Bugün...Çankırı’nın Parlayan Yıldızı Ilgaz Yıldıztepe’ye Yağan Kar Kalınlığı 1 Metre’yi Buldu
Tarih: 24-01-2018 17:28:23 + -


Çankırı Kayak Antrenörleri Derneği Başkanı Mehmet Emin Yelken "Karın geç gelmesine rağmen şuan gayet iyi gidiyor. Otellerdeki doluluk oranlarımız gayet iyi. Günübirlikçilerin tercihi bizim Yıldıztepe kayak merkezimiz oluyor." dedi.


Çankırı’nın Parlayan Yıldızı Ilgaz Yıldıztepe’ye Yağan Kar Kalınlığı 1 Metre’yi Buldu

Yıldıztepe’ye Sömestr Dopingi

 

Çankırı’nın parlayan yıldızı Ilgaz Yıldıztepe’de geçen hafta başlayan kar yağışı yaklaşık 1 metreyi bulunca kayakseverler bayram etti. 19 Ocak Cuma günü başlayan sömestr tatili otellerdeki doluluk oranlarını yüzde 100’e çıkardı. Çankırı’ya 70 Ankara’ya 200 km’deki tesisler hafta sonları günübirlikçilerle doluyor.

 

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Ilgaz Otel Müdürü Rıfat Aydaş kar seviyesinin iyi durumda olduğuna dikkat çekerek “Burası Çankırı Ilgaz Yıldıztepe Kadınçayırı mevkii  aynı zamanda kış sporları için hizmet veren bir bölge. Biz şuan bin 500 bin 800 arasındaki rakımda hizmet vermekteyiz. Kayak tesislerimiz geç gelen kar olumsuz etkilese de şuan da yağan karın seviyesi yeterli, halen yoğun bir kar yağışı ile pistler daha iyi duruma geliyor.” dedi.

 

Yıldıztepe kayak tesislerinde iki tane kayak pistinin bulunduğunu aktaran Aydaş “2 bin 450 metrelik bir kayak pistimiz açık. Bunun yanında tekrar bin 500 metrelik bir kayak pistimiz daha açık. Şuan yoğun bir şekilde arkadaşlarımız orada kayıyorlar. Gelen misafirlerimizden memnuniyetleri alıyoruz. Bölgede iki tane otelimiz var otellerimiz gayet güzel hizmet vermektedir. Anayola çok yakınız. Ilgaz’a 20 km, Çankırı’ya 70 km, Ankara’ya 200 km bir mesafede kayakseverlerin çok hızlı bir şekilde ve sorunsuz ulaşabileceği bir bölgedeyiz.” şeklinde konuştu.

 

19 Aralık Cuma günü başlayan sömestr tatili sonrasında otellerin tamamının dolduğuna vurgu yapan Aydaş “Sömestr tatili bizim için gayet iyi geçiyor. Aşağı yukarı yüzde 90 yüzde 100 doluluklarla çalışıyoruz. Talep çok çok iyi ama kar yağışı biraz daha iyi olsaydı daha hoş olacaktı. Ama yine de gelen misafirlerimiz gayet memnun.” dedi.

 

Geç gelen karın sezonu uzatacağını tahmin ettiklerinin altını çizen Aydaş “Sömestr’dan bir hafta önce kar yağmaya başladı. Sömestr karsız geçmiyor ama bu seneki turizmi biraz etkiledi. Bundan sonra daha iyi olacağını ve sezonun uzayacağını düşünüyoruz. Geç gelen kar geç gidecektir. Buda kayakseverleri sevindirecektir. Tahmini Nisan aylarını bulur diye düşünüyoruz.” ifadelerine yer verdi.

 

“Bu sene geç gelen kar yüzümüzü güldürdü.” diyerek konuşmasına başlayan Çankırı Kayak Antrenörleri Derneği Başkanı Mehmet Emin Yelken “Bizim kayak hocalarının buradaki işletmelerin ve kayakseverler kar yağışından memnun. Kar yağışı 15 gün önce olmuş olsaydı sezonu daha iyi geçirirdik. Şuan pistimizde bulunan kar seviyesi gayet iyi. Bütün pistlerimizde kayak yapılabiliyor şuan. Bütün kayakseverleri Ilgaz Yıldıztepe’ye davet ediyoruz.” dedi.  

 

“Türkiye’nin en iyi eğitim pisti ve usta pisti şuan bizde.” diyerek sözlerine devam eden Yelken “Bütün kayakseverlerimiz çok rahat kayak yapabiliyor ve bir saatte herkes kayak yapmayı öğrenebiliyor. Buraya daha çok Ankara, İstanbul ve Batı Karadeniz taraflarından ziyaretçiler geliyor. Bölgeyi çok seviyorlar ve her geçen yılda buranın popülaritesi artıyor. Gün geçtikçe daha çok biliniyor ve daha çok sevilen bir pist haline geliyor bölgemiz.

 

Sömestr dönemine başladık. Karın geç gelmesine rağmen şuan gayet iyi gidiyor. Otellerdeki doluluk oranlarımız gayet iyi. Günübirlikçilerin tercihi bizim Yıldıztepe kayak merkezimiz oluyor. Bizde dernek olarak buraya gelen bütün misafirlerimize en iyi hizmeti veriyoruz ve kimseyi buradan memnun etmeden göndermiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

İstanbul’dan ilimize kayak sporu yapmak için misafir olarak gelen Engin Engeloğlu Yıldıztepe’den çok memnun kaldıklarını aktararak “İstanbul’dan geliyoruz ailecek. Ilgaz’a ikinci gelişimiz. Bundan 4-5 sene önce bir kez daha gelmiştik. Burayı iklim olarak kayak tesisi olarak seviyoruz. Hoşumuza gidiyor. Kar yağışının geç gelmesinden dolayı çok endişelendik. Çünkü bu tarz rezervasyonları malum erkenden yapıyoruz. Karın geç gelmesi endişeye neden oldu. Ama çok şükür kar zamanında yağdı. Sömestr tatiline denk geldi. Çocuklarda mutlu bizde mutluyuz.” dedi.

 

 

 
Bu haber 3388 defa okunmuştur.

Etiketler :
Mükerrem ÇELİK / 25-01-2018 08:20:00

Geçen yıl sömestr tatilinde Ilgaza gitmiştik Önce Ilgaz doruka çıktık çok kalabalık tesisler iyi ve bakımlı ancak kayak pisti ve teleferik hareket sahası kısa ve pahalı. daha sonra Yıldız tepeye indik yıldıztepede uzunca bir kayak pisti ve teleferik hattı mevcut. Doğal güzellik super. Ancak Burada bulunan sosyal tesisler yetersiz ve çok bakımsız. Buradaki işletmeci sadece kar getirici işlerle ilgileniyor. Lavabolar Abdestlikler ve mescit perişan bir halde bu durum böyle güzel bir ortama hiç yakışmıyor. Misafirlerimiz gelmesi için oraya yatırım yapılmış ancak bunlar yeterli değil gelen misafirlere iyi hizmet etmek ve gelenlerin memnuniyetini kazanmanın yanı sıra iyi de bir reklam şart. Daha iyi bir gelecek için Çankırı mıza sahip çıkalım ilgililere duyurulur.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer İlçeler ve Köyler Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI