Bugün...Çankırı İyi Parti 1’nci Olağan İl Kongresi Gerçekleşti
Tarih: 04-03-2018 21:17:03 Güncelleme: 04-03-2018 22:25:03 + -


Genel İdare Kurul üyesi Hediye Akdere “Cesur yürekli insanların iyi partisinin yükselişini durduramazsınız. Önümüze çıkarılan engelleri tek tek aşmaya and içtik. Türkiye iyi olacak.” Dedi.


Çankırı İyi Parti 1’nci Olağan İl Kongresi Gerçekleşti

Çankırı İyi Parti 511 delegesiyle 04 Mart 2018 Pazar günü saat 11:00’da 100. Yıl Kültür Merkezinde İl Kongresini yaptı.

 

Divan Başkanlığına İyi Parti Genel İdare Kurul üyesi Hediye Akdere getirildi.

 

Saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşının ardından başlayan il kongresinde Genel Başkan Meral Akşener’in mesajı okundu. Emine Yağmur isimli minik kız İstiklal Marşımızın tüm kıtalarını ezbere okudu, salonda bulunan hazurun tarafından ayakta alkışlandı.

 

Genel İdare Kurul üyesi Hediye Akdere “Cesur yürekli insanların iyi partisinin yükselişini durduramazsınız. Önümüze çıkarılan engelleri tek tek aşmaya and içtik. Türkiye iyi olacak.” Dedi.

 

100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirilen kongrede, kurucu il başkanı olarak genel merkez tarafından atanan mevcut başkan Çetin Kapdan yapılan seçimle Çankırı İyi Parti İl Başkanı oldu.

 

Çankırı İyi Parti 1’nci Olağan İl Kongresine İyi Parti Genel İdare Kurul üyesi Hediye Akdere, Çankırı Adalet Ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Celal Kaman, Saadet Partisi İl Başkanı Ömer Uzun, CHP Merkez İlçe Başkanı Fikret Kaya, Şehit Ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı Yüksel Teke ve yönetim kurulu üyeleri, TEMAD İl Başkanı İsmail Emir ve beraberindekiler, İyi Parti STK Koordinatörü Kadriye Ünler, İyi Parti Kastamonu İl Başkanı İlhan Engin, Çorum İyi Parti İl Başkanı Hasan Yetik, Çankırı İl, Merkez İlçe Başkanlıkları ile İlçe teşkilatları yöneticileri ile partililer katıldı.

 

Akdere konuşmasında; “İyi Parti’nin kuruluş sürecinin başladığı günden itibaren yoğun ilgi ve teveccüh gösteren kıymetli halkımıza sonsuz teşekkürlerimi borç biliyorum.” Dedi.

 

Kongrede konuşmacı olarak İyi Parti Ilgaz İlçe Başkanı Fevzi Yaman Kale, Merkez İlçe Başkanı Vahit Öztürk, İl Yönetim Kurulu üyesi Murtaza Yiğit ile İyi Parti Şabanözü ilçe teşkilatında bulunan partili vatandaş yer aldı.

 

Konuşmacılar “İyi Parti Çankırı teşkilatının 1.olağan il kongresiyle milletiyle kucaklaşacağını ve iktidar yolunda hedeflerine emin adımlarla yürüyeceklerinin altını çizdiler. Türkiye’mizin ve Çankırı’mızın İyi olması için tüm İyi insanları İyi Parti ile gönül birliği yapmaya davet ettiler.”

 

1’nci Olağan İl Kongresinde son konuşmayı  kurucu il başkanı, bu günkü yapılan kongrede delegelerin oyları ile İyi Parti Çankırı İl Başkanlığına seçilen Çetin Kapdan yaptı. Konuşmaları için kürsüye davet edilen Çetin Kapdan Melih Cevdet Anday’ın şiirini okuyarak konuşmasına başladı. 

 

İyi Parti Çankırı İl Başkanı Çetin Kapdan Çankırı Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz’i Kastederek “Adamın Evine FETÖ Girmiş O Zannediyor ki Her Eve Girmiş” diyerek Filiz’e göndermelerde bulundu.

 

İyi Parti Çankırı İl Başkanı Çetin Kaptan konuşmalarına şöyle devam etti; Öteki bir tane daha var arkadaşı, ikinci sıra hadi o yine yerli ve milli sayılır Ankara’ya geldi gitti felan, yollarda felan bozulmuş olabilir ama Hüseyin Filiz’i kastediyorum açık açık söyleyeyim medya için söylüyorum.

 

O da tuhaf bir laf etti, kişi kendinden bilir, gazeteci arkadaşlarım burada. Şehit ve Gazilere saygı talebinde; Ak Partili vekilimizin adamın evine FETÖ girmiş, o zannediyor bütün evlere girdi. Başsavcıya talimat veriyor, FETÖ‘nün girmediği ev yok Çankırı’da kapıcıyla odacıyla  uğraşmayın diyor. Şu yaptığına bakın.

 

Kapdan “Hüseyin Bey sizin eve girmiş olabilirde, ben uyanık bir adamım FETÖ’nün benim evimde ne işi var? Siz kendi evinizi temizleyin. Bu salonda da FETÖ’cü yok onu da iyi biliyorum. Önce kendi evinizi temizleyin, kendi partinizi temizleyin. Konuşmalarında belli bir takım imalarda bulundu da, orada da kendilerinden bahsediyordu. Yani biz onların kim  olduğunu biliyoruz, yani siz onlarla uğraşmıyorsunuz derken artık kimi kasketti bilmiyorum, ama Melih Gökçek olabilir mi? Diyerek yine göndermelerde bulundu.

 

16 yıldır gel keyfim gel diyen bir iktidar var. Bu iktidar bu 16 yıllık sürede kökü dışarıda olan her şeye karşı. Yüzde yüz yerli ve milli oldukları için, hatta yüzde yüzbeş  yerli ve milli oldukları için yeni ortaklarıyla beraber, kökü dışarıda olan her şeye karşılar. Kendi kökleri içerde olduğu için yerli ve milliler. Kökü dışarı da olan yani bizler, kökü dışarı da olunca o biliyorsunuz baldırı çıplak oluyor. Biz baldırı çıplaklar onların getirdiği yerli ve milli ne varsa hepsine karşıyız. Bunu iyi bilsinler.

 

Kapdan “Brezilya’dan inek getirdiler, yüzde yüz yerli ve milli karşıyız. Rusya’dan yerli ve milli füze aldılar karşıyız. Amerika’dan da yüzde yüz yerli ve milli uçak aldılar, düşmanımız dediklerinden ona da karşıyız.

 

Yetmedi Çankırı özelinde yerli ve milli milletvekili getirdiler, tarih diyorsun tarih dersi veriyor, coğrafya diyorsun coğrafya dersi veriyor, geçen haftada buradaydı, Şehit ve Gazilere vefa hakkında konuşma yaptı ama vefa adı altında tek bir kelime duymadım. Sabırla bekledim, kendisi İstanbul’dan çıktı yerli ve milli olarak Çankırı Milletvekili oldu karşımıza o şekilde çıktı biliyorsunuz. Kendisini de seviyoruz zaten. 2015 Şubat’ında Çankırı’ya gelip, tek tek cemaat ve tarikat liderleri ile görüşmüştü kendisi. Hatırlıyorsunuz değil mi arkadaşlar yoksa 15 Şubat mıydı? 14 Şubat sevgililer gününde de olabilir önemlidir Şubat.  En son kimle görüştü bilen varmı içinizde? İçeriden (salondan) bir ses Levent Tuna, ağzına sağlık Cengiz bey.

 

Yani bu milletvekili Levent Tuna ile görüştü 2,5 saat. Nerededir Levent Tuna arkadaşlar bilenleriniz varmı? İçeriden (salondan) yine bir ses, Amerika’da, Pensilvanya’da Fettullah’ın yanında, öylemiiii? 2,5 saat görüştüler, istifa etti mevzu bitti. Ama o suça hiç bulaşmadığına emin olduğum İGM Başkanına FETÖ iftirası attılar, iftiramı iftira. Biri yurt dışına kaçtı, diğeri istifa etti iş bitti. İyi Partide FETÖ’cü arıyorlar. Sürekli olarak yanlış yapıyorlar. Durum bu kıymetli hazurun. İşte her şeyleri ortada.

 

Ülkemizin durumu içler acısı. Halk için çalışmayı red edenler Cumhur ittifakı kurdular. Bizler bütün hesapları bozmayı iyi biliriz. Onun için buradayız. Sonuç olarak diyorum ki bunların siyaseti bu işte.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

1’nci Olağan İl Kongresi'ni gerçekleştiren İYİ Parti'de, Çankırı İl Başkanlığı koltuğuna Kurucu il başkanı Çetin Kapdan oturdu. Konuşmalardan sonra seçimlere geçildi. Kongrenin sonunda tüm üyelerin katıldığı, tek listeyle seçime giden Çetin Kapdan Çankırı İyi Parti İl Başkanlığına seçildi.

 

İYİ Parti Yönetim Kurulu

 

İl Başkanı: Çetin Kapdan

 

Yönetim Kurulu Asil: Cengiz Aşkın, Muhittin Bora Kanat, Semih Değim, Hatice Yakar, Kadir Uysal, Aydın Akbaş, Serap Altundağ, Taner Geçgel, Kubilay Onacak, Mehmet İnce, Ülviye Bıyıklı, Aydın Ayanoğlu, Recep Doğru, Bekir Şen, Hamide Keş, Mehmet Ali Benlioğlu, Aysel Karadut, Gamze Atalay, Erdoğan Karaali, Zeynel Çelik, Murtaza Yiğit, Nuray Gazi Kul, Ramazan Demirci, Mehmet Tuncay, İsmail Gümüş, Dürüs Yaman, Çiğdem Cihat, Ali Özyılmaz, Sadık Nuhoğlu, Mustafa Körosmanoğlu, Özcan Çalışkan, Hasan Karagöz, Bekir Çocar

 

Disiplin Kurulu: Serbay Gider, Şerafetin Erdoğan, Metin Sağlam Saatçi, Bekir Naycı, Şenay Kadriye Sönmez, Osman Cerrahoğlu, Perihan Çelikel, Mustafa Yıldız, Burçak Usta

 

Üst Kurul Asil: Çetin Kapdan, Vahit Öztürk, Ülviye Bıyıklı, Cengiz Aşkın

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 4307 defa okunmuştur.

Etiketler :
mustafa çağlar / 06-03-2018 14:04:00

Allah utandırmasın. Başarılar dilerim. Türk milliyetciliği üzerine kurulu bir anlayış içerisinde ahlak, fazilet, dürüstlük ve ilkelilik dolu bir gayretin mümessili olmanızı Cenabı Allahtan niyaz ederim. Mustafa ÇAĞLARFACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI