Bugün...Çankırı’da Halkın Ekmeği İle Oynanıyor, İlgilenen Bir Allahın Kulu Yok (Özel Haber)
Tarih: 02-02-2018 14:00:00 Güncelleme: 02-02-2018 14:07:14 + -


Çankırı’da 50 Kuruş ile 85 kuruş arasında satılan ekmek kafaları karıştırıyor!


Çankırı’da Halkın Ekmeği İle Oynanıyor, İlgilenen Bir Allahın Kulu Yok (Özel Haber)

Tartışma konusu olan ve şehrimizde farklı farklı fiyatlarla satılan ekmek fiyatları bilmecesine kim dur diyecek?

 

Çankırı’da 50 Kuruş ile 85 kuruş arasında satılan ekmek kafaları karıştırıyor!

 

250 gramı 85 kuruştan satılan ekmek fırıncılar arasında başlayan rekabet sonucu fiyatları 50 kuruş ile 85 kuruş arasında satıldı.

 

Ekmek gramaj değişikliği ile birlikte Çankırı’da 200 gram ekmeği 50 kuruşa satan da var, 75 ile 85 kuruşa satan da.

 

Çankırı’da 200 gram ekmeği 150 grama düşürerek bakkallara veren ekmekçilerde var! Bunlarda çabası hey yetkililer bunları da biliyormuydunuz?

 

Ucuza kaçmak için ekmeğin doğasıyla oynuyorlar.

 

Çankırı’da ekmek piyasasındaki denetimsizlik nedeniyle rahatsızlıklarını dile getiren vatandaşlar, ekmeğin satışı sırasında rekabet, haksızlık ve kalitesizlik gibi sıkıntıların meydana geldiğini belirterek, özellikle halkın mağdur olduğunu söylediler.

 

Ekmek fiyatlarında yaşanan bu kargaşa Çankırılıların yoğun tepkilerine neden oluyor. Herkesin kafasına göre ekmek satışı yaptığını, kalitenin bozulduğunu belirten Çankırılılar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İI Müdürlüğü ile Belediye Zabıtasının gerekli denetimleri yapması gerektiğini belirterek yetkilileri göreve davet ediyor.

 

Son zamanlarda ekmeğin doğallığına yönelik yapılan müdahale ve girişimler hem işletmecileri hem de halkı mağdur ediyor. Vatandaşlar da, fırıncılar da, baklalar da dahil, ekmeğin doğallığını yitirmeye başladığını ve fiyatlarda istikrarsızlık yaşandığını vurgulayarak, tepkilerini dile getirdiler.
 

Çankırı’da faaliyet gösteren fırıncıların piyasada yaşanan olumsuzluğu iyi değerlendirdiklerini ifade eden vatandaşlar, "Çankırı’da bazı yerlerde 85 kuruştan satılan ekmek bazı marketlerde ve bakkallarda 50 kuruşa kadar düşüyor. Yani 85 kuruştan satan da kazanıyor, 50 kuruştan satan da. Bu işe aklımız ermedi. Demek ki, fırıncılar zarar etmiyor. Ekmeği kim kontrol ediyor, denetim yapan var mı? Varsa bu denetimlerin sonucu ne? Kalitesiz ve pahalı ekmek yemek istemiyor, yetkililerin bu konuda gerekeni yapmalarını istiyoruz."

 

Çankırı’da yazılmayanları yazabilen, kentin menfaatleri için gece gündüz emek sarf eden usta kalem Admin Çelik “Ekmek yapmak bir sanattır. Ekmeğin doğasıyla oynanmamalıdır.” 
 

Sağlık kurallarının ihlal edildiğine dikkat çeken bir gazeteci olarak "İnsanlar bir lokma ekmek yiyor. İnsanların boğazındaki lokmayı almak kadar ekmeklerin sağlıklarıyla da oynamak büyük yanlıştır.” Diyoruz.
 
Bu haber 2595 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI