Bugün...Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Gençlik Ve Eğitim Derneği Ekibine Yoğun İlgi
Tarih: 30-05-2018 01:15:22 Güncelleme: 30-05-2018 03:34:22 + -


Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel Ramazan etkinlikleri kapsamında Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Gençlik Ve Eğitim Derneği ekibi Karaalioğlu Parkı’nda sahne aldı.


Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Gençlik Ve Eğitim Derneği Ekibine Yoğun İlgi

Antalya’da Ramazan Coşkusu

 

Çankırılı Yarenler gelenekleri yaşattı

 

Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Gençlik Ve Eğitim Derneği ekibine halktan yoğun ilgi…
 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel Ramazan etkinlikleri kapsamında Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Gençlik Ve Eğitim Derneği ekibi Karaalioğlu Parkı’nda sahne aldı. Geleneksel kıyafetleriyle sahneye çıkan yarenlerin halk oyunları gösterisi geceye renk kattı. Yaren kültürünü yaşayan Antalyalılar adeta geçmişe yolculuk yaptı.
 

Büyükşehir Belediyesi’nin Karaalioğlu Parkı içerisinde gerçekleştirdiği geleneksel Ramazan etkinliklerinin farklı etkinliklerle devam ediyor. Ramazan etkinlikleri, beşinci gecesinde Çankırılı yarenleri ağırladı. Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Gençlik Ve Eğitim Derneği ekibi gösterisi öncesinde, Yaren Çavuşu yaren kültürü hakkında izleyenlere bilgi verdi. Ardından temsili orta oyunu sergilendi.

 

Yaren kültürü sahnelendi

 

Çankırı Yaren Meclisi kültüründen örnekler sergileyen ekibin orta oyunlar ve türküler ile harmanladığı gösteri etkinlik alanını şenlendirdi. Temsili bir köy odasında, Çankırı Yaren ekibi tarafından sergilenen orta oyunlar ve halk oyunları ilgi ile izlendi Yaren odasına girme kurallarından meclise, misafirlikten, selamlamalara kadar tüm gelenekleri Antalyalılara gösteren ekip oturma düzeni ve kıyafetleri ile izleyenleri adeta geçmişe geri götürdü.

 

Çankırı Esnafları Yaran Kültürünü Yaşatma Gençlik Ve Eğitim Derneği ekibi ayakta alkışlanarak sevgi gösterilerinde bulunuldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 8798 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Yaran Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI