Bugun...Çankırı Şoförler ve Otomobilciler Odası Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti
Tarih: 02-01-2018 18:11:26 Güncelleme: 02-01-2018 18:24:26 + -


Tek listenin yer aldığı seçim sonrasında Necati Akdoğan güven tazeleyerek tekrar Çankırı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığına seçildi.


Çankırı Şoförler ve Otomobilciler Odası Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın Çankırı Valisini Ziyaret Etti

 

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, TŞOF Genel Sekreteri Enver Yeniçeri ve Çankırı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Necati Akdoğan, Valimiz Sayın Hamdi Bilge Aktaş'a nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

 

Ziyarette Vali Aktaş, misafirlerine Çankırı'yı simgeleyen çeşitli hediyeler verdi.

 

Necati Akdoğan Güven Tazeledi

 

Çankırı Şoförler ve Otomobilciler Odası olağan genel kurulu dün gerçekleştirildi. Tek listenin yer aldığı seçim sonrasında Necati Akdoğan tekrar başkan oldu.

 

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Genel Başkanı Fevzi Apaydın, Milletvekili Hüseyin Filiz, siyasi ve sivil toplum örgütleri başkanlarının katılımı ile Çankırı Şoförler ve Otomobilciler Odası olağan genel kurulu dün Çankırı Otogarı düğün salonunda gerçekleştirildi.

 

Divan Başkanlığına Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Genel Başkanı Fevzi Apaydın, yardımcılıklarına Vedat Savaş, Ali Şahin ve Özkan Ada'nın seçildiği olağan kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

 

Divan başkanlığına seçilen Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Genel Başkanı Fevzi Apaydın, yeni yılın tüm Türkiye'ye hayırlı olsun temennisinde bulundu.

 

Yönetim kurulu faaliyet raporu hakkında üyeleri bilgilendiren Çankırı Şoförler ve Otomobilciler odası Başkanı Necati Akdoğan, "1954 yılından beri yük ve yolcu taşımacılığı yapan şoför ve nakliyeci esnaflarımızın hizmetinde bulunan odamız, 5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Kanunumuzda belirtilen yasalar çerçevesindeki Odamız, sizleri bir çatı altında tutmaya, sorunlarımıza oda, federasyon neznin de müşterek çözüm aramaya, çalışma ve meslek hayatınızda yasalar çerçevesinde yardımcı olmaya çalışmaktadır" dedi.

 

"Şahsım ve yönetim kurulunda görev alan arkadaşlarım, 2014-2015-2016-2017 yıllarında siz üyelerimizin menfaatleri doğrultusunda kanun ve yönetmelik hükümleri çerçevesinde ne gerekiyorsa onları almaya ve yapmaya çalıştık, sizlerin hizmetine sunduk sunmaya da devam edeceğiz" diyen Akdoğan, 4 yıllık süre zarfında yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, "Yönetim kurulu olarak zorunlu olmadıkça harcama yapmamaya özen gösterdik. Bir tek kuruşun vebali olduğunu biliyoruz. Ufacık birikimlerin emin ellerde nasıl değerlendiğini, çarçur edilmediğini ifade etmek istiyoruz. Basit Usul Vergiye kayıtlı üyelerimize 1999'dan beri hizmet vermekteyiz. Bundan sonra da üyelerimizin menfaatleri doğrultusunda hizmetimiz devam edecektir.

 

Tasarrufa önem vererek Odamızın menfaati doğrultusunda çalışarak daima siz değerli üyelerimizin çıkarları doğrultusunda her zaman hizmet etmeye çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz.

 

Bizler bu yönetime baki değiliz. Canımız sağ oldukça siz üyelerin menfaatleri doğrultusunda gerek oda ve gerekse federasyon olarak hizmetler sunmaya devam edeceğiz" dedi.

 

Gündem maddelerinin tek ele alındığı kongrede yönetim ve denetim raporları okunarak kabul edildi.

 

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Vedat Savaş, özellikle kamyoncu esnafının sorunlarına değindi. "Canı pahasına evine ekmek götürmeye çalışan, tabi getirebiliyorsa, mazotundan vergisinden, otobanından, sigortasından, ötesinden berisinden arta kalanla evine ekmek getirebiliyorsa  ne mutlu" diyen Savaş, "Daha sabah kalkar kalkmaz bismillah diyerek kontağını açtığında devletine vergi ödeyen  kamyoncu esnafımızın en büyük sıkıntısı; sıkıntılarını dile getirememesidir.  Yatlara, gemilere mazot ÖTV'si varda nakliyeci esnafına niye yok. Ayrıca kayıt dışılık da bizlere zarar veriyor" dedi.

 

Programa katılan milletvekili Hüseyin Filiz ise gündeme dair konulara değindi. Ilgaz Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Vedat Savaş'ın sözlerine de değinen Filiz, “Hükümetin bir temsilci olarak topu bana attınız. Biliyorsunuz nakliyecilerin sorunları çok. 2018 yılı hayırlara vesile olsun rabbim memleketimizin başındaki felaketleri bertaraf etsin. Bizim için yılbaşı sadece senenin başı.

 

Bana kalırsa Türkiye insanlığın onuru, İslam’ın gururu için 3 milyon Suriyeliden tutunda, Kudüs’e sahip çıkmadan tutunda, Arakan’da Müslümanlara el uzatmaktan tutunda bu dünyaya büyük bir ders veriliyor.

 

Tabi ki bize para kazanmak lazım ama bize önce devlet lazım, önce hükümet lazım. Biliyorsunuz 15 Temmuz’da yapılan bütün hesaplarda böyle bir ülke yoktu. Türkiye’nin bir Suriye’ye çevrilmesi vardı planda yerle bir edilecekti. Ama rabbim müsaade istemedi. İman gücü tankın gücünü yerle bir etti.

 

15 Temmuz’dan sonra bu seferde Türkiye’nin ekonomisiyle oynamaya başladılar. Ekonomimizi bozup insanlar işini kaybettikten sonra ne zaman sokağı ateşleriz, insanları ne zaman ayaklandırabiliriz diye bunun hesaplarını yapmaya başladılar. Bunu da başaramayacaklar.” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tek listenin yer aldığı seçim sonrasında Necati Akdoğan güven tazeleyerek tekrar Çankırı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığına seçildi.

 

Gizli olarak yapılan seçimlerde Necati Akdoğan tekrar başkanlığı seçilirken yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

 

Osman Erdoğan, Muhsin Özün, Mustafa Karaböl, Satılmış Aslan, Ali şahin, Ömer Demirci

 

Taksici Esanafı Lütfi Tarhanacı Plaketle Ödüllendirildi

 

Taksicilik mesleğinde uzun yıllar yapmış olduğu çalışmalarından dolayı 2018 yılı Genel Kurul Anısına 1958 Çankırı-Merkez doğumlu Taksici Esanafı Lütfi Tarhanacı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığınca plaketle ödüllendirildi.

 

1977 yılından beride (40 yıldır) baba mesleği Taksicilik esnaflığını sürdüren Lütfi Tarhanacı özverili hizmetiyle 24 saat halkına hizmet ediyor. “Halkın sevgisinide kazanmayı başaran Tarhanacı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığınca plaketle ödüllendirilmiş olmam münasebetiyle mutlu oldum.” Dedi.

 

Hizmette sınır tanımayan taksici Lütfi Tarhanacı taksiye binen müşterilerine çay, kahve ikramında bulunarak, söz sahibi olduğu Birlik Taksi Durağında da birlik beraberlik içerisinde sabah kahvaltı, öğle ve akşamlarıda yemek servisine kadar varan birçok hizmet sunarak örnek taksici olarak değerlendiriliyor.

 

Taksici Lütfi Tarhanacı, hizmette sınır tanımıyor. Meslektaşlarına göre verdiği hizmetle bir adım daha önde görünen taksici olarak tanınan Tarhanacı plaketlerinin takdim edildiği törenden sonra sevenleriyle, toplu fotoğraf çektirierek biz esnaflarımızı onure etme gayreti gösteren Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığına tekrar teşekkür ediyorum, "banada 41 kere maşallah” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1961 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI