Bugün...Çankırı İl Müftü Yardımcısı Dr. Abdullah Sağır Tarafından Yapılan Hatmi Şeriflerin Dualarından Memnunmusunuz?
Tarih: 07-02-2018 13:24:01 Güncelleme: 07-02-2018 13:37:01 + -


Çankırı Müftü Müftü Yardımcısı Abdullah Sağır’ın teröristlerin, teröristleri destekleyen devletlerin kullandığı savaş kelimesini kullanması tam bir talihsizlikti. Çankırı bu konuda huzursuz haberiniz olsun.


Çankırı İl Müftü Yardımcısı Dr. Abdullah Sağır Tarafından Yapılan Hatmi Şeriflerin Dualarından Memnunmusunuz?

Biz Çankırılıar Ne zaman Uyanacağız???

 

Diyanet İşleri Başkanlığını, Çankırı Valiliğini, Çankırı Müftülüğünü Acilen Göreve Davet Ediyoruz!

 

Geçtiğimiz günlerde Şehitler, yaranlar diyarı ilimiz Çankırı’da bir dizi programlar düzenlendi.

 

Birinci tören Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni idi. Tören 05.02.2018 Pazartesi Günü Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

 

Program; Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Sayın Cumhurbaşkanımızın mesajlarının okunması, Türk Silahlı Kuvvetleri tanıtım filmi, İsmet İnönü Ortaokulu öğrencilerinden Hüseyin Batuhan Yeniköse’nin Bayrak Şiirini okumasına kadar salonda her şey çok iyi gidiyordu. Fakat; sıra İl Müftü Yardımcısı Abdullah Sağır tarafından Dua edilmesine gelince salonda bir soğukluk kendini anında gösterir gibi oluverdi. Salondaki hazurun Çankırı İl Müftü Yardımcısı Dr. Abdullah Sağır’ın yaptığı duaya gözlerini çevirdi.

 

İkinci bir program Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesi iş birliğinde Çankırılı kadınlar, terör örgütü PYD/PKK’ya yönelik "Zeytin Dalı Harekâtı" adıyla başlatılan operasyona katılan Mehmetçik için 06 Şubat 2018 Salı günü Anıt Alanında destek mitingi düzenledi.

 

Gelelim konumuza;

 

Afrin Zeytin Dalı Harekatına katılan Türk Silahlı Kuvvetlerimizi, Ordumuzu ve Mehmetçiklerimizi desteklemek için, Çankırı Valiliği önderliğinde yapılan Mitingde Müftü Yardımcısının yapmış olduğu duadan memnun olan var mı?

 

Elham dürüllah Müslümanız. İslam’ın beş şartını yerine getirebilen bir zat olarak kendimizden, abdestimizden şüphemiz yok. Müftü Yardımcımız kadar din bilgimiz olmaz ise de din görevlilerimize sonsuz saygı duyuyoruz, onların verdikleri vaazlarla bazı konularda bilgileniyoruz, arkalarında beş vakit namazımızı kılabiliyoruz Elham dürüllah.

 

Ama; Teröristlerin, Vatan Hainlerinin, Teröristleri Destekleyen İki Yüzlü Devletlerin Kullandığı Savaş Kelimesini “Çankırı İl Müftü Yardımcısı Dr. Abdullah Sağır’ın Kullanması Hiç Hoş Değil, Hiç Yakışmadı.”

 

Her iki programda da bir takım gelişmeler oldu. Bu gelişmelerle birlikte birtakım bozulmalar da oldu. Camii’de de aynı hatalarıyla karşılaşabiliyoruz.

 

Vaazlarında da sürekli sürçü lisan ediyor, anlatmak istediği bilgiler farklı söylemli ifadeleri ile özelliğini kaybediyor. Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni ile, Terör örgütü PYD/PKK’ya yönelik "Zeytin Dalı Harekâtı" adıyla başlatılan operasyona katılan Mehmetçiklerimiz için Anıt Alanında destek mitinginde yaptığı duada tüm morallerimiz alt üst oluverdi. Müftü Yardımcısı Abdullah Sağır’ın teröristlerin, teröristleri destekleyen devletlerin kullandığı savaş kelimesini kullanması tam bir talihsizlikti.

 

İslam dini ile ilgili bütün alanlarda güvenilen ve evrensel anlamda dünya çapında referans alınan bir kurum olmaktır. Bu hedefi gerçekleştirme noktasında gerçekten çok iyi yetişmiş insan kalitesine ve insan kaynağına ihtiyacımız var. İlgililere duyurulur.

 

Yazık ya her yerde aynı sıkıntı ne bu böyle!! Müftülere bu kadar yetki verirlerse olacağı bu..... Müftü yetkileri kesinlikle kısıtlanmalı.. Adamlar kendini Diyanet İşleri Başkanıyla bir tutuyor! Çok merak ediyorum Müftüler, Müftü Yardımcıları Cuma günleri, yada her ne günse minbere çıkıp ta hoşgörüden, kardeşlikten, adaletten bahsederken yaptıkları haksızlıklar, adaletsizlikler, kırdıkları kalpler, üzdükleri insanlar hiç akıllarına gelmiyor mu acaba?

 

Duanın genellikle musibet ve sıkıntıların bitmesi için okunduğunu bilen biz inananlarında el açarak amin dememizle bittiğini anlayan insanlarız. Müftü Yardımcısı Abdullah Sağır’ın teröristlerin, teröristleri destekleyen devletlerin, vatan hainlerinin kullandığı savaş kelimesini kullanması da ne demek oluyor? Açıklayabilecek baba yiğit varsa çıksın tartışalım.

 

Sonuç olarak Müftülüğümüzle, müftü yardımcımızla nede tüm çalışanları ile sorunumuz yoktur. Olamazda. Olmadıda. Sayın Müftü Yardımcısı sanırım bizi yanlış anlamaz.

 

Bunları yöneten başkan ve yardımcıları bunları görmüyorlar mı? Yoksa koruma veya kollamamı oluyor? Ama bir gün sabır biterse o koltukları adama döşerler.

 

Çankırı Müftü Yardımcısı
Bu haber 2872 defa okunmuştur.

Etiketler :
çankırılı vatandaş / 20-02-2018 15:20:00

Çankırı'mızda o kadar güzel vaizlerimiz var. Onlardan biri de gayet hoş dua edebilirdi. Geçen haftalarda Cuma namazını kıldığım Korgun daki vaiz beyin sohbet hitabeti muhteşemdi. Çankırı merkezde de böyle vaizlerimiz var. Onlar eminim bu işi gayet iyi yaparlar..Yeter ki öne çıkarılsın ve fırsat verilsin.

AllahAşkına Lütfen / 08-02-2018 11:37:00

Kahraman Ordumuza destek ve zeytin dalı harekatı için Çankırı Anıt Alanındaki destek için duamı kendim bildiğim gibi yaptım. Din görevlisi Arkadaşımdan hiç memnun olmadım. Sayın Valimiz ve Protokolda rahatsız olmuştur. Eğitim şart hemde her zaman.Gereğini yaparlarsa iyi olur. YOKSA BİZ gereğini yapmak zorunda kalırız.

vatansever / 08-02-2018 10:09:00

Bu adamla ilgili Çankırı halkı yaptığı dualarla ilgili daha doğrusu yapamadığı dualarla ilgili çok müzdaliptir. Bu adam bu makama layık birisi değildir birisi çıkıp demiyor mu kardeşim sen dua etme diye ...

çankırılı / 08-02-2018 10:07:00

İki kelimeyi bir araya getirip dua edemeyen birisinin müftü yardımcılığı görevini yapması tam bir idari fiyaskodur. Acilen makama yakışan adil temsili birinin göreve getrilmesi gerekmektedir.

Çankırılı / 07-02-2018 15:53:00

Çankırı da müftü ve müftülük varmı kardeşim. En büyük adaletsizlikler orda yapılıyor. Müftü yada yardımcıları dirayetten bihaber. İ.O denen bir memur müftülüğü yönetiyor herkes bunu biliyor ama ne parti nede Diyanet İşleri Başkanlığı bir şey yapmıyor. Yazık.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI