Bugun...Çankırı Belediyemizi Önlem Almaya Davet Ediyoruz (Özel Haber)
Tarih: 10-01-2017 07:31:08 Güncelleme: 10-01-2017 09:10:08 + -


Bu haberi mutlaka okumanızı ve ciddiye almanızı isterim. Bu gün facia yaşanan söz konusu yer İstanbul ama Çankırı’mızdaki pazar yerinin çatı yapısı ile ilimiz pazar yeri çatısı sistem olarak İstanbul ile aynı.


Çankırı Belediyemizi Önlem Almaya Davet Ediyoruz (Özel Haber)

İstanbul’da semt pazarının çatısı çöktü!

 

İstanbul’da yaşanan olayın Çankırı ile ne alakası var diyenler olabilir ama durum düşünüldüğü gibi değil.

 

Sarıyer'de, yağan karın ağırlığına dayanamayan pazarın çatısı çöktü. Olayda ölen yada yaralanan olmazken park halindeki 10 minibüste maddi hasar meydana geldi.

 

Bu haberi mutlaka okumanızı ve ciddiye almanızı isterim. Bu gün facia yaşanan söz konusu yer İstanbul ama Çankırı’mızdaki pazar yerinin çatı yapısı ile ilimiz pazar yeri çatısı sistem olarak İstanbul ile aynı.

 

Söz konusu haberdeki resimleri kullanarak Çankırı'mızdaki pazar pazarı çatısının resimlerini kullanarak belediyeye önlem alınması yönünde çağrı yaparak bu sorunun çözülmesi için rica ediyorum, uyarıyorum. Zira bir hayli kar yağdı beş gün boyunca da yağacağı söylenmekte olası bir facia olabilir bunun önüne geçebilmenin tek yolu yetkilileri uyarmak önlem alınmasını sağlamaktan geçer.

 

Daha Dün Başka Yerlerde Çöktü Ders Alamadık Demeyelim Lütfen...

 

Kurulan organik pazarın tentesi 4 gündür yağan karın ağırlığına dayanamayarak büyük bir gürültüyle çöktü. Olayın sabah olması ve pazarın kurulmamış olması olası bir faciayı önledi.

 

Olası bir facia hafif hasarla atlatılmış! Şükürler olsun. İlimiz Çankırı pazar yeri çatısı ile bu çöken çatı yapımı benzerlik taşımakta. Tüm Çankırı halkının özellikle Belediyemizin dikkatini çekmek isterim. Bu günden tedbirinizi alın, zira yarın çok geç olabilir.

 

Tüm Enerjimi Çankırı Ve Çankırı İnsanı İçin Harcayabiliyorsam Kaybedeceğim Bir Şey Yok. İşi Şansa Bırakmayalım!

 

Ne olur ben Mustafa Çelik’i yanlış anlamayın. İstanbul’da veya başka yerlerde oldu, Çankırı’da olmaz demeyelim. Doğru bir haber yaptığımı, özelliklede bir facianın önüne geçinilmesi için tedbirlerimizi bir an önce almamızı sağlayarak Belediyemizi de sorumluluk altında bırakmamaktır amacımız.

 

Tamam, şuan çatı üstü don olabilir. Ama havanın durumuna bakmaksızın Uzun merdivenli İtfaiye aracımızla tanzikli su tutarak karların erimesini sağlayabiliriz, en azından çatıdaki ağırlığı yok etmiş olabiliriz diye düşünüyorum. 

 

İstanbul/Sarıyer semt pazarının son hali...

 

Bu görüntüde Çankırı'daki Pazarımızın bugün itibariyle görünen hali..

 

Sonuçta bu iki kareyi göz önüne getirisek İnşallah bir ders çıkartabiliriz. Prıl pırıl bir dünyada yaşamak istiyoruz. Bu tür işlerle tüh vah dedirtmeyin.

 
Bu haber 3831 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI