Bugun...Çankırı’da Zincirleme Trafik Kazası
Tarih: 08-12-2017 09:05:00 Güncelleme: 08-12-2017 16:22:00 + -


Buzlanan yolda bir fabrikaya ait M.Ö yönetimindeki 18 BE 949 plakalı otobüs, M.K yönetimindeki 06 AP 007 plakalı özel araça çarptı. Aynı zamanda F.K yönetimindeki 18 BJ 122 plakalı araç da, M.Ç yönetimindeki 18 BE 678 plakalı özel araca arkadan çarparak maddi hasarlı trafik kazası meydana gelmiştir.


Çankırı’da Zincirleme Trafik Kazası

Çankırı'daki Zincirleme Trafik Kazasında Facianın Eşiğinden Dönüldü

 

Zincirleme kaza, 08 Aralık 2017 Cuma günü sabah 07:15 saatlerinde Küçük Sanayi Sitesi Çankırı-Eldivan istikameti üzerinde bulunan Devlet Karayolunda meydana geldi.

 

www.haberci18.com Admini Kaza Yerinden Bildiriyor

 

Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 4-5 derecelere kadar düştüğü kentte, Küçük Sanayi Sitesi sağ taraf giriş yolu (Buyuruk Petrol) güzergahından Sanayiye dönüş yolunda kime ait olduğu bilinemeyen su patlağının meydana geldiği arızadan yola akan su buzlanmaya neden oldu.

 

Kazada 4 Araç da Maddi Hasar Meydana Geldi 

 

Can kaybı ve yaralanan vatandaşımız bulunmamaktadır.

 

Meydana gelen kazalar buzlanma sebebiyle araçların kontrolden çıkarak birbirine çarpmasıyla oluşmuştur. 

 

Buzlanan yolda bir fabrikaya ait M.Ö yönetimindeki 18 BE 949 plakalı otobüs, M.K yönetimindeki 06 AP 007 plakalı özel araça çarptı. Çarpmanın etkisiyle seyir halindeki yolunda ters dönen 06 AP 007 plakalı özel araç yaya yolu kaldırım üzerine çıktı.

 

Buzlanan aynı yolda, aynı zamanda F.K yönetimindeki 18 BJ 122 plakalı araç da, M.Ç yönetimindeki 18 BE 678 plakalı özel araca arkadan çarparak maddi hasarlı trafik kazası meydana gelmiştir.

 

Allah’a şükürler olsunki 4 aracın karıştığı kazada can kaybının yaşanmaması ve yaralananın olmaması sevindirdi.

 

Zincirleme Kazanın Duyulması İle Olay Yerine Trafik Güvenlik, Çankırı Karayolları Bakım Evi Ekipleri İntikal Ettiler

 

Kaza yapan sürücüler “Küçük Sanayi Sitesine giriş yolu olan sağ tarafa dönüş yolunda kime ait olduğu bilinmeyen su arızasından kaynaklanan suyun aktığını, geceden beri akan suyunda Çankırı- Eldivan istikameti karayolununda buzlanma meydana getirdiği, seyir halimizdeyken önce bir fabrikanın servis aracı ile özel aracın çarpıştığı, her ne kadar frene bastıysakda buzlanma nedeniyle araçlar durmadı, sonra diğer bir aracın kayarak önündeki araca arkadan vurarak kontrollerimizi kaybettik, ondan sonra da zincirleme kazalar birbiri ardına oldu, buzlanma ve alınmayan tedbirler nedeniyle bu üzücü kazalar meydana geldi” dediler.

 

Kazaların meydana geldiği yolda güvenlik tedbirleri alınarak, yol kontrollü şekilde trafiğe kısa süreli kapatıldı. Gerekli işlemlerin ardından Çankırı Karayolları Bakım Evi ekiplerinin tuzlama çalışmaları yapmasıyla, yolun temizlenmesiyle yol kontrollü bir şekilde tekrar araç trafiğine açıldı.

 

Kazalar ile ilgili soruşturma başlatıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 12529 defa okunmuştur.

Etiketler :
ünal / 11-12-2017 19:10:00

belediyemiz maşallah çok çalışıyor çiçek dikmeye geldimi üstlerine yok ama bi su patlağı olsun bi asfalt arızası olsun bi sıkıntı çıksın belediyeyi arayınca o ona yönlendiriyor o ona en son çıkan adam da he söyle diye telefon açıyor sonra derdimizi anlatınca da geliriz yaparız diyorlar sanayi içi bi yağmurda çamurdan geçilmiyor arayıp şuraya bi asfalt asfalt olmazsa mucur dökün diyoruz yolun oturması lazım diyoralar 8 aydır yolun oturmasını bekliyoruz bu daha örnek çevremde daha neler neler var konuşacak çok şey var belediye hakkında ama neyse... neyse demekten kaybediyoruz ya zaten...

semih / 08-12-2017 13:21:00

öncelikle geçmiş olsun. yetkililer bu ana yola su akan suya neden zamanında tedbir almazda bir kaza olunca düzeltmeye kalkarlar. sanayi üst girişten ana yola su akmış. muhtemelen su patlağı olmuş sanayi içinde. bunu yapan ekip bu suyun nereye gittiğine hiç mi düşünmemiş. havanın soğuk olduğunu buz olabileceğini hiç mi düşünmemiş. lütfen işi ehline veriniz. bu kazda can kaybı da olabilirdi allah korusun. ayrıca bu yol yapılırken muhtemel su akıntıları hiç mi hesaplanmadı tedbir alınmaz. yazık ya. biz böyle yaşamayı hak etmiyoruz.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI