Bugün...Çankırı Zafere Yürüyen Mehmetçiklerimizin Yanında
Tarih: 07-02-2018 09:22:52 Güncelleme: 07-02-2018 13:12:52 + -


Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesi iş birliğinde Çankırılı kadınlar, terör örgütü PYD/PKK’ya yönelik "Zeytin Dalı Harekâtı" adıyla başlatılan operasyona katılan Mehmetçik için destek mitingi düzenledi.


Çankırı Zafere Yürüyen Mehmetçiklerimizin Yanında

Halkımızın ülkenin dört tarafından yükselttiği destek sesleri, Afrin’e barış götüren Mehmetçik için bu kez Çankırı’dan yükseldi. Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesi iş birliğinde Çankırılı anneler, terör örgütü PYD/PKK’ya yönelik "Zeytin Dalı Harekatı" adıyla başlatılan operasyona katılan Mehmetçik için bir araya geldiler.

 

Çankırılı kadınlar ve sivil toplum kuruluşlarının kadın kolları önderliğinde, Zeytin Dalı Harekatı'na destek mitingi düzenlendi.

 

Vatansever Çankırılılar Afrin’deki Mehmetçik İçin Toplandı

 

Çankırılılardan Mehmetçiğe Destek Mitingi

 

Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesi iş birliğinde Çankırılı kadınlar, terör örgütü PYD/PKK’ya yönelik "Zeytin Dalı Harekâtı" adıyla başlatılan operasyona katılan Mehmetçik için destek mitingi düzenledi.

 

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’ın eşi Seval Aktaş, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’in eşi Zeynep Perihan Dinç, Kadın Sivil Toplum Kuruluşları ile Sivil Toplum Kuruluşlarının ve siyasi partilerin kadın temsilcileri önderliğinde Anıt Alanında bir araya gelen Çankırılılar, al yıldızlı bayraklar ile miting alanını doldurdu.  Programa, Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Murat Bozkurt, Çankırı Şehit Ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı Yüksel Teke ve tüm üyeleri, Çankırı Temad Dernek Başkanı İsmail Emir ve yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Çankırılı Kadınlar Bildiri Okudu

 

Çankırılı kadınlar adına basın bildirisini okuyan Memur Sen Çankırı Kadın Kolları Başkanı Mehtap Meydaneri, Zeytin Dalı Harekatı'na manevi destek vermek ve ordunun yanında olduklarını göstermek için bir araya geldiklerini söyledi.

 

Bugün olduğu gibi tarihte de acıyla bilenen, sabırla yoğrulan, evlatlarıyla sınanan bir milletin kadını olduklarını belirten Meydaneri, "Türk milletinin yüksek varlığına nereden bir tehlike gelecek olsa, işte o vakit biz Türk kadınları, erkeklerinin ve evlatlarının, vatanının ve bayrağının yanında her daim hazır bekleriz." dedi. Vatan müdafaasından asırlar önce nasılsa yine aynı inançla bir olduklarını kaydeden Meydaneri, şöyle konuştu:

 

"Bir asır önce vatan müdafaasında, Çanakkale’de, Sarıkamış’ta, dün 15 Temmuz'da olduğu gibi, aynı inançla bugün de Afrin’deki Mehmetçiğimiz için bir olduk. Unutulmamalıdır ki bu ülke kadınları çetindir, Anadolu kadını Türk ordusunun doğal askeridir. Bizler, 'Vatan sağ olsun' diyen kınalı kuzular yetiştirdik ve yetiştirmeye devam edeceğiz, Bu vatan uğrunda, ardına bakmadan yollara düşen, şimşek gibi çakan, sel gibi coşan, huduttan hududa sel olup koşan gözü pek evlatlarımız ile gurur duyuyoruz. İnanıyoruz ki Afrin'de de barış, güven ve huzur dolu günler yakındadır." ifadelerine yer verdi.

 

Çankırılı Kadınlar Türk Bayrağı Dikip Mehmetçiğe Gönderdi

 

Çankırı’da düzenlenen Mehmetçiğe Destek mitingine kadınlar damgasını vurdu.   Nene Hatunların, Şerife Bacıların, Yanığın Eminelerin torunları Çankırılı kadınlar, İstiklal mücadelesine destek veren kahraman kadınlar gibi elleri ile Türk bayrağı dikti. İki adet dikilen Türk bayrağının biri Harekât bitene kadar Çankırı Semalarında dalgalanmak üzere göndere çekilirken diğer Türk Bayrağı da Afrin’e gönderilmek üzere öğrenciler eşliğinde Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Ergin Yılmaz’a teslim edildi. Daha sonra şehitler için okunan Kur’an-ı Kerim hatimlerinin duası yapıldı. Çankırı Valiliği, Çankırı Belediyesi, kadın sivil toplum kuruluşları tarafından Zeytin Dalı Harekatı başladığından bugüne kadar yapılan hatmi şeriflerin duası Çankırı il Müftü Yardımcısı Dr. Abdullah Sağır tarafından yapıldı.

 

Çankırılılar “Önce Vatan” dedi

 

Anıt alanında Afrin Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan Mehmetçik için bir araya gelen vatansever Çankırılılar, “Önce Vatan” sesleri ile alanı inletti. Çankırılılar, ellerindeki Türk bayrağını var gücü ile Mehmetçik için salladı.

 

Sonuç gösterdi ki; Çankırı'mızın tek yürek olduğunu göstermek adına büyük önem taşıyan söz konusu miting için İl Emniyet Müdürlüğü'nce gerekli güvenlik ve trafik tedbirlerinin alınması, İl Jandarma Komutanlığı'nca Anıt Alanında göndere bayrak çeken askerlerimizin görevlendirilmesi, İl Sağlık Müdürlüğü'nce tam donanımlı bir ambulans ve yeterli sayıda personelin hazır bulundurulması, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce il merkezinde bulunan ortaokulların ve lise düzeyinde her okuldan öğrencinin öğretmen ve idareciler nezaretinde katılım sağlaması, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin hizmetlerini aksatılmayacak şekilde katılım sağlaması hususlarında Çankırı yine tek beden oldu.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası Yazı ailesi olarak Destek Mitingine bizlerde katıldık ve programı görselle dik. Gururluyuz, çünkü Türk Silahlı Kuvvetleri bizim ailemizdir. Güçlü Türkiye için güçlü ordu. Cenab-ı Allah’ım tüm Mehmetçiklerimizin, güvenlik güçlerimizin, polisimizin, jandarmamızın yar ve yardımcısı olsun. Amin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2632 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI