Bugün...Bakırlı Köyü Köy Konağı Açıldı
Tarih: 17-11-2015 21:27:43 + -


Karaali, köy konağı yapımı ile zaruri ihtiyacın giderildiğini, birlik sağlanarak potansiyel gücün gün yüzüne çıkarıldığını kaydederek gurur duyduklarını söyledi, başta kadınlar olmak üzere destek olan herkese teşekkür etti.


Bakırlı Köyü Köy Konağı Açıldı

Birlik ve beraberliğin eseri Bakırlı Köy Konağı açıldı

 

“Cenaze derneği olmaktan kurtaralım”

 

Tamamı Şabanözü Bakırlı köyü muhtarlığı, Bakırlı Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Hacı Nazmi Özel başta olmak üzere hayırseverlerin katkısı ile 447 bin TL’ye mal olan Bakırlı Köyü Köy Konağı hizmete girdi.

 

Önceki gün düzenlenen tören Bakırlı Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Fikret Karaali’nin konuşması ile başladı.

 

Karaali, köy konağı ve köy ile ilgili çalışmalardan bilgi verdiği konuşmasında, konağın hayırsever Hacı Nazmi Özel’in fikir ve 200 bin TL parayı ortaya koyması ile start aldığını belirterek, su sıkıntılarını gideren Belediye Başkanı İrfan Dinç ile Milletvekili Hüseyin Filiz’e teşekkür etti. Köy derneklerinin cenaze derneği olmaktan kurtarılması temennisinde bulunan Karaali, “el birliği ile başaramayacağımız iş yok” diye konuştu.

 

Karaali, köy konağı yapımı ile zaruri ihtiyacın giderildiğini, birlik sağlanarak potansiyel gücün gün yüzüne  çıkarıldığını kaydederek  gurur duyduklarını söyledi, başta kadınlar olmak üzere destek olan herkese teşekkür etti.

 

Örnek Köy

 

Şabanözü Belediye Başkanı Mustafa Karakaya, birlik ve beraberliğin güç birliğine dönüşmesine şahit olduklarının altını çizerek başladığı konuşmasında ortak girişimin  diğer köylere de örnek olmasını diledi.

 

Muhteşem

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç,  köy konağının muhteşem olduğunu, ona yakışan birlik ve beraberliğin oluşturduğu kalabalığında muhteşem olduğunu vurgulayarak, “Bunun adı bereket “ diye tanımladı.

 

Kadınları ayrıca kutlayan Dinç, diğer köylere örnek olmasını dilediği konuşmasında köy konağını başlangıç sayarak devamının geleceğine olan inancını belirtti.

 

Hizmetkârınız Olacağız

 

“Burada muazzam bir esere şahitlik yapıyoruz. Diğer muhtarlarımız için mucize gibi örnek var. Muhtarlarımız köy konakları ile ilgili bizi sürekli sıkıştırıyor.

 

Muhtarlar hayatın çemberinden, iğnenin deliğinden geçen insanlardır” sözleri ile konuşmasına başlayan Milletvekili Hüseyin Filiz, toplumun mayasının muhtarlar olduğunu, muhtarların toplumu kurtarmak istediklerini vurgulayarak “Demek ki devletten, hükümetten yardım almadan da yapılıyormuş, gözünüzün önünde bir eser var” ifadelerini kullandı.

 

Ak Parti’nin tapusunun muhtarlarda olduğunu söyleyen Filiz “Muhtarlar tapuyu bir türlü başkasına bırakmıyor. Yüzde 95 ile bize destek verenler muhtarlar, buna inkâr edemeyiz. Bakırlı’da yüzde 90’a yakın istikrara evet dedi. Sevgili muhtarlar sizin köyünüzde hayırsever olmayabilir, zengin olmayabilir. Bir hayırsever illa da kendi köyüne yapacak diye de bir kaide de yok. Hayırsever her yere yapabilir. Bulamadınız mı biz sizin zaten arkanızdayız” diye konuştu.

 

Filiz, Bakırlı Köyü’nün kendi imkânları ile  binayı yaptığını, kendilerinin de Bakırlı’ya başka işler yapacakları belirterek “5 bin metrekare kilit parke yapılmış, biz bunu 8 bin metrekareye çıkaracağız. Bakırlı’nın su işine hallettik. Asfalttaki eksikliğimizi gidereceğiz, gölet konusuna el atacağız” dedi.

 

“Türkiye’nin refaha, istikrara, huzura ihtiyacı var. 1 Kasım milletimize derin bir nefes aldırdı” diyen Filiz “Çankırı’da istikrara yüzde 70, Türkiye’de yüzde 50 hizmete devam dedi. Size hizmeti bir borç, bir ibadet gibi görüyoruz. Bu hizmetleri yapmak bizim için vatan borcu. Çankırı’ya Yakınkent OSB’yi getirdik. Şabanözü’nde 3 bin kişinin çalıştığı OSB var, Yakınkent OSB’de 10 bin kişi çalışacak. Şabanözü Karamustafa yol ayrımından Satılara kadar yol güzergahı açacağız. Yakınkent’i Şabanözü’ne kavuşturacağız. 26 km’lik yolun proje ihalesi yapıldı. Çankırı’nın her tarafının inşa edilmesinin nedeni istikrardır. Biz Çankırı’da 2-0 yapsak, Türkiye’de çıkaramazsak neye yarar. İstikrar olmazsa huzur olmaz, yatırım olmaz, mutluluk olmaz, delikanlılar işe giremez, evlenemez hepimiz mutsuz oluruz. Biz istikrarı yakaladık. Sizin mutluluğunuz, kalkınmanız, huzurunuz için hizmetkârınız olacağız” şeklinde konuştu.

 

Köy Konağı

 

Konuşmaların ardından Milletvekili Hüseyin Filiz’e Bakırlı Köyü Kültür ve  Yardımlaşma Derneği şükran plaketi  Dernek Başkanı  Fikret Karaali tarafından, hayırsever Hacı Nazmi  Özel’e Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından sunuldu.

 

Yapılan dua ve Kurban kesimi ardından açılış kurdelesi topluca kesilerek köy konağı kapıları ziyaretçilere açıldı.

 

630 m2 alan üzerine 2.5 kat olan köy konağında; aynı anda 300 kişinin yemek yiyebildiği erkek ve bayanlar için iki ayrı salonu, 60 m2 okuma salonu, dernek odası, muhtar ofisi bulunuyor. Konak faal olmamakla birlikte asansörlü ve yerden ısıtma kaloriferli.

 

Törene, Şabanözü Kaymakamı Cevdet Bakkal, İl Özel İdare Genel Sekreteri Hasan Yıldız, Şabanözü Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Günay, çevre köy muhtar, dernek başkanları ve köy sakinleri katıldı.

 

 

Kaynak: Doğruyol Gazetesi & İrfan Hoşafcıoğlu
Bu haber 3217 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer İlçeler ve Köyler Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI