Bugün...Çankırı'daki Olumsuz Gelişmeleri Yakından Takip Ediyoruz (Özel Haber)
Tarih: 30-08-2018 18:43:18 + -


Çankırı’yı 24 saat köşe, bucak gezerek sorunları, sıkıntıları şahsımız görebiliyorken, maalesef yetkililer daha hala inat edip yanlışların üzerine gitmemeye devam ediyorlar.


Çankırı'daki Olumsuz Gelişmeleri Yakından Takip Ediyoruz (Özel Haber)

Meteoroloji Altı Karatekin İlkokulu üstündeki yol inşaatındaki kaldırım taşları edata derme çatma olarak yapılmış, büfeyi kollayıcı bir şekilde de taşların döşenmekte olduğunu müşahede ettik.

 

Bu özel haberimizi yaparken de ne büfeyle nede büfe sahibi ile haberin hiçbir bağlılığının olmadığını söyleyebiliriz. Fakat hizmet önemli ama yapılan hizmette adaletli olmalı diye kameralarımızı çantamızdan çıkartarak bir yanlışı daha gündeme taşıyalım istedik.

 

Yapılan Hizmet Birilerini Kollayıcı Bir Şekilde Olmamalı

 

Bu konudaki hassasiyetimizi, vatandaşlık görevimizi bildiğimizden bu konuyu kamuoyu ile paylaşmak istedim. Eğer rahatsız ettim ise de özür dilerim.

 

-Gelelim Asıl Konuya-

 

14.08.2018 günü www.haberci18.com İnternet haber sitemizde aynı güzergah ile alakalı ve gerçekleştirilen yol genişletme çalışmaları çerçevesinde mevcut yol yaklaşık 1 metre yükseltildi, yolun yükseltilmesi nedeniyle Karatekin İlkokulu’nun duvarı da kayboldu diye bir haber yaparak dikkatleri o bölgeye çekmiştik. İyimi yaptık tabiî ki iyi yaptık.

 

Ama; gün geçmiyor ki söz konusu alanda işler yolunda gitmiyor gibi bir his uyandı bizlerde. Olumsuz gelişmeleri yakından takip ederek yanlışları gün yüzüne çıkarmayı bir insanlık görevi olarak görüntüledik. Bu vesilelerle çok gezen mi bilir, çok okuyan mı bilir, tez savunmalarımızı yine devreye soktuk.

 

Çankırı’yı 24 saat köşe, bucak gezerek sorunları, sıkıntıları şahsımız görebiliyorken, maalesef yetkililer daha hala inat edip yanlışların üzerine gitmemeye devam ediyorlar.

 

Sayın Yetkililer Sayın Yüklenici Firma “Bu Çalışmayı Bilerek mi, Bilmeyerek mi Yapıyorsunuz, Yoksa Milletle Dalga mı Geçiyorsunuz?”

 

Yap Boz mu Oynuyorsunuz?

 

Gerçekleştirilen yol genişletme çalışmaları çerçevesinde mevcut yol yaklaşık 1 metre yükseltildi. Yolun yükseltilmesi nedeniyle Karatekin İlkokulunun duvarı da kayboldu. Bunlar yetmez gibi tretuvar çalışmaları da yılan gibi kıvrık kıvrık şekil almaya başladı. Fakat alt yapı, kaldırım ve asfaltı tamamlanmamış yol için fotoğrafladığımız karelerdeki görüntüler bütün moralleri alt üst etmeye yetiyor. Bu yola bu şekil hiç de yakışmamış, harcanan emeklere gölge düşürmüş.

 

Uyarıyoruz; Bu Hatalardan Vaz Geçin!

 

Akıl akıldan üstündür. Çocukların ve velilerin güvenliği için her şeyin yapılacağını ümit ediyorum, İnşallah ben yanılırım. Büfeyi kollayıcı bir şekilde döşenmekte olan taş döşeme işinden, bu yanlış çalışmadan lütfen geri dönün, insanların kullanabileceği bir kaldırım ve yol yapın. Tarih yaptığınız bu hataları unutmayacaktır, affetmeyecektir. Bizden hatırlatması. Çalışmalarınızda başarılarınızın devamını diler, saygılar sunarım.

 

Yazdıklarımız Zorunuza Gitmesin

 

Ne zaman adam oluruz?

 

Olaylar karşısındaki duyarsızlığımız ve hoş görü eksikliğimizin, başkaların yanlışından değil, kendi eksikliğimizden kaynaklandığını fark ettiğimizde…

 

 

 

 
Bu haber 5733 defa okunmuştur.

Etiketler :
Cankirili / 31-08-2018 19:16:00

O bakkal zaten hic bir insaat kuralina uyulmadan, kolun, kiriş, demir kullanilmadan yapildi, karşısında ilkokul var, cocuklarin üstüne yıkılsa bunun hesabını bu yapıya goz yuman Belediyemi verecek? Bunu zaten bimere ve cimere şikayette bulunacagim, neden ruhsatsız birşeye göz yumulurki? Kimin ne çıkarı var acaba?

ayten / 31-08-2018 09:16:00

Birileri halen çankırıyı daha yaşanmaz bir hale nasıl getiririz diye uğraşıyor ama kim onu bulamadık. O köprü zaten dünyada tek mühendislik harikası. O nasıl Çankırı bağlantısı kardeşim dönerken karşına karşıdan geen araba çıkıyor zort diye, dönüşü bile dibine gelene kadar fark edemiyorsun. Seni mezun eden okulun belasını versin rabbim nasıl mühendissin sen.

murat / 31-08-2018 09:14:00

 

O köprüyü tasarlayan mühendisin çizim yağtığı bilgisayarın takılı olduğu fişin kablosunu üreten fabrikanın.... anladınız siz onu. yahu kardeşim okulun ordan köprüye girin sonra Çankırı istikametine dönmeye çalışın. öyle dönüşmü olur yahu, bir de gidiş geliş yapmışlar orayı, dönerken karşıdan gelenle burun buruna giriyosun, 10 km hızla bile dönmek tehlikeli orda. sen ne içtin mühendis orayı çizerken...

mehmet aslan / 31-08-2018 09:02:00

Karatekin yolu berbat yarın okulda açıldığı zaman birde köprü yapılmış evet karşılıklı kestirme güzel ama ben cahil halimle o köprüyü o şekilde yapılması için hangi mühendis çizimini yaptı Aksu mahallesinden giriyorum yol kesiyor köprüden Ankara yoluna girmek istiyorum ortada dubalar engel oluyor, aynen birde Ziraat okulunun orasındaki yol ve körü, virajlar yok böyle.

Vatandas ali / 31-08-2018 08:37:00

Haber için elinize kolunuza sağlık. Nizam intizam olmalı. İyi bakalım .Herkes bir köşeyi tutsun iş yapsın . O zaman devket kurumları kaldirilsin nasılsa vatandaş sesini çıkaramıyor. Bir büfe de şelalenin dibine yapmali. Haberci18 sizin gibi yigitler oldugu süre işler düzelir. Haber için teşekkürler. En azından bir yerel site Çankırı için uğraşıyor. Helal olsun size.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI