Bugun...“Bir Milyon Öğrenci Sinemayla Buluşuyor Projesi” Çankırı da Start Aldı
Tarih: 25-10-2017 20:28:24 + -


Projenin Çankırı ayağını başlattıklarını aktaran Aslaner, yıl sonuna kadar 3 bin 300 öğrencinin sinema ile buluşmasını planladıklarını ifade etti.


“Bir Milyon Öğrenci Sinemayla Buluşuyor Projesi” Çankırı da Start Aldı

Çankırı da Start Aldı

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği ortaklığı ile yürütülen “Sinemaya gitmeyen öğrenci kalmasın Proje” kapsamında Çankırı genelinde ilkokul ve ortaokul öğrencileri beyaz perdeyle buluştu.

 

Ortaöğretim öğrencilerine bulundukları illerdeki Sinema Salonlarında ücretsiz film seyretme olanağı sunulan proje, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Kemal Karatatar, Milli Eğitim Müdür Vekili Turgut Ünal, Milli Eğitim Şube Müdürü Serkan Gümüş, Öğretmenler ve çok sayıda öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

 

Projenin açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcımız Abdullah Aslaner, “Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ile Sinema Salonu Yatırımcılar Derneği Ülkemizde sinemaya gidemeyen öğrencilerimizde sinemaya gitsin Türkiye de sinemaya gitmeyen kimse kalmasın diye bu projeyi gerçekleştirdiler. Proje 23 Eylül 27 Aralık arasında 1 milyon öğrencinin sinemaya gitmesini amaçlamıştır. İlimizde yaptığımız araştırmalara göre 3300 öğrencimiz bu tarihler arasında sinemaya gidecek. Emeği geçenlere teşekkür ederim, hepinize iyi seyirler diliyorum.” diye konuştu.

 

Türkiye'de sinemaya gitme imkanı bulamayan 1 milyon öğrenci, "Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın Projesi" ile beyaz perdenin büyülü dünyasıyla tanışıyor. Proje kapsamında Çankırı’da 300 öğrenci "Ertuğrul 1890" filmini izlemenin keyfini yaşadı.

 

Çankırı genelinde ortaöğretim öğrencilerine sinema salonlarında ücretsiz olarak film seyretme olanağı sunacak proje Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği ortaklığıyla yürütülüyor. Çankırı genelinde 5, 6, 7 ve 8'inci sınıf öğrencilerinden oluşan toplamda 3 bin 300 öğrenci belirlenen filmleri ücretsiz olarak izleyecek.

 

Çankırı'da start verilen proje kapsamında 300 öğrencinin katılımı ile "Ertuğrul 1890" filmiyle başladı. Film öncesi açıklamalarda bulunan Çankırı Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği'nin sinemaya gidemeyen öğrenciler için proje geliştirdiklerini söyledi.

 

Projenin Çankırı ayağını başlattıklarını aktaran Aslaner, yıl sonuna kadar 3 bin 300 öğrencinin sinema ile buluşmasını planladıklarını ifade etti.

 

Aslaner, gösterilecek filmlerin bakanlıklar tarafından belirlendiğini vurgulayarak, "Bu filmler seçilmiş filmlerdir. Bugün sizler Ertuğrul 1890 filmini seyredeceksiniz. Sizden sonra gelecek arkadaşlarınız İksir, 120, Evliya Çelebi ve Son Mektup filmlerini izleyecekler. Bugün sizler bu projenin ilk uygulayıcıları olacaksınız. İnşallah filmi beğenirsiniz" diye konuştu.

 

Sinemaya ilçelerden de öğrencilerin geleceğini dile getiren Vali Yardımcısı Aslaner, "Öğrencilerin seçimi, getirilmesi ve götürülmesini Milli Eğitim Müdürlüğü organize ediyor. Çankırı merkez ve ilçelerden de öğrenciler gelecek. İlçelerden gelen öğrencilere yemek ikramı da olacak" dedi.

 

Aslaner, projede emeği geçenlere teşekkür ederek, "Projenin Çankırı’daki uygulayıcıları olan Kültür Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediyemiz ve sinema yetkilimize teşekkür ediyorum. İnşallah sizlere, bizlere, ülkemize ve sinema sektörüne faydalı olur" açıklamasında bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1608 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI