Bugun...Çankırı TEMAD 17 Ekim Dünya Astsubaylar Günü Ve 33.cü Kuruluş Yıldönümünü Kutladı
Tarih: 21-10-2017 07:51:42 Güncelleme: 21-10-2017 07:57:42 + -


“Dünya Astsubaylar Gününüz Ve TEMAD’ın 33. Kuruluş Yıldönümünüz Kutlu olsun.


Çankırı TEMAD 17 Ekim Dünya Astsubaylar Günü Ve 33.cü Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

“Kutlama günü değil, birlik günü”

 

TEMAD (Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği), 17 Ekim Dünya Astsubaylar günü ve TEMAD’ın 33. yıl kuruluşu çerçevesinde program düzenlendi.

 

Program, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

TEMAD Başkanı İsmail Emir, son günlerde yaşanan üzücü olaylardan ötürü, “Bugün kutlama günü değil, birlik günü” ifadelerini kullandı.

 

Şehitlerin olması sebebiyle günü biraz daha sakin geçireceklerini belirten Emir, “Öncelikle derneğimiz 17 Ekim 1984 yılında Türkiye Büyük Milleti Meclisi kararıyla kamu yararına kurulmuş 3 dernekten biri olduğunu belirteyim. Kurucu üyelerimizi rahmetle anıyoruz ve bundan sonra da bu bayrak yarışını bizler ve bizlerden sonra geleceklere de iyi bir şekilde bırakabilmek için mücadelemizin her zaman için peşinde olacağız” dedi.

 

Dernek olarak bütün siyasi sivil STK’lar, kamu kurumlarıyla irtibatlarını kurumsal olarak yaptığını dile getiren Emir, “Bu ortak paydanın derneğimizin kuruluş amacına uygun olarak devam ederken şehir adına da sizlerin katkılarıyla fikirlerimizi beyan edeceğiz” diye belirtti.

 

Şehir adına olabilecek her türlü faaliyetlerde etkin olarak bulunmak istediklerini beyan eden Emir, sözlerine şu şekilde devam etti:

 

“Öncelikle emekli astsubaylar ve çalışan muvazzaf astsubayların ortak sorunlarını, sıkıntılarını ve ekonomik, sosyal yönden takip etmek siyasi yönden bunları kanunlaştırabilmek için mücadelemize devam edeceğiz. Eğriye eğri doğruya doğru diyebilecek STK yapısını da muhafaza etmek istiyoruz”

 

Admin Çelik’ten Kutlama Mesajı

 

www.haberci18.com yazı ailesi olarak, bizde “Dünya Astsubaylar Gününüzü Ve TEMAD’ın 33. Kuruluş Yıldönümünü Kutlar, Şehitlerimize Rahmet, Gazilerimize Sağlık, Ülkemize Barış Ve Huzur Dileriz”

 

Birlik ve beraberliğinizi tüm topluma ilan etmek için bütün TEMAD üyeleri ve saygıdeğer eşleriyle beraber bu anlamlı günde olduğu gibi gelecek günlerde de hep birlikte olmayı Cenab-ı Allah nasip etsin dileklerimizi tekrarlıyoruz.  Gününüz kutlu olsun. 

 
Bu haber 1843 defa okunmuştur.

Etiketler :
mehmet / 23-10-2017 22:11:00

Çankırının en uyanık sivil toplum kuruluşu. Çankırı Belediyesinde bu dönem hem muhalefetten hemde iktidardan belediye meclis üyesi var. 2 kişi süper ya.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI