Bugün...Bu Düşünceniz, Söylemleriniz Çankırı Halkının Aklıyla Dalga Geçmektir (Özel Haber)
Tarih: 31-01-2018 11:30:11 Güncelleme: 31-01-2018 12:18:11 + -


www.haberci18.com İnternet Medyası Yeni hastane yeri ile ilgili tüm gelişmeleri adım adım takip ediyor. Çelik "Dediğimiz gibi adam gibi, doğru ve dürüst olmak şartı ile anket yapalım, halka gidelim. Bu adam ne çok yazıyor, ne çok konuşuyor demeyin lütfen." dedi.


Bu Düşünceniz, Söylemleriniz Çankırı Halkının Aklıyla Dalga Geçmektir (Özel Haber)

Çankırı Halkıyla Dalga Geçmeyin!

 

Sayın Cumhurbaşkanım, Başbakanım, Sağlık Bakanım, Genel Müdürlerim "Bir Gazeteci Olarak Buradan Haykırıyorum! Her zaman duyduğunuz gibi bu isteğimizide duyun." 

 

Dayanacak gücümüz kalmadı. Ne olur Allah rızası için Çankırı’ya kulak verin. Kesinlikle art niyet aramadan sizlere sesleniyorum. Çankırı’daki rantçılara lütfen dur deyin. Çankırı Halkının Aklıyla Dalga Geçiyorlar.

 

S.S. Çankırı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 60. Olağan Genel Kurulu hafta sonu Çankırı Otobüs Terminali Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. 60. Olağan Genel Kurul da yapılan konuşmada Milletvekili Hüseyin Filiz yeni hastane yeri ile ilgili görüş ve düşüncelerini salonda bulunan hazurunla paylaştı. Filiz’in Ankara’dan Çankırı’ya girerken güzel ve reklamı olan bir hastane olması lazım ifadelerine kafayı takmıştım. Filiz’in Ankara’dan Çankırı’ya girerken reklamı olan bir hastane olması lazım ifadelerine hiç de şaşırmadık. Zekâmızı deniyor diye geçiştirdik.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak işlerim gereği şehir dışında bulunmamdan dolayı S.S. Çankırı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 60. Olağan Genel Kurulunu takip etme imkanımız olmamıştı. Fakat gelişmeleri şehir dışarısından da takip etme fırsatını yakaladım. Konuşmacıların konuşmalarını sosyal medyadan izledim.

 

Filiz’in ifadeleri düşündürücü bir o kadarda çarpıcı idi! Yine bu işin içerisinde rant ve reklamın yer aldığını düşünerek geçtik Klavyemizin başına.

 

Yeter Bu Rant Kavgası Kardeşim!

 

Yaşayan İnsanları Canlı Canlı Ölüme Sürüklemeyin, Bataklığa Götürmeyin!

 

Benim en büyük silahım okumak ve yazmaktır, şehrim için gündemi takip etmektir. Bu silahım işe yaramazsa hepimiz çuvallarız. Bu sözüm bu işlerle ilgilenen her kese…

 

Yeni Hastanemizi Nereye Yaparsanız Yapın Sözümüz yok. Fakat Sağlam Yere Yapın Diye Çırpınıp Duruyoruz.

 

Geçmişte gördük ki “İki adet renkli balon ve bir Türk bayrağımızı bitmeyen hastanenin çatışına asarak açılışını yaptığınız şimdiki hastanemizin akıbetini göre göre yine bataklığa gidiyorsunuz.”

 

Admin Çelik “Sayın vekilim bize reklam amaçlı hastane lazım değil, Çankırı’nın Çankırılının, bölgenin ihtiyaçlarını giderecek bir hastane ve içerisinde dolu dolu doktorlar lazım dedi.”

 

Çelik “Adliyeyi taşıdınız, Valiliği taşıdınız, Emniyet Müdürlüğünü taşıdınız şimdi hastaneyi de taşıyın olsun bitsin. Vatandaşı dinleyin kardeşim. Halkın dediği gibi ya eski hastane, yada MKE civarı gibi veya en uygun nere ise bu yerlerden alan yaratın. Bırakın üç beş kişinin dediğini dinlemeyin, halk karar versin, anket yapın ama Çankırı’ya Çankırılıya hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

 

Gerile gerile övdüğünüz, övündüğünüz Ankara yolunuda gördük, yerli yabancı tüm insanlar sel, yağmur sularının verdiği rahatsızlığı, rezilliği gördüler, Ulusal basına ve Tv’lere çıktık. Bir sel geldi Süleymanlı istikametinden Çankırı istikametine, Çankırı istikametinden de Süleymanlı köyü istikametine bir adım dahi geçemedik. Saatlerce yolların açılmasını, temizlenmesini bekledik.

 

Her taraf batak bunu söylememizi bekliyordunuz. Ballıca stadının olduğu alanı da gördünüz. Orada sular altında kalınarak balçıklara saplandık oradan da çıkamadık. İnsanlar canını zor kurtardı, canlı canlı hayvanlarımız telef oldu. Gerisini siz düşünün, siz karar verin. Fikirlere alınan kararlara saygı duyarız ama yeni hastanemiz için Ankara yolu güzergahını düşünenlerden de şüphe duyarız. Kimse kusura bakmasın.

 

Kırkevleri beğenmiyoruz peki; neden Ankara yolunu düşünüyoruz? Kırkevler kayıyor diye vıyak cıyak ediyoruz, kan ağlıyoruz; hadi Ankara yolunda bir arazi yerine karar verdik, hastanemizi oraya yaptık diyelim, siz yetkiler, siyasiler, parti il başkanları yukarıda açıklamalarını yaptığımız rezillikleri yaşayan bu halkınan dalgamı geçiyorsunuz diye sormazlar mı size. Bunları hiç düşünmüyorsunuz? Ya kardeşim kayan bölgeden kaçıp, bataklığa mı hastane yapmaya karar verdiniz diye bu halk size beddua etmeyecek mi diye düşünüyorsunuz?

 

Kısacası şahsımız ve sahibi olduğumuz haber sitemiz MKE veya şura bura olsun diye klavye delikanlılığı neyi yapmıyoruz. Şahsımızın ne MKE nede Ankara yolunda malımız, mülkümüz, taşınmaz arsamız neyi yok. Tek derdimiz memleket sevdalısı olmamız, ön önemlisi de Çankırı’ya Çankırılıya hayırlı uğurlu olacak şık ve modern bir hastane kazandırmaktır çabamız.

 

S.S. Çankırı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 60. Olağan Genel Kurulunda konuşan  Filiz, hastane konusuna da değinerek, "Hastanenin yeri konusunda milletimiz nereyi istiyorsa hastaneyi oraya yaparız. Biz bu filmi daha önce yaşadık. Daha önce vilayet konağını Kastamonu yolu köy hizmetlerinin yerine yapılsın denildi. Bunu da milletimize sorduk. Yaptığımız STK toplantısında 100 STK’dan 1 tanesi çıkıp Kastamonu olsun demedi. Hepsi Ankara tarafı olsun dedi ve biz Ankara yolunda askeriyeden 70 dönüm yer alarak oraya yaptırdık. Burayı bitirdiğimiz zaman bütün resmi kurumlar oraya gidecek. Karşısında emniyet binası yapılıyor, adliye orda. İlerisinde sanayi var ilerisinde, Yakınkent OSB var. Uydu kent yapacağız burada. Şehrin bütünlüğünü bozmamak için aynı istikamette hastane yapılması lazım ama halkımız derki düz ayak yere değil, dağın başına, eski hastane yerinden daha kötü yer istenirse eyvallah halkım böyle istedi deriz. Yapraklı yolu kenarında bir yer teklif edilirse bunu da halkımıza sorarız. Ama  üniversitenin yolu devamında MKE yanındaki dağın eteğine hastaneyi yapalım derseniz buranın Yapraklı ile alakası yok. Bunu bilin. Herkes gitsin bu yerleri tek tek görsün sonra vicdanına sorsun. Biz 2 Milletvekilleri, İl Başkanı ve Belediye Başkanı olarak bu konuda kesin karar vermedik. Ama şunu söyleyelim. Cumhurbaşkanımız ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyor ya Çankırı’da da Çankırı 4 kişiden büyüktür. Millet ne derse onu yaparız. Üniversitenin oradan çevre yolu geçecek. Şehir içi trafiğine girmeden geçilsin diye. Çevre yolunun kenarına hastaneyi götürdüğünüz zaman  şehirle bir bağlantısı olmaz. Ne Kastamonu tarafı ne MKE, Cezaevi tarafları kanaatim o ki buralar olmaz. Ama siz olur derseniz ben sizin arkanızdan geliriz. Biz 2 milletvekili olarak Ankara’da uğraşarak programa koydurduk. Bize 100 dönüm yer lazım. Ankara’dan Çankırı’ya girerken güzel ve reklamı olan bir hastane olması lazım. Dağların, derelerin içinde bir hastane olmaz. Önce millet sonrada Sağlık Bakanlığı’nın teknik heyeti gelecek araştırma yapacak.” dedi.

 

Usta kalem Mustafa Çelik Son Sözünü Söyledi

 

Anket yapalım, halka gidelim. Siyasette seçme ve seçilmeyi başaramayan, bilemeyen (bende dahil) biz Çankırılılar hiç olmaz ise hayır iş olan şu yeni hastane yerimiz için birlik, beraberlik içerisinde olalım bari dedi.

 

Sayın vekillerimiz atıyorum benim, senin, onun, bunun vb.gibi insanların ekonomik durumu iyi olabilir. Çankırı'da derdimize çara bulamadığımız rahatsızlıklarımızdan özelliklede şehrimizde bulunmayan bazı bölüm ve doktorlarımız yüzünden başka şehirlerde hastanelere gidebiliyoruz, hastalıklarımıza çözüm bulabiliyoruz. Soruyorum sizlere. Ekonomik durumu iyi olmayanlar ölsün mü? Lütfen kendinizi veya yandaşları düşünmeyelim. Biliyor musunuz şahsım 2018 yılı Ocak ayının 15’inden beri Başkent Ankara da çeşitli hastanelerde annem veya ailem için sağlık arıyorum. Şunu söylemek istiyorum. “Ayrı ayrı bölgelerde en az 4 hastaneye giriş yaptım, oralarda işimi gördüm. Gidip geldiğim işimi gördüğüm özel Prof. Doktorlar da hariç. Gözlerime inanamadım, gözlerimle gördüm bir koridorda 50 hasta bekliyorsa bunun 8 ila 10’u Çankırı’dan gelen hastalar bende dahil (ilçeler, köylerden gelen Çankırılı hastalar hariç, sadece Çankırı merkezden gelen) Her sabahın ilk dakikalarında terminalimizden kalkan şehirlerarası otobüslerimizin yarısından çoğu Ankara’daki hastanelere hasta olan vatandaşlarımızı yetiştirme telaşında. Hayalimiz, kaderimiz bumu Çankırılılar olarak?  Yani bunları yaşamasaydım, görmeseydim hiçbir şey yazmayacaktım.

 

Sayın vekil Çankırı büyüyecek. Çankırı’yı aynı noktada değil dışarıya doğru genişleterek büyüteceğiz. Bu şehir hepimizin. Yaşanır güzel şehir yapmamız lazım. Bu sözleriniz doğru. Kusura bakmayın konu hastane yeri ve yeni hastanemiz olunca sizin açıklamalarınıza göre olay farklı yönlere çekilerek farklı düşüncelere sebebiyet veriyor. Dediğimiz gibi adam gibi, doğru ve dürüst olmak şartı ile anket yapalım, halka gidelim. Bu adam ne çok yazıyor, ne çok konuşuyor demeyin lütfen. Geçmişte yaşadıklarımızı, yaşamaya devam ettiğimiz olumsuzlukları ortadan kaldırmak için bir olalım, birlik olalım, kuvetli olalım. Benden söylemesi. İnşallah birbirimize yardımcı olarak bu işi mutlu bir şekilde bitiririz.
Bu haber 5643 defa okunmuştur.

Etiketler :
Vatansever / 02-02-2018 22:42:00

Uygun yeri söylemişsiniz Çankırılı olarak bizde orayı, yapraklı yolunu istiyoruz çevre yolu da geçti.

şehir büyümeli / 01-02-2018 10:59:00

Ankara yolundaki Yaran Kapısının ilersindeki tepeye çıkıp Çankırıya doğru bir bakalım.1 tane konut yapılacak alan varmı şehir o bölgeye doğru gidermi? şu ana kadar gitmedi. yüksekokulun binaları, lojmanları, tuz fabrikaları, sanayi sitesi, fabrika görünümlü binalar, benzinlikler okullar, pansiyonlar, yaz aylarında kokan çay nedeniyle konut yapılamıyor. arsası olan da yapmıyor. deveci bölgesi 20 yıldır gelişmedi. bu sebeblerle adliye, hükümet binası, emniyet müdürlüğü dahi bir konut getiremedi.aksu mahallesindeki eski hastane alanı mevcut binaların (hastane, lojmanlar, yüksekokul) temizlenerek düşünülebilir.yine de büyüklerimiz, yöneticilerimizin kararı.

ali / 01-02-2018 08:49:00

Tuz fabrıkası karşısı neden düşünülmüyor 300 dönüm maliye hazinesi çevre yoluna sıfır..hiç olmasa devlet arsa parası vermez en az kırk tirilyon karı olur..

Aziz Avcı / 01-02-2018 00:18:00

Yapraklı yolu hem kentleşme var hemde çevre yolu var.

Mustafa / 31-01-2018 23:49:00

Yabancı Uyrukluların Tutulabilmeleri İçin Süleymanlı Köyünde Geri Gönderme Merkezi İnşaatının Yapımı Devam Ediyor temelleri atıldı. Yeni yapılacak hastane de buraya yapılsın, yabanca uyruklu vatandaşlar gelip gideceğiz diye uğraşmasınlar… Çankırı halkı zaten cefakâr fedakâr, (İleride bu insanlara vatandaşlık verilir, daimi oturma izinleri verilir belki de, bu günden yarını görmek gerekir) Bu yabancı uyruklular çile çekip Çankırı merkeze gelip muayene olma zahmetinde katlanmasınlar! Doğum oranları da çok yüksek her defasında ambulanslar gidip oradan Çankırı merkeze hasta taşımasınlar, İlaç bedava, muayene bedava, sağlık hizmetleri bedava, zaten gelen yabancılara hizmette kusur edilmesin. Bu insanlar hastaneye gelip gitme zahmetinden kurtulsun, Çankırı halkı zaten alışkın git Ankara’ya muayene ol! Hastane köşelerinde sürünüp sağlık hizmeti almaya, alışık zaten! Hastası da ölürse de gurbet elinden, cenazelerini Ankara dan taşımaya alışık, bu alışkanlıklarımızdan vazmı geçecek, zaten, Vekillerimiz önermiş Ankara Yoluna yapılması için karşı mı çıkacağız…

Kadir Yavuz ( Çevreci ) / 31-01-2018 23:35:00

Sayın vekilimiz iktidarda olduğunu unutmuş olmalı ki böylesi bir demeç vermiş ! Yeni yapılan Çankırı devlet hastanesinin ek bölümü sizin iktidarınız döneminde yapılmadı mı ? Sizler neredeydiniz! Benzer bir açıklamada akp il başkanından gelmişti, dere ağzına hastane mi yapılır mı diye !! Oysa sizin iktidarınız döneminde yapıldı..bu projelerde iktidarınız yani sizlerin imzası var! Bu hastanenin yapımın da hatırlatma gereği duydum….! Kırkevlerdeki sosyal konutların yerine hastane yapılsın önerimiz neden se küçümsenerek alaycı bir tavırla basının karşısında demeç verilmiş! Oysa buranın büyüklüğü 190.000 metre kare, bir o kadar da büyütülme imkânı var kamu malı,(Mevcut hastanenin yeri ve bitişiğindeki askeriye kalkacak diyen sizlersiniz askeriyenin yeri, takriben 400.000 metre kare, önerimize bir de tıp fakültesi ilave edip, 50 yıl sonrasında dahi ihtiyaca cevap vereceğini basınla paylaşmıştık, Buraya yapılmasının Çankırı ya ve ülke ekonomisine ne gibi artı değerler katacağını uzun uzadıya yazmıştık. İsterseniz de tekrardan paylaşıp veririm… Arşivlerden arama zahmetine katlanmayın ) Burasının zemininin kötü olduğu yönünde söyleminiz var! Madem kötü de buraya konutların yıkılıp yapılması yönünde TC Meclisinden karar çıkma dı mı bu karar da sizlerin imzaları yok mu? Çankırı Milletvekilleri olarak, Çankırı belediye başkanı olarak, Çankırı Belediyesi olarak bu proje sizin değil mi? Mademki zemin kötü o halde 12 katlı binaların yapımı na imarda neye göre karar verildi- verdiniz… Mevcut planlarınızda var halka açık ilanla duyurularınız var…. Sudan bahaneler öne sürerek hastane şuraya yapılsın buraya yapılsın demenin anlamı ne, vatandaşın aklı ile alay mı ediyorsunuz… Çankırı da hat safa da sağlık sorunu var, Çankırı Halkı olarak ta bu sorunun derhal çözülmesini istiyoruz, Sağlıklı bir şekilde sağlık hizmeti ni Çankırı mız da almak istiyoruz, Çivar illerde hastane köşelerinde sürünmek, istemiyoruz… Yeni yapılacak hastanenin Ankara yoluna yapılması nın uygun olacağını ima eder sözlerinize bir anlam veremedim,Kusura bakmayın vekilim..Süleymanlı köyü yakınlarına yapımı başlanan sığınmacıların gecici barınma yeri yapılması inşaatı nı da duyunca ben temelli fırttırdım..Hastane Çankırı Halkına mı hizmet verecek buradaki sığınmacılara mı diye de düşünmeden edemedim..

MERDAN KAÇAR / 31-01-2018 22:06:00

kırkevlere yapilan hastaneye yanlış bilmiyorsam 80-trilyon para,harcandı. sırf birileri kazansin diyemi boyle yapıldı pek bilemiyorum ama bildigim tek sey bu halka yazık oldugudur. bırakın çankırı kendi kaderini çizsin yada en makul yer nere ise oraya yapilmasi temennimdir

ÇANKIRILI / 31-01-2018 21:49:00

Şehir güneye büyürmüş gülesim geliyor. Kastamonuya hiç gitmemişler herhalde kuzeykent Çankırı kadar olmuş. Hüseyin Filiz in son dönemi. Giderayak Ankara yoluna ne için uğraştığını herkes biliyor. Eveleyip gevelemeye gerek yok . Bu para devletin parası kimsenin değil Hastanede millet için yapılacak birilerinin rantı için değil.

MİSAFİR / 31-01-2018 18:44:00

BEN BİR VATANDAŞ OLARAK ESENTEPE MAH. KAŞ ÇOK GÜZEL HASTANE OLUR DERİM .NEDEN MERKEZE 3 KM. PARASI OLAN VAR OLMAYAN VAR GEREKTİĞNDE YÜRÜYEREK BİLE GİDİLEBİLİR AYRICA ÇEVRE YOLU DA ORADAN GEÇMEKTEDİR .DEGERLENDİRİN DERİM SAYIN BÜYÜKLERİM

Cengiz / 31-01-2018 17:21:00

Ankara yolu en akılı düşünce bence Sanayi Süleymanlı'ya taşınsın hastane sanayinin olduğu yere yapılması en ideal yer.

Abuziddinsinek / 31-01-2018 15:59:00

Sanki turizm fuarı veya otel yada tatil köyü yapıyoruz, Hastane ile reklam mı olur, bir anjıyo bile yapamıyor stend bile takamıyoruz, bir kalp sıkıntısı doğru Ankara'ya oradada yer bulunmuyor sap gibi kalıyoruz. Milletvekili açıklamasında hastane görünümü ile neyin reklamını yapmak istiyor?

Şener ŞEN / 31-01-2018 13:04:00

herkes kendi çıkarı için istiyor o zaman yapın arsası ve devlet mülkü olan bir yere. ne ev fiyatları nede arsa fiyatları artsın. gidin ılgaz yoluna yapın, yada ballıca statının ilerisine. diğer türlü mke orada herkes arsasını çok pahalı veriyor hiç değilse çeneleri kesilir halk rahat etmiş olur.

MEHMET ASLAN / 31-01-2018 12:15:00

Mustafa çok güzel yazı yazmışsın. Yama yapar gibi Aksu mahallesinde bina ekliyorlar, yıksalardı eski hastanenin yerini (Sağlık Kollejinin binasını) doğum evi, diş, lojman binalarını bak sana hastane. İlgine teşekkür.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI