Bugün...Çankırı’da Gramajı Eksik Ekmek Üreten 3 Fırına Cezai İşlem Uygulandı
Tarih: 09-03-2018 22:12:13 + -


Belediye Başkanı İrfan Dinç, vatandaşların güvenilir ve sağlıklı gıdalar tüketebilmesi için üretimlerin yapıldığı imalathanelerde denetimlerin sürdürüleceğini bildirdi.


Çankırı’da Gramajı Eksik Ekmek Üreten 3 Fırına Cezai İşlem Uygulandı

Çankırı’da Gramajı Eksik Ekmek Üreten 3 Fırına Cezai İşlem Uygulanılırken Gramajı Düşük Ekmeklere de El Konuldu.

 

Fırınlara Yakın Markaj

 

Çankırı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezinde ve mahallelerde faaliyet gösteren fırınları denetledi. Denetimler, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden Gıda Mühendisi eşliğinde gerçekleştirildi.

 

Çankırı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin mesaisi yine erken başladı.

 

Sabahın erken saatlerinde başlatılan çalışmalar kapsamında şehir merkezinde ve mahallelerde bulunan 21 adet fırın denetlendi. Vatandaşların sağlığı için rutin denetimlerini sürdüren ekipler, ekmek üretimi gerçekleştiren fırınlarda gramaj, un ve katkı maddeleri ile çalışanların ve iş yerlerinin temizlik kurallarına uyup uymadıklarının kontrolünü yaparken, standartlara uymayan ve gerekli hijyenik koşulları taşımayan işletmelere gerekli uyarılarda bulundu. Zabıta ekipleri, fırınlardaki hijyen ve gramaj uygunluklarının yanı sıra işletmelerin ruhsat kontrollerini de gerçekleştirdi.

 

Yapılan denetimler sırasında gramajı eksik ekmek üreten 3 fırına cezai işlem uygulanılırken gramajı düşük ekmeklere de el konuldu. Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, vatandaşların güvenilir ve sağlıklı gıdalar tüketebilmesi için üretimlerin yapıldığı imalathanelerde denetimlerin sürdürüleceğini bildirdi.

 
Bu haber 2939 defa okunmuştur.

Etiketler :
Cankirili / 10-03-2018 10:50:00

Keşke o fırınlarında ismini yazsaydınız.saglik bakanlıgıda bunu yapıyor. En azından vatandaş ne olduklarını bilir.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Belediye Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI