Bugün...Çankırı Şehir Merkezi Başta Olmak Üzere, İlçe Ve Bazı Beldelerimiz Eriyor (Özel Haber)
Tarih: 08-09-2018 09:56:41 Güncelleme: 08-09-2018 10:09:41 + -


Hükümetin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne getireceği yasa tasarısıyla Çankırı’nın Bütünşehir olması bekleniyor. Lütfen Beldelerimizi karanlığa gömmesinler.


Çankırı Şehir Merkezi Başta Olmak Üzere, İlçe Ve Bazı Beldelerimiz Eriyor (Özel Haber)

Bir Bir Eriyoruz

 

www.haberci18.com İnternet Gazetesi Olarak Yine Önemli Bir Konuya Parmak Basmak İstedik

 

Kimsenin Aklına Dahi Getirmek İstemedikleri Konuları Araştırarak Şehrimizde Yaşananları Gün Yüzüne Çıkarıyoruz

 

Çardaklı Ve Saçak Belde Belediyeleri Kapatılacak mı? Çardaklı Ve Saçak Belde Belediyeleri’nin Akıbeti Ne Olacak?

 

Bu İki Belde Alarm Veriyor!

 

Küçük ama şirin mi sirin Beldelerimiz olan Çardaklı ve Saçak Beldeleri köy olmak istemiyor!

 

Yöre halkı Saçak ve Çardak beldelerine ilçe statüsü verilmesini istiyorlar.

 

2019’da Bütünşehir yasası çıkacak. Yasa MHP tarafından uzatılmış olarak 2019 kadar ertelenmişti seçimden önce. Konu şudur ki Saçak ve Çardak Belediyeleri kapatılacak ve bu beldeler köy statüsüne geçirilecek.

 

Ama; Bu beldelerin Çankırı’nın ilçeleri olması konusunda herhangi bir girişimde bulunulmuyor. Madem öyleyse bu beldelerin ikisinin de nüfusu 2.000'in üzerinde olup, bu beldelerin köy statüsüne geçirileceğini düşünen halk yaşananlara sıcak bakmıyor.

 

Bu Beldelerin İlçe statüsüne geçirilmesi gerekmekte olup, bu konuyu da gene Çankırı sevdalısı, şehrin, ilçelerin, köylerin, beldelerin sesi, gözü, kulağı olan, www.haberci18.com İnternet Medyası olarak gündeme getirmeniz lazımdır diye düşündük.

 

İçişleri Bakan yardımcımızın yaranlar, şehitler diyarı Çankırı’nın bir evladı olarak konu ile ilgili olarak elinden gelen desteği vereceğinden hiç şüphem yoktur. Allahın izniyle bu beldeleri köy statüsüne değil de ilçe statüsü olarak güzel Çankırı’mıza kazandırmasını talep ediyoruz.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası Olarak Bu İşin Peşini Bırakmayacağız!

 

Siyasiler, Seçilmişler “Bu sese kulak verin: 'Bu İki Belde İlçe olmak istiyor'

 

Çankırı, Türkiye Cumhuriyeti’nin vilayeti. Çardaklı ve Saçak Belde Beldeleri ise Türkiye Cumhuriyeti’nin ilçe statüsünde ilçe olmak isteyen iki nahiyelerinden bir, ikisi. Şu anda belde olan Çardaklı ve Saçaklı vatandaşlar Çankırı’nın Bütünşehir olması halinde çevrelerindeki köyler ile birlikte ilçe olmak istediklerini kameralarımıza söyledi.

 

Hükümetin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne getireceği yasa tasarısıyla Çankırı’nın Bütünşehir olması bekleniyor. Lütfen Beldelerimizi karanlığa gömmesinler. Bunun üzerinde durulmasını istiyoruz. Hükümetimizden de bu konuda destek bekliyoruz. Bize yardım eli uzatsınlar” diyen yöre halkı yatırımların gelmesi için bu iki beldenin ilçe olması gerekiyor.

 

Admin Çelik “Bir Taşyakası çocuğu olarak yetkililere sesleniyorum. “Bu İki Beldeyi Kaderine Terk Etmeyin”

 

Çardaklı ve Saçak Belde halkı, her çeşit hizmet için Çankırı’ya gidiyorlar. Zaten geneli yaşlı insanlar. Çünkü istihdam olmadığı için gençler de köylerinden kent merkezine ve başka illere göç etmek zorunda kaldılar. Onların durumları da iç açıcı değil, kendi topraklarına dönmek istiyorlar. Bu iki belde İlçe olduğu takdirde hem Çankırı’nın, hem de bu iki beldenin hızlı bir yükselişe geçeceğine inanıyorum” dedi.

 

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde Türkiye 3.sü ve 4.sü olan Çankırı, ilçe, belde ve köyler siz siyasilere fazlası ile görevini yaptı. Ne olur siz siyasetçilerin, seçilmişlerin bu değerli insanların yanında olmanız lazım diye düşünüyorum. Görüyorum ne Çankırı’nın, ne ilçelerinin, ne beldelerimizin yanında kimse yok. Öküz öldü ortaklık bozuldu. Kısacası (Seçim bitti, ilgide bitti) Kimse kusura bakmasında önce birilik beraberlik olunması şart yoksa böyle zor hemde çok zor.

 

Admin sözlerine şu şekilde son verdi: “Büyüklerimizin bir an önce bu konuda yardımcı olmasını istirham ediyoruz. Herkes göç ediyor, göçün önlenmesi noktasında önemli bir adım olacağına inanıyoruz. Bu soruna bir an önce bir çare bulmanız gerekiyor.”  

 

Tabii iki bazı konu ve gelişmelerde noksanımız veya fazlamız olabilir oda bizim hatamız değil. Hata siyasiler, seçilmişler, Çankırı halkını çantada keklik görenlerin ve Çankırı’yı yöneten idareciler tarafından bilgilendirilmediğimizden kaynaklanmış olabilir. Kusurumuz varsa af ola. Hatalarımız varsa siz düzeltin sayın idareciler...
Bu haber 5179 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI