Bugun...Çankırı’da Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
Tarih: 29-10-2017 21:08:19 Güncelleme: 30-10-2017 09:35:19 + -


Valimiz Sayın Hamdi Bilge Aktaş, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Bozkurt, Bölge Trafik Denetleme Müdürlüğü'nde trafik uygulamasına katılarak vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı...


Çankırı’da Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

İlk tören önceki gün saat 13:00’de Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirildi.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94’üncü yıl dönümü kutlamaları, 28 Ekim 2017 Cumartesi günü Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

 

Vali Hamdi Bilge Aktaş, Garnizon Komutanı Piyade Albay Oğuz Çiçek, Belediye Başkan Vekili Tuncay Koç Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Buradaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın seslendirilmesiyle sona erdi.

 

Daha sonra 100. Yıl Kültür Merkezi’nde geçen Vali Aktaş ve beraberindekiler İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Güzel Sanatlar Galeri Salonu’nda düzenlenen “Kurtuluş Savaşımız” sergisinin açılışına katıldı.

 

Sergi hakkında bilgi veren Güzel Sanatlar Galerisi Müdürü Nusret Acar, bizi Cumhuriyete götüren sürecin anlatıldığı 55 fotoğrafın bulunduğu  serginin 04 Kasım tarihine kadar açık kalacağını söyledi.

 

Vali Aktaş açılış kurdelesini çözdükten sonra sergide bulunan fotoğrafları tek tek gezerek Acar’dan bilgi aldı.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonunda Kutlandı

 

Kutlamalara Vali Hamdi Bilge Aktaş ve eşi Hanımefendi Seval Aktaş’ın yanı sıra Garnizon Komutanı P. Alb. Oğuz Çiçek ve eşi Canan Çiçek, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Çankırı Barosu Başkanı Av. Erkan Köroğlu, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Bozkurt, daire müdürleri, STK temsilcileri, öğrenciler ve yüzlerce vatandaş katıldı.

 

Vali Aktaş Sorumuzu Cevapsız Bırakmadı!

 

Çankırı Milletvekilleri Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz’in Cumhuriyetimizin 94.yılı kutlamalarına katılmamaları, kutlamalara mesaj göndererek geçiştirmeleri halkın ve katılımcıların tepkisine sebep oldu.

 

Çankırı Valimiz Hamdi Bilge Aktaş beye, efendim milletvekillerinin proğramda olmamasını nasıl görüyorsunuz sorusuna; Milletvekillerimizin her halde daha önemli işleri varki gelemediler cevabını verdi.

 

Valimiz Sayın Hamdi Bilge Aktaş, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Bozkurt, Bölge Trafik Denetleme Müdürlüğü'nde trafik uygulamasına katılarak vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı...

 

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. Yıldönümü Çankırı’da coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

Kutlama programı kapsamında Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Valilik Makamında tebrikleri kabul etti. Tebriklerin kabulünden sonra etkinliklere, havanın yağmurlu olması nedeniyle Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda devam edildi. Etkinliklerde ilk olarak Vali Hamdi Bilge Aktaş, Garnizon Komutanı P. Alb. Oğuz Çiçek ile Belediye Başkanı İrfan Dinç halkın bayramını kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ndan sonra başlayan programda Çankırı Milletvekilleri Hüseyin Filiz ve Av. Muhammed Emin Akbaşoğlu’nun mesajları okundu.

 

Etkinliklerde Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş günün anlamını belirten bir konuşma yaptı. Tarih boyunca esaret zinciri vurulmamış şanlı Türk milletinin köklerinden aldığı güç ve inançla varlığını ortaya koyarak, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleştirdiği Milli Mücadelenin varış noktası olan Cumhuriyetin 94. Yılına kavuşmanın gurur ve heyecanını yaşadıklarını söyledi. 29 Ekim 1923’te “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesiyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzlerce yıllık bir Devlet geleneğinin bir sonucu olduğuna dikkat çeken Vali Aktaş, “Devletimiz, 94 yıldır karşısına çıkan zorlukların üstesinden gelerek sadece kendi vatandaşlarımızın değil aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş topluluklarının da umut kaynağı olmuştur. Milletçe duygu birliğimizin büyük bir coşku ile tezahür ettiği bu gün, ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanan cennet vatanımızın toprak bütünlüğüne ve milli hâkimiyetimize göz diken emperyalist güçlerin varlığına 15 Temmuz 2016 tarihinde bir kez daha şahit olduk. O gün aynı zamanda iradesine ve bağımsızlığına kast eden hain güçlere karşı kahraman milletimizin, Milli Mücadele döneminde olduğu gibi yine tek vücut olup canını siper etmede bir an bile tereddüt etmediğini de yeniden gördük. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, vatanı ve bayrağı uğruna canını ortaya koyan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyetimizin 94. Yılı devletimize ve aziz milletimize kutlu olsun.” diye konuştu.

 

Vali Aktaş’ın konuşmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Daha sonra Çankırı’nın kültürel değerlerinden olan Yâran gösterisi, Oğuz Boyları Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği tarafından sahnelendi.

 

Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Rümeyse Demirci “15 Yılı Karşılarken”, Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Metehan Akgüç “Bugün” adlı şiiri okudu.

 

Çankırı Ahi Yaran Meclisi Oğuz Boyları Yaran Ekibinin gösterisi ile devam eden kutlamalar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen  1000 metre, Kızlar, 2 bin metre kız-erkek, 3 bin metre erkek

 

Cumhuriyet Kupası Mesafe Yarışları’nda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

 

Gösterilerden sonra 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen çeşitli spor dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

 

Toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

 

Valimiz Sayın Hamdi Bilge Aktaş, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Bozkurt, Bölge Trafik Denetleme Müdürlüğü'nde trafik uygulamasına katılarak vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı...

 

29 Ekim 2017 Pazar günü Saat 20:00 Çankırı Koç Otel de düzenlenen resepsiyonda Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri konser verdi. Çankırı Valiliğinin düzenlemiş olduğu Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94'üncü yılı münasebetiyle tertip edilen resepsiyonla bayram kutlama etkinlikleri çoşkulu bir şekilde sona erdi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 4035 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI