Bugün...Çankırı İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi
Tarih: 17-08-2018 11:55:51 Güncelleme: 17-08-2018 12:07:51 + -


Çankırı ve Çankırı insanının menfaatine uyan trafikle ilgili ve diğer konularla ilgili tüm soruları sorarak İl Emniyet Müdürlüğü teşkilatımızı radikal kararlar alarak hiç kimsenin gözünün yaşına bakmaması ricasında bulunduk.


Çankırı İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

Bir Araya Geldik Tüm Sorunları Masaya Yatırdık

 

Aksoy” Trafik kültürünün yerleşmesi gerekiyor”

 

Çankırı Emniyet Müdürü Saadettin Aksoy Kurban Bayramı öncesi basın mensupları ile bir araya gelerek alınan tedbirler konusunda bilgi verdi.

 

Bölge Trafik Müdürlüğünde düzenlenen basın toplantısında İl Müdür Yardımcısı Yüksel Yazıcı ve birim müdürleri de hazır bulundu.

 

Çankırı İl Emniyet Müdürü Saadettin Aksoy, düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında şehir içi trafiği başta olmak üzere değişik konularda bilgi verdi, soruları cevapladı, “Çankırı ve Çankırılıları seviyoruz. Elimizden geldiği kadar hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.

 

Çankırı Emniyet Müdürü Saadettin Aksoy dün Bölge Trafikte basın mensupları ile bir araya geldi. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi emniyet tarafından alınan önlemler ve çeşitli konular hakkında bilgi veren Aksoy özellikle şehir içi trafik sorunları değindi.

 

Trafik sorununu bir matematik işlemine benzeten Aksoy, "Yol belli, park alanı belli fakat trafiğe çıkan araç sayısı her gün arttığı için bu sorunlar yaşanıyor." dedi.

 

"Trafikte sabırsızlık göstermeyeceksin" diyen Aksoy şehirde bir trafik kirliliğini olduğunu ve bunun polisiye tedbirlerle önlenemeyeceğini söyledi.

 

"İnsanların kurallara uyması bir ülkedeki  medeniyetin gelişmişliğinin göstergesidir" diyen Aksoy, kurallara uyulmasının vatandaşların menfaatine olacağını aktardı.

 

Trafikte 18 plakalı araç sayısının 47 bin 750’ye ulaştığını, özellikle 06 plakalı araçları da ilave edince daha da yükseldiğini ifade eden Aksoy,  “Trafik bir matematiktir. Yol belli, park alanı belli, fakat trafiğe çıkan araç sayısı her geçen gün arttığı için bu sorunlar yaşanıyor. Saygılı olup kurallara uyacağız, sabırsızlık göstermeyeceğiz.  Araç kirliliği ve insan yoğunluğu olduğundan hepimiz üzerimize düşeni yapacağız. Aracımızı rastgele bırakmayacağız.” diye uyardı.

 

Trafikte cezanın fazla caydırıcı olmadığını da aktaran Aksoy, "Önce trafik kültürünün yerleşmesi gerekiyor vatandaşlarda. Şehirde trafik ve park sorunu var fakat araçların park edeceği otoparklar yok. Vatandaşa aracınızı buradan çekin diyebilirsiniz ama o kişiye park yapacağı yeri de göstermeniz gerekir" dedi.

 

Aksoy, Çankırı’yı ağ gibi saran, araçların park etmemesi için yol kenarlarına döşenen dubaların durumunu gerçekleştirecekleri ilk toplantıda gündeme getireceğinin altını çizerken, “yerlerinin yeniden değerlendirilmesinde fayda var” dedi.

 

2017 yılının ilk sekiz ayında toplam 4 bin 895 trafik cezası kesilirken 2018 yılının ilk sekiz ayında bu sayının 11 bin 137'ye ulaştığını da aktaran Aksoy, özellikle kesilen cezaların yaya kaldırımları ve engelli geçişlerine yapılan hatalı parklara yapıldığını dile getirdi.

 

Şehir merkezinde mutlaka araçların park yapacağı alanların oluşturulması gerektiğini de aktaran Aksoy, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi trafiğe çıkacak olan sürücüleri de uyararak, "Sevdiklerinize güzel bir bayram yaşatmak istiyorsanız dikkatli olun ve kurallara uyun" dedi.

 

Çankırı Emniyet Müdürlüğü kadrosunun her geçen gün büyüdüğünü de dile getiren Aksoy, "Gelen personellerimizi öncelikli olan birimlerimize kaydırıyoruz" dedi.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası Olarak Yabancı Uyruklularında Durumunu Masaya Yatırdık

 

Çankırı'da Boş Boşuna Gezen Çok Yabancı Var!

 

İlimizde bulunan yabancı uyrukluların sürekli kontrol altında tutulduğunu vurgulayan Aksoy, “İl Göç İdaresi’nde kayıtsız yabancı uyruklu bulunmuyor. Ülke olarak kucaklamışsak vatandaş olarak da iyi davranmalıyız, onlar da kurallara uymalı. Umuma açık yerlerde bir gün içinde 110 yabancı uyrukluyu sorgudan geçirdik. Çankırı’da 5 binin üzerinde yabancı uyruklu var. 35’i suça karıştıkları için sınır dışı edildi” şeklinde konuştu.

 

Aksoy, Ankara yolu üzerinde yapılan yeni Emniyet Müdürlüğü binasının son aşamaya geldiğini, bayram sonrası şubelerin taşınmasıyla birlikte, kesin olmamak beraber 18 Eylül tarihinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katılacağı törenle açılacağını söyledi.

 

Çankırı Emniyet Müdürlüğü binasının bittiğini ve Eylül ayında hizmete gireceğini de belirten Aksoy, şehir içindeki birimlerin buraya taşınacağını bununda şehir içinde trafik konusunda bir rahatlama yaratacağını söyledi. Şehir merkezindeki Emniyet Müdürlüğü binasının ise ileriki günlerde bir şekilde değerlendirileceğini belirtti.

 

2019 Yılı Daha İyi Olacak

 

Olumsuz durumlarda vatandaşların şikâyetlerini ertelememesi gerektiğini söyleyen Aksoy, “Vatandaşlarımız bir olay olduğu zaman anında 155’i aramaları önemli. Uyuşturucu ihbarları bize çok yardımcı oluyor. Çankırı’da uyuşturucu kullanımı korkutucu boyutta değil ama amacımız bunu sıfıra çekmek. İlkokul, ortaokul, lise seviyesine de inmiş değil. Genelde bu sorunla bölünmüş ailelerde karşılaşıyoruz. Bundan sonra da okul önlerinde uygulamalarımız devam edecek. 2019 yılı daha iyi olacak. Bugün dünden, yarın bugünden daha güvenli olacak diyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Gerçekleştirilen toplantıda Aksoy son olarak 155 polis hattının önemine değinerek, "Biz bazı şeyleri göremeyiz yada fark edemeyiz. Bu konuda vatandaşlarımız 155 polis hakkını arayarak yaşanan sorunları dile getirsin" dedi.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası Olarak Güneş Okulu İle Çay Kenarının Arasındaki Yol İşgali Konusunu Sorduk!

 

Söz konusu alan ile ilgili Encümen ve İl Trafik Komisyon Kararlarının olup olmadığını sorduk. Bu işin resmiyeti nedir cevap verebilirmisiniz dedik.

 

İl Emniyet Müdürü Aksoy “Konuyu not alıp, araştırmalar yaparak cevaplarını verebileceklerini söyledi.

 

İşte sorumuz ”O levhayı asan uyanıklar, yasa ve maddesini de yazsalardı ya! Kimi kandırıyorlar. Ayrıcalıklı bölge mi yaratmışlar servisçiler kafalarına göre Çankırı da. Servis hizmeti veriyorsan, yolcunu alır gidersin, indirir yoluna devam edersin. Kamu malını işgal (fuzuli şagil dir bunun hukuktaki adı) kafana göre bu alanı işgal edemezsin.”

 

Çankırı ve Çankırı insanının menfaatine uyan trafikle ilgili ve diğer konularla ilgili tüm soruları sorarak İl Emniyet Müdürlüğü teşkilatımızı radikal kararlar alarak hiç kimsenin gözünün yaşına bakmaması ricasında bulunduk.

 

 

 
Bu haber 1269 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI