Bugün...Çankırı’da Sürücülere Çankırı’nın Meşhur Kolası Kızılcık Eğşisi İkram Edildi
Tarih: 22-08-2018 09:04:13 + -


Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ile Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Ilgaz Bölge Trafik Müdürlüğü tarafından yapılan yol kontrolü uygulamasına katıldı.


Çankırı’da Sürücülere Çankırı’nın Meşhur Kolası Kızılcık Eğşisi İkram Edildi

Bayramcıların Ağzının Tadı Tuzu Çankırı’dan

 

Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde Çankırı Belediyesi tarafından hazırlanan kaya tuzu ve kızılcık ekşisi, Kurban Bayramı tatili için memleketlerine giden sürücülere ikram edildi.

 

Çankırı'nın Ilgaz ilçesinden geçen D-100 karayolu üzerinde Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ile Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Ilgaz Bölge Trafik Müdürlüğü tarafından yapılan yol kontrolü uygulamasına katıldı.

 

Kurban Bayramı dolayısı ile İstanbul Ilgaz istikametini kullanan sürücü ve yolcular, güzel bir sürpriz ile karşılaştı. Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu ile birlikte Ilgaz kavşağından geçen yolculara Çankırı’nın yöresel kızılcık eğşisinden ikram ederek meşhur kaya tuzunu hediye etti.

 

Çankırı Belediyesi yine farklı bir uygulama ile bu kez bayramcıların yüzünü güldürdü.

 

Kurban Bayramı dolayısı ile yola çıkarak İstanbul Ilgaz istikametini kullanan bayramcılar, Ilgaz kavşağına doğru hoş bir karşılamaya tanık oldu. Geleneksel giyimi ile yolcuları karşılayan şerbetçi, Çankırı’nın geleneksel lezzeti Kızılcık eğşisini sıcak havadan bunalan bayramcılara ikram etti. Yolcuların bayramını kutlayan Belediye Başkanı Hüseyin Boz ile Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu, Çankırı’nın 5 bin yıllık meşhur kaya tuzundan da hediye etti. Başkan Boz, “Türkiye’nin sofrasında bizim de tuzumuz var.” diyerek yolcuları Kaya Tuzunun Başkenti Yaranlar Diyarı Çankırı’yı keşfetmeye davet etti. Boz, Çankırı’nın tanıtım neferi olmaya devam edeceklerini söyledi. Bayram için yola koyulan yolcular, önce şaşırdıklarını sonra da yapılan sürprizden dolayı çok mutlu olduklarını kaydetti.

 

Çivitcioğlu, Kurban Bayramı öncesi arife gününde memleketlerine giden vatandaşlara Çankırı'ya ait ürünleri ikramda bulunmaktan dolayı mutluluk duyduklarını aktararak, Tüm yolcularımıza hayırlı yolculuklar diledik. Çankırı'mızın ürünlerini ikram ederek iyi bayramlar diledik. Tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutluyorum dedi.

 

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz da kurban eti yanında Çankırı'nın tuzunun bulunmasını istedikleri için kaya tuzunu hediye ettiklerini ifade ederek, Memleketlerine giden vatandaşlarımıza kaya tuzumuzu ve kızılcık ekşimizi ikram ettik. Herkese iyi bayramlar diliyorum. Sürücülerimize kazasız belasız yolculuklar diliyorum diye konuştu.

 

Çorum’dan, Kırklareli’ne seyir halinde olan araç sürücüsü Can Küçük uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Küçük, İlk defa Çankırı'dan geçiyoruz. Uygulamadan son derece memnun olduk. Milletvekiline ve Belediye Başkanına teşekkür ediyoruz. Herkese iyi bayramlar diliyorum ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 3737 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI