Bugün...Çankırı Engelliler Derneği Başkanı Selami Deveci Engelli Milli Güreşçi Seyfullah Karadeniz Hakkında Basın Toplantısı Düzenledi
Tarih: 18-01-2018 15:40:49 + -


İsim vererek konuşan Deveci, Belediye Başkanı İrfan Dinç ve Milletvekili Hüseyin Filiz’i hedef göstererek “Taşeronluk yapan Talip Dönmez, oyuncu Seyfullah Karadeniz” dedi.


Çankırı Engelliler Derneği Başkanı Selami Deveci Engelli Milli Güreşçi Seyfullah Karadeniz Hakkında Basın Toplantısı Düzenledi

Çankırı Engelliler Derneği Başkanı Selami Deveci Engelli Milli Güreşçi Seyfullah Karadeniz hakkında çıkan haberler ile ilgili basın toplantısı düzenledi. İsim vererek konuşan Deveci, Belediye Başkanı İrfan Dinç ve Milletvekili Hüseyin Filiz’i hedef göstererek “Taşeronluk yapan Talip Dönmez, oyuncu Seyfullah Karadeniz” dedi.

 

“Konuyu duyunca Çankırı’da bir dernek başkanı olarak çok üzüldüm.” diyerek sözlerine başlayan Deveci, “Bu konu üzerinde Dernek olarak bir araştırma yaptık. Bu konuda Çankırı halkımızın da kafaları çok karışık. Son sözü biz dernek olarak söylemek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Çankırı Engelliler Derneği’nin Çankırı’da bulunan 5 bin 811 engelliye hizmet ettiğini aktaran Deveci “Bizim derneğimiz 19 yıldır faaliyette bizim Çankırı’daki derneğimizde 5 bin 811 engellimiz kayıtlıdır. Ama 5 bin 811 engellimiz resmi kayıtlı değildir. Seyfullah Karadeniz kardeşimiz 5 bin 811 kişinin arasında yer almaktadır. Biz Dernek olarak 5 bin 811 kişinin de hizmetindeyiz, hakkını aramak zorundayız, savunmak zorundayız.” dedi.

 

Yaşanan olayların arkasında siyasi çekişmelerin olduğunun altını çizen Deveci “Araştırma yaptık. Bu işin içerisinde tamamen bazı siyasilerimizin seçilmişlerimizin geçmiş zamanlardaki şahsi çekişmelerinden dolayı bu kardeşimiz üzerinden bir intikam almamı diyeyim siyasi çekişmemi diyeyim burada birileri önceden oyunları hazırlamışlar. Senaryoyu hazırlamışlar oyuncuları da bulmuşlar. Seçilmiş Belediye Başkanımız ve seçilmiş Milletvekilimiz bunlar siyasi hesaplaşmalarını bu engellimiz üzerinden oynamaya başlamışlardır buda bizi Çankırı Engelliler Derneği olarak gerçekten çok üzüldük. Özellikle bu konunun ulusal basına taşınmasına daha çok üzüldük.

 

Ben buradan kendilerine şunu sesleniyorum; Biz engelliler üzerinden bu siyasi ellerinizi çekin, kendi şahsi meselelerinizi, kendi şahsi hesaplaşmalarınızı kendi aranızda yapın. Bizler hiçbir zaman siyaset yapmadık.” dedi.

 

-“Gerginci’nin suçu yoktur”

 

Konu üzerinde araştırma yapıldığını aktaran Deveci “Biz Gençlik Spor İl Müdürümüzle de görüştük. İlgili muhataplarla da görüştük. Şuanda Gençlik Spor İl Müdürümüzün bu konuda hiçbir suçunun olmadığını Seyfullah Karadeniz kardeşimizin arkasında bir takım siyasetçilerin taşeronları olduğunu öğrendik.

 

Burada ne engelli sporcumuzun suçu var ne Gençlik Spor İl Müdürümüzün suçu var burada tamamen belediye bünyesinde çalışan bir kişinin hazırlayıp ve sunduğu bir plan var.

 

Seyfullah Karadeniz kardeşimiz işitme engelli milli güreşçimizdir. Devletimiz büyüktür bu kardeşimize devlet çalışan bir memur kadar maaş veriyor. Bu maaşla yetinemediğini söyleyip Gençlik Spora temizlik görevlisi olarak işe başlatılıyor. Burada şirketinde sorumluluğu var bu kardeşimiz işe başlatılırken sağlık kurulu raporu istenmeden temizlik görevlisi olarak işe alıyorlar. Temizlik görevlisi olarak 6-7 senedir bu temizlik işlerinde çalışıyor. Son altı ay içerisinde kendisi Gençlik Spor İl Müdürüne çıkıp ‘Ben Ankara yolu üzerindeki Futbol Federasyonunun oradaki binaya geçmek istiyorum’ diyerek ben bu işi yapmak istiyorum diyerek Müdür beyden izin alarak oraya gönderiliyor.

 

Orada göreve başladıktan sonra oraya kendisi bir makine koyup eline de bir paspas süpürgesi alarak tamamen birilerine bu kardeşimizde bu şeyleri hazırlıyor. Orada hiç kimse fotoğrafı çekip paylaşmıyor. Bir yerlerden emir almış kendisi hazırlamış. Biz bunu da araştırdık. Bu oyunları kendisi hazırlıyor. Götürüyor belediyede çalışan arkadaşa bunu teslim ediyor. Burada Çankırı Engelliler Derneği var. Belediyede ki arkadaş bu konuyu ne bizle ne valimizle görüşmüyor. Seyfullah Karadeniz'in çalıştığı  kurumun il müdürü var onla da görüşmüyor. Direk ulusal basına gönderiyor. Böyle bir haber ortaya çıkıyor. Halkımızın da kafası karışıyor. Bizim araştırmamız ve incelememiz sonucunda olaylar böyle.” ifadelerine yer verdi.

 

"Biz engelliler de haddimizi bileceğiz bazı siyasi partilerin seçilmişleri de bürokratlarda haddini bilecek." diyen Deveci, "Biz engelliler haddimizi bilmezsek o da hoş değil. Ama bazı siyasilerin  de kendi siyasi çekişmelerini biz engelliler üzerinden yapılmasına müsaade etmeyiz. Biz engelliler üzerinden siyaset ve şovmenlik yapmaya çalışmayın. Bizleri kirli emellerinize alet etmeyin. Hiçbir arkadaşımızın hırsızlık, ahlaksızlık yaptığını görmedik ama birileri çıkıyor kendi menfaatlerini birileri üzerinden oynamaya çalışıyor. Seyfullah kardeşimizi de haklı görmüyorum, yaptıkları yanlış. Madem sıkıntı yaşıyorsun gelirsin derneğimize söylersin bizde gider ilgili müdürle görüşür sıkıntını gideririz. Sen niye birilerine maşalık yapıyorsun?" ifadelerini kullandı.

 

Deveci, isim vererek eleştirisini şöyle sürdürdü:

 

"Bizi konfederasyonumuzdan, federasyondan aradılar  'başkan nedir bu olanlar? Engellimize kimler oyun oynuyor' diyerekten bizde araştırdık bulduk. Açık ve net söylüyorum. Çankırı Belediye Başkanı ile Milletvekili Hüseyin Filiz’in şahsi çıkarları için oynanan oyun, taşeronluk yapan da Talip Dönmez. Ama oyunun içindeki de bizim engellimiz Seyfullah Karadeniz. Herkes haddini bilecek. Yapılanlar Çankırı’mız için hiç hoş değil." dedi.
Bu haber 3447 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI