Bugün...Can Şehitlerimizin Aileleri Birbirlerine Böyle Destek Verdi
Tarih: 26-01-2018 11:14:14 + -


Astsubay Ömer Halisdemir’in kardeşi Soner Halisdemir Şehidimiz Yüksel Kapdan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.


Can Şehitlerimizin Aileleri Birbirlerine Böyle Destek Verdi

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, 15 Temmuz gecesi gösterdiği kahramanlık ile adını unutulmazların arasına yazdıran Astsubay Ömer Halisdemir’in kardeşi Soner Halisdemir ile birlikte Şehidimiz Yüksel Kapdan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

 

Soner Halisdemir’in Şehit Yüksel Kapdan’ın babasını teselli sözcükleri yürekleri dağladı. Şehit babasına Türk bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye eden Halisdemir, “Oğlunu her özlediğinde Türk bayrağını koklayarak içine çek, oğlunun güzel kokusunu hissedeceksin. Eğer oğlun ile konuşmak istersen Kuran-ı Kerim’i oku, bu sefer can oğlunun sana sesleneceğini duyacaksın.” dedi. Şehit ailelerinin birbirlerini böylesine anlamlı bir şekilde kucaklayıp birbirlerine destek olması taziye ziyaretine gelen vatandaşları da duygulandırdı.  Şehit annesiyle de konuşan Soner Halisdemir; "Benim annem, Ağabeyim Ömer Halisdemir şehit olduktan 6 ay sonra vefat etti.

 

Ama annem için hiç üzülmedim, çünkü Ağabeyim Ömer cennetin en güzel köşesinde annemizi bekliyor.” ifadelerini kullandı. Kapdan ailesi de Halisdemir’i oğulları gibi sımsıkı sardı. Belediye Başkanı İrfan Dinç de “Şehitlerimizin geride bıraktığı her can bizlere emanettir.” diyerek şehit yakınları ile kucaklaştı.

 

 

 

 

 
Bu haber 2436 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI