Bugun...Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş Fabrika CEO’su Norifumi Fujimoto İle Görüştü
Tarih: 21-12-2017 18:04:31 Güncelleme: 21-12-2017 18:14:31 + -


Vali Aktaş ve beraberindeki heyet Sumitomo Rubber AKO Lastik Fabrikası CEO’su Norifumi Fujimoto ile fabrika ve bir kısım işçiler arasında süren işçi eylemi ile alakalı görüşme yaparak...devamını okuyunuz.


Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş Fabrika CEO’su Norifumi Fujimoto İle Görüştü

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Sumitomo Rubber AKO Lastik Fabrikası’nı ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

 

Aktaş, Fabrika CEO’su Norifumi Fujimoto ile de görüştü.

 

Ziyarette İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat Bozkurt da hazır bulundu. Vali Aktaş ve beraberindeki heyet Sumitomo Rubber AKO Lastik Fabrikası CEO’su Norifumi Fujimoto ile fabrika ve bir kısım işçiler arasında süren işçi eylemi ile alakalı görüşme yaparak, fabrika yönetiminden konuyu iyi niyet çerçevesi içinde değerlendirmeleri konusunda ricada bulundu. Fabrika CEOSU Fujimoto ise konuyu hassasiyetle değerlendireceklerini, mümkün olan en az mağduriyetle sonuçlandırmaya çalışacaklarını ifade ederek ziyaretleri sebebiyle Vali Hamdi Bilge Aktaş’a teşekkürlerini sundu.

 

Sumitomo'da eylemlerini sürdüren işçiler 19.12.2017 Salı günü Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş ile görüşmüştü.

 

Edindiğimiz bilgilere göre de Petlas Kırıkkale'deki fabrikadan 2 ve Çankırı'daki eylemci işçilerden iki kişi olmak üzere toplam dört işçi, 19 Aralık 2017 günü sabah erken saatlerde Vali Hamdi Bilge Aktaş ile makamında görüştü. Görüşmede Vali Aktaş'ın eylemci işçilerin temsilcilerine "Ben oranın da amiriyim. Yaptığınız eylem yasa dışı ve bir an önce eylemi sonlandırınız" dediği öğrenildi.

 

Takvimler 21.12.2017 Perşembe'yi gösterdiğinde Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’ın Fabrika CEO’su Norifumi Fujimoto ile de görüştüğü bilgileride valilik tarafından paylaşıldı.

 

 

 

 

 
Bu haber 3990 defa okunmuştur.

Etiketler :
Bekir Şahin / 22-12-2017 14:14:00

Çankırı'mız için hayırlara vesile olmasını dilediğimiz lastik fabrikasında bu günlerde grev söylentileri var bizler Çankırılılar olarak üzülüyoruz, neden derseniz Çankırıda özel sektöre ait Allah aşkına başka böyle büyük bir yatırım varmı, bu grev filan iş değil bunun yapılmasına ön ayak olanlar bu fabrikanın Anadoluya Çankırıya yapılmasını hazmedemeyenlerdir. bir zamanlar Çankırıya yünlü sanayi fabrikası kuruldu (Grev yapanlar bilmezler) 200 veya 300 Çankırının evladı oradan ekmek yiyecekti ama ne oldu bu grev meraklıları kısa zamanda kapısına kilit vurdurdu, aynı oyun şimdi lastik fabrikası içinde yapılmak isteniyor, Çankırı'nın evlatları oradan ekmek yiyenler gözünüzün önüne bakın derim, elin adamı ceketini alır ben fabrikayı kapattım der şu ülkede şartlar daha müsait der çeker gider, olan binlerce çalışan işçilere olur. Ha o sendika temsilcileri işsiz kalmaz bura kapanınca burada işimiz bitti der başka fabrikaya çökerler. Saygıyla.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Valilik Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI