Bugün...Çankırı Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Gerginci Basın Mensuplarını Ağırladı
Tarih: 13-01-2018 14:42:59 Güncelleme: 13-01-2018 14:50:59 + -


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci, “Göreve başladığımız günden başlayarak her işimizi dedikoduya sebebiyet vermesin diye şeffaf yapmaya çalıştık." dedi.


Çankırı Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Gerginci Basın Mensuplarını Ağırladı

Gerginci “Birinci Yılını Değerlendirdi”

 

Yemeğe gazetecilerin yanı sıra Gençlik Merkezi Müdürü Adem Çalman, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri Atila Ardıç, Hüseyin Akyapın, Hasan Ballı, İsmail Yurtlu, Çerkeş İlçe Müdürü Hakkı Fidan, Ilgaz İlçe Müdürü: Ömer Yılmaz, Şabanözü İlçe Müdürü Halil Dinlemez, Eldivan İlçe Müdürü Burak Ergül, Kurşunlu İlçe Müdürü Mesut Kılınç, Bayramören Şube Müdürü Şahin Avcı Atkaracalar Şube Müdürü Muhittin Kantar, Şef Sadık Şerbet katıldı.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci, “Göreve başladığımız günden başlayarak her işimizi dedikoduya sebebiyet vermesin diye şeffaf yapmaya çalıştık. Çankırı’nın hassas ve değer verilmesi gereken bir il olduğunu biliyorduk, geldiğimizde de bu değeri vermeye çalıştık” dedi.

 

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla gazetecilerle Büyük Otel’de akşam yemeğinde bir araya gelen Gerginci, fikir alış -verişinde bulundu, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

Yüzme Havuzu Yıkılacak mı, Yıkılmayacak mı? Diye soruldu.

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basınla bir araya gelen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci, Çankırı’nın büyük sorunlarından biri olan havuz konusuna değindi.

 

Gerginci, “Şehrin tek yüzme havuzu 2015 yılından beri kapalı olan bir salon. Biz geldiğimizde ilk yaptığımız yazışma kapalı yüzme havuzunun biran önce yıkılması ya da tadilat geçirerek bir an önce hizmete açılma konusudur. Benim personelim hangi pozisyonda olursa olsun iyi bir çalışma ortamında olması gerekir. Yüzme havuzunun içerisinde çalışma ofislerimiz vardı. Ben bu odaları arkadaşlarıma yakıştıramadım. Onun içinde yine ikinci olarak yaptığım iş bir bina talep etmek oldu” dedi.

 

Havuzla ilgili çalışmalarının olduğunu beyan eden Gerginci, “Güçlendirme testini yaptırdık. Güçlendirme olmaması gerektiğine dair ortak fikir oluştu.  Şehirde olan bu ilin büyükleri de bize destek olursa biran önce bu havuz konusunda çözüme kavuşuruz diye düşünüyorum. Biz bu ülkeye hizmet etmek için elimizi her taşın altına koyarız. Zaman zaman belki olumsuz durumlarla da karşılaşırız. Bu bizi hiçbir zaman küstürmez” ifadelerine yer verdi.

 

“Geldiğimiz ilk günden itibaren daha önce yapılmış ancak tekrar talep edilen veya hiç yapılmamış projeleri hayata geçirmeye çalıştık. Çalışma arkadaşlarımızla beraber bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Olumlu işlere imza attığımızın farkındayım” diyen Gerginci, iyi niyetle çalışmak isteyen bir insan olduğunu,  30 senedir bu camianın içinde bulunduğunu, 12-13 yıldır bu kurumda çalıştığının altını çizerek,  bir önceki görev yeri Şanlıurfa’da yaptığı çalışmaları anlattı,  tecrübe kazandığını, 20 yıl profesyonel liglerde futbol hakemliği yaptığını, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş müsabakaları yönettiğini, bütün tecrübelerini biriktirerek Çankırı’ya geldiğini belirterek, “Çankırı’ya tecrübemizi, birikimlerimizi, iyi niyetimizi, samimiyetimizi vermeye çalıştık. Bugüne kadar da bunu başarıyla yaptım” ifadelerini kullandı.

 

Gerginci sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu şehre yapılması gereken çok şey var özellikle spor alanında. Bu gençleri spora yönlendirmek gerekiyor. Çocukların, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durması için spor alanına yönlendirmek gerekir. Sporu çok iyi bir şekilde kullanmak gerekir. Yüzme havuzu için bize tahsis edilen bir alan var. Bir fikir ürettik. Burayı yeniden yıkmak yerine oraya bir kompleks yapmak istedik. Eğer bu proje hayata geçerse şehrin yaklaşık 60-70 senesini kurtarır. Güzel bir alan olur. Arz talep meselesi bu işler. Bir proje ne kadar çabuk talep edilirse o kadar hızlı bir şekilde hayata geçer”.

 

Gerginci, şehre hizmet etmek için taşın altına ellerini koyacaklarını, zaman zaman olumsuz durumla karşılaşsalar da bunun kendilerini hiçbir zaman küstürmeyeceğini vurgulayarak, “Bu şehirde kalmak, bu şehre, gençlerine katkı sağlamanın peşindeyiz. Şartlar neyi gösterir onu bilemeyiz. Allah’ın takdiri. Ne kadar sürer bilemiyorum. Allah’tan hayırlısı... Burada tanıdığım çok değerli insanlar oldu, bu benim için bir kazanç olacak. Mevlam görelim ne eyler, ne eylerse güzel eyler. Bu şehre özellikle spor anlamında yapılması gereken çok şey var. Gençlerin spora yönlendirilmesi lazım. Spor gençleri kötü alışkanlıklardan koruyacak en önemli kavram. Biz hiçbir zaman devlet memuru mantığı ile çalışmadık. Şebekenin çekmediği durumlar hariç telefonum 24 saat açık kaldı” diye konuştu.

 

Çalışma arkadaşlarının çalışma ortamının kendisininki gibi rahat olmasına özen gösterdiğini belirten Gerginci, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin ek bina olarak kullandığı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı il müdürlüğü 4 katlı eski hizmet binasını talep ettiklerini, Bakanlık tarafından binanın kendilerine tahsis edildiğini belirterek, “Çankırı Şehit Uhud Kadir Işık Gençlik Merkezi’nde tadilatlar yaparak Kapalı yüzme havuzunda bulunan büroları buraya taşıdık. Baktık ki bizim yeni bir binaya fazla bir ihtiyacımız yok. Bakanlık ‘Gençlik merkezinde kalmayın başka binaya gidin’ dediği zaman biz oraya geçeriz. Üniversite de gençliğe hitap eden önemli kurumlardan biri.  Üniversitenin orada hizmet vermeye devam etmesi bizim açımızdan da olumlu bir durum. Bizim rektör ile üniversite ile problem yaşamak gibi bir durumumuz yok. Yeni bina demek aylık bize 30 bin lira ilave gider demek. Biz şimdi bu 30 bin liraya gençlerimize harcamak için gayret gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

 
Bu haber 3314 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Spor Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI