- Ankara 23, Kızlarda, Ankara 21-Aksaray 12, Niğde 29- Çankırı 0, Nevşehir 18 – Kayseri 17 olarak tamamlandı.

 

Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yıldızlar takımımız ve müsabakalara katılan tüm takımlara başarılar diliyoruz.

 

Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yıldızlar takımımızı temsil eden Yönetici, Öğretmen, Erkek ve Kız sporcularımız toplu halde. Yozgat'a uğurladığımız an çektiğimiz bir kare fotograf.

 

Hentbol Kapak fotografı 

 
Bu haber 1963 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Spor Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI