Bugün...Çankırı Bedensel Engelli Bilek Güreşi Takımı Demir Bilekler 2018 Yılına Damga Vurdu….
Tarih: 12-03-2018 20:49:48 + -


Çankırı Kurşunlu Belediyespor adına bilek güreşi şampiyonasına katılan sporcumuz Şaban Mazak sağ kolda Türkiye Şampiyonu, sol kolda ise Türkiye ikincisi oldu.


Çankırı Bedensel Engelli Bilek Güreşi Takımı Demir Bilekler 2018 Yılına Damga Vurdu….

10 – 11 Mart 2018 tarihleri arasında Kocaeli/İzmit ilinde düzenlenen Bedensel engelliler bilek güreşi Türkiye Şampiyonası Milli Takım Seçmelerine Çankırı ilimizden 4 Sporcu katılarak Çankırı ilimizi en iyi şekilde temsil ettiler.

 

Çankırı Kurşunlu Belediyespor adına bilek güreşi şampiyonasına katılan sporcumuz Şaban Mazak sağ kolda Türkiye Şampiyonu, sol kolda ise Türkiye ikincisi oldu.

 

Sporcularımızdan +90 kiloda oturarak yarışan Şaban Mazak sağ kolda rakiplerini bir bir yenerek final maçına kadar çok zorlu maçlar yapmıştır. Finalde en büyük rakibini üstünlük sağlayarak yenmiştir. Sağ kolda Türkiye Şampiyonu olarak bir altın madalya sol kolda ise ufak bir sakatlık geçirerek Türkiye ikincisi olmuştur ve bir tane gümüş madalya almıştır.

 

Diğer sporcularımızdan +90 da ayakta yarışan İlhan Memiş ise azminin ve hırsının verdiği başarıyla sağ kolda Türkiye Şampiyonu olarak bir altın madalya ve sol kolda Türkiye ikincisi olarak bir gümüş madalya almıştır.

 

Sporcularımızdan Onur Demirel ise uzun süren ameliyatlar sonucu antrenmanlardan uzak kalmasına rağmen yine de Çankırı’mıza hala bende varım diyerek sağ kolda Türkiye üçüncüsü olarak bir bronz madalya almıştır. Bir diğer sporcumuzda Zülfar İmal yarıştığı sikletin çok kalabalık olmasına rağmen yine de azmini ve başarısını göstererek Türkiye beşincisi olmuştur.

 

Vadi Spor Kulübünden sporcularımızın uzun uğraş göstererek yaptığı antrenmanlar sonucu Türk Milli Takım antrenörü aynı zamanda Vadi Spor Kulübü antrenörü Hüseyin Çöpten bu daha yolun başlangıcı diyerek bizim hedefimiz Avrupa ve Dünyada madalya alarak Çankırı lı sporcularımızı en üst zirveye taşımaktır dedi. Biz Vadi spor kulübü olarak Engelli sporcularla bu yola çıktığımız zaman bizi hiçbir zaman desteklerinden mahrum bırakmayan eski Milletvekilimiz ve AKP Parti Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin Beye ayrıca teşekkür ediyoruz.

 

Antrenörümüz Hüseyin Çöpten’i ve sporcularımızı arayarak tek tek tebrik etmesi bizleri mutlu etmiştir. Aynı zamanda Milletvekilimiz Sayın Emin Akbaşoğlu Bey arayarak sporcularımızı tebrik etmiştir. Bizi yarışmada yalnız bırakmayarak destek veren Kurşunlu ilçesinden, Çerkeş ilçesinden ve Çankırı ilimizden bizi İzmit’te izlemeye gelerek verdiği desteklerden dolayı hemşerilerimize ve işadamlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Yine bizleri unutmayarak desteklerini hiçbir zaman eksik etmeyen Belediye Başkanımız İrfan Dinç’e ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ekrem Gerginci Bey e çok teşekkür ediyoruz.

 
Bu haber 1723 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Spor Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI