Bugün...Çankırı Amatör Küme Şampiyonu Çankırıspor Kendi Kendini Yaktı
Tarih: 10-03-2018 21:12:08 Güncelleme: 10-03-2018 21:53:08 + -


Çankırıspor, Orta'da Ortaspor ile oynayacağı karşılaşmaya çıkmadı. Yönetmeliğe göre Çankırıspor'un hükmen yenik sayılması, 3 puanının silinmesi, para cezası ile cezalandırılması gündemde.


Çankırı Amatör Küme Şampiyonu Çankırıspor Kendi Kendini Yaktı

Çankırı Amatör Kümede Şampiyonluk Çığlıkları Atan Çankırıspor’un Şampiyonluğu Elinden Alınacak Gibi!

 

Kuralların işletilmesi ve Kurşunlu Belediyesporun Şampiyon ilan edilmesi bekleniyor...

 

Şampiyon Kurşunlu Belediyespor....Olabilir

 

Çankırıspor'un Hevesleri Kursaklarında Kalacağa Benziyor!

 

2017-2018 Sezonu Çankırı Amatör Küme Futbol Liginin son haftasında hüsran…

 

10 Mart 2018 cumartesi günü saat 13:00 ‘de Orta ilçe Stadında Orta Belediyespor ile Çankırıspor’un müsabakası vardı. Çankırı Amatör kümede mücadele eden Çankırıspor, Orta'da Ortaspor ile oynayacağı karşılaşmaya çıkmadı. Yönetmeliğe göre Çankırıspor'un hükmen yenik sayılması, 3 puanının silinmesi, para cezası ile cezalandırılması gündemde.

 

Beklemelere rağmen Çankırıspor’un sahaya çıkmadığı görülerek hakem maçı tatil etti.

 

Müsabakanın ilan edildiği sahaya belirlenen saatte 9 (dokuz) kişiden az bir kadro ile çıkmak ya da müsabaka esnasında herhangi bir sebeple sahadaki futbolcu sayısının 6 (altı) kişiye inmesi durumunda müsabakaya devam edilmez. Bu durumda takım, Disiplin Kurulu tarafından hükmen mağlup edilir. İlgili kategoride bir lig sezonunda müsabaka kıyafeti ile belirlenen ve ilan olunan saatte sahaya gelmeyen, müsabaka sahasına gelmekle beraber müsabakaya çıkmayan veya başlamış bir müsabakayı terk eden takım hakkında Disiplin Kurulu tarafından hükmen mağlubiyet kararı verilmekle beraber ayrıca mevcut puanlarından galibiyet halinde verilen puan kadar, puan silinir. Böyle durumlarda ilgili kulüp, hakemlerin masrafları ile diğer masrafları karşılamak üzere TFF tarafından takdir edilecek tazminatı ödemek zorundadır. (…)

 

Bu durumda Kurşunlu Belediyespor, Salı günü toplanacak disiplin kurulunun alacağı müspet karar sonrasında Çankırı liginde şampiyon ilan edilebilir.

 

Ancak liglerde pekte rastlanmayan bir olay yaşandı. Sahaya çıksa dahi  yenilmesi halinde bile ikili averaj ile şampiyonluk cebinde olan Çankırıspor bugün saat 13.00'da Orta stadında oynanması gereken karşılaşmaya çıkmadı. Yaklaşık yarım saat rakip takımı bekleyen hakem ve Ortaspor oyuncuları hakemin maçı tatil etmesi ile birlikte sahadan ayrıldılar.  Henüz Çankırıspor cephesinden konu ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

 

- Takım stada neden gelmedi? –

 

Takımın maça neden çıkmadığı yönünde gün içerisinde çeşitli spekülasyonlar yer aldı. Bir kısım takımı stada getiren  aracın arızalandığını, bir kısım ise maç gününün Çankırıspor yönetimince karıştırıldığı, yok olmadı futbolcuların zehirlendiği gibi iddialarını dillendirdi. Ancak bazı futbolcuların maç saatinde Ankamall alışveriş merkezinde görüldüğü yönünde bilgiler maçın unutulduğu ihtimalini kuvvetlendirdi. Kulüp yönetiminin hükmen yenik sayılmamak için futbolculara sağlık raporu almaya çalıştığı da iddia edilmekte. Şayet olurya diye olayın altını çizen bazı çevreler asılsız rapor veren sağlık çalışanlarının konu ile ilgili art niyetli bir rapor vermemelerini söyleyerek doktorların tehlikeli oyunlara alet olmamaları istenmekte. 
Bu haber 5106 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Spor Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI