Bugun...Çankırı Kamu-Sen İstişare Toplantısı Yaptı
Tarih: 19-12-2017 11:11:18 + -


Türkiye Kamu-Sen Çankırı Şubesi ve bağlı sendika temsilcileri basın mensupları ile bir araya geldi.


Çankırı Kamu-Sen İstişare Toplantısı Yaptı

Gerçekleştirilen toplantıya Türkiye Kamu-Sen Çankırı il temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Çankırı İl Başkanı İsmail Ayhan, Türk Büro-Sen Çankırı Şube Başkanı Metin Memiş, Türk Yerel Hizmet-Sen Şube Başkanı Erol Selci, Türk Ulaşım-Sen Çankırı temsilcisi Muhittin Bayram, Türk Sağlık-Sen Çankırı temsilcisi Serhat Gökçe, Türk Tarım Orman-Sen Çankırı Şube Başkanı  Hidayet Yiğit, Türk Enerji-Sen Çankırı İl Temsilcisi Muhsin Şentürk, Türk İmar-Sen Çankırı temsilcisi Ulvi Teke, Türk Heber-Sen Şube Başkanı Zeki Ünlü katıldı.

 

Türkiye Kamu-Sen Çankırı Şubesi ve bağlı sendika temsilcileri basın mensupları ile bir araya geldi. Türkiye Kamu-Sen tüm ülke genelinde bağlı iş kollarındaki seçimlerini tamamladı. Tüm ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de seçimlerini yapan Türkiye Kamu-Sen Çankırı Şubesi basın mensupları ile bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı.

 

Şube başkanları ve il temsilcilerinin katıldığı toplantıda "Bizim ilkemiz, önce ülkemizdir" diyen Çankırı Kamu-Sen İl Başkanı İsmail Ayhan, "Türkiye Kamu-Sen olarak Türkiye genelinde 400 binden fazla üyesi olan bir sendikayız. Duruşumuz ve çizgimiz belli bir sendikayız. Kırmızı çizgilerimiz var. Hakkı tutup kaldırma mücadelesinde her zaman yılmadan usanmadan çalışan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Bizim ilkemiz önce ülkemiz. Biz her zaman ülkemizin  menfaatleri doğrultusunda devletimizin bekası ve menfaati için her zaman çalışmaya hazırız" dedi.

 

“Hükümetler gelip geçicidir" diyen Ayhan, "Bugün a hükümeti yarın b hükümeti olur. Bizler hükümetlerin kamu çalışanlarına ve ülke menfaatine yaptığı her şeyi canı gönülden tebrik eder ve destekleriz. Ama olumsuz yaptığı şeylerin karşısında da dimdik ayakta dururuz. Çünkü biz hak arama mücadelesi veren bir sendikayız. Vatan bayrak ve millet sevdamızdan asla taviz vermeyiz. Türkiye Kamu-Sen'e herkes üye olabilir ama vatan haini olanlar asla üye olamaz. Bu bizim birinci öncelikli şartımızdır" dedi.

 

Gerçekleştirilen programda sendika temsilcileri özellikle kamuda yapılan atamalara değindi. "Kamuda liyakata dayalı atama yapılmıyor. İdari kadro atamasında da aynı şey yaşanıyor. Yetkili sendika temsilcisinin, şube başkanlarının idari kadroda olduğu bir yerde sorununu nasıl dile getirecen kimi kime şikayet edeceksin. Sendikal bir vesayet doğuyor" dediler.

 

"Sözde Türkiye'de büyüme var deniyor fakat bizler bu büyümden pay alamıyoruz" diyen Türk Büro-Sen Çankırı Şube Başkanı Metin Memiş, ""Türkiye'de sanal yaşatılan bir lale devri var. Bir lale devri söz konusu.

 

Türkiye'de hiç bir şey umurunda olmayan bir kesim var. Medyada yayınları ile gündemi farklı farklı noktalara getiriyor. Biz buna çok üzülüyoruz" dedi.

 

Sendikal çalışmalarında ele alındığı toplantı sonrasında ileriki bir tarihte daha geniş kapsamlı bir şekilde tekrar yapılacağı dile getirildi. Toplantı amacına ulaşarak son buldu.

 

 
Bu haber 2126 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI