Bugun...Çankırı Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğüne Ait Yüzme Havuzu Yıkılıyor
Tarih: 14-10-2017 18:06:20 + -


Şehirde yüzme havuzunun olmaması ve belediyeye ait havuzun ise çok dolu olmasını gündeme getiren birçok engelli yakını yüzme havuzunun ne zaman faaliyete geçeceğini dile getirdi.


Çankırı Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğüne Ait Yüzme Havuzu Yıkılıyor

Yüzme Havuzu Yıkılıyor

 

İlimizde yüzme havuzunun faaliyette olmaması özellikle çocukları yaz döneminde üzüyor. Bir çok vatandaşın yaşanan durum nedeniyle “Bu havuz ne zaman faaliyete geçecek? Bırakın illeri bir çok ilçede bile yüzme havuzu tesisi varken Çankırı’da bu sıkıntı neden yaşanıyor?” diye tepki gösterdiği konu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci’nin engelli aileleriyle yaptığı toplantıda da gündeme geldi. ve Özel Sporcuların aileleri ile bir araya geldi.

 

Şehirde yüzme havuzunun olmaması ve belediyeye ait havuzun ise çok dolu olmasını gündeme getiren birçok engelli yakını yüzme havuzunun ne zaman faaliyete geçeceğini dile getirdi.

 

Mevcut yüzme havuzunun yıkılacağını aktaran Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ekrem Gerginci, yüzmenin 3 senedir kapalı olduğunu ve yüzme havuzu yanında bulunan idarehanenin de boşaltıldığını dile getirerek, “Daha hızlı bir şekilde sonuç alalım istedik. Büyük bir ihtimalle yıkılacak. Yerine veya şehrin başka bir yerine yenisi yapılacak. Tabi ki bu bir süre alacak. Biz burada çalışmamızı Çankırı’nın geleceğine katkı sunabilmek amacıyla yapıyoruz. Buraya en az 30-40 yıl hizmet verebilecek bir yüzme havuzunun olması lazım. Yani ufak defek derme çatma onarımlarla geçiştirilebilecek bir durum olmasın. Mevcut havuz 45 senelik bir havuz. Benim fikrim ve görüşüm o. Biran önce buranın yıkılıp yerine yenisinin yapılabilmesi. Bunu da bakanlığımız imkanları dahilinde bize sunar bu hizmeti” dedi.
Bu haber 4533 defa okunmuştur.

Etiketler :
/ 17-10-2017 18:10:00

3 yıl önce bahsi geçen havuzun tadilata alınacağı söylenerek kapatılmıştı. şimdi ise yıkılacağı söyleniyor. madem yıkılacak 3 senedir neden bekleniyor. tadilata alınacaksa 3 senedir ne yaptınız. antrenöründen, hizmetlisine ve yöneticisine hepsinin işine geliyor. yan gel yat. var mı böle bir dünya?

misafir / 17-10-2017 15:47:00

yıkılacak yine peşkeş çekilecek,,ilerde satadyum ve kapalıyıda yıkarlar,durmak yok satmaya peşkeşe devam

mehmet / 14-10-2017 19:18:00

Şehir stadında skorboard yani saati ve sıcaklığı gösteren ışıklı tabelada aylardır çalışmıyor. Elektrik borcunuz varsa spor yapanlardan toplayalım, yoksa temizdir iyi niyetlidir diye Çankırı halkına çok mu görüyorsunuz bir saati? Yoksa hala spor lisesi mezunu statükocu yöneticilerin etkisi devam mı ediyor?FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Spor Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI