Bugün...Çankırıda Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni Gerçekleşti
Tarih: 05-02-2018 12:57:01 Güncelleme: 05-02-2018 19:32:01 + -


Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni, 05.02.2018 Pazartesi Günü Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Konferans Salonu’nda yapıldı.


Çankırıda Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni Gerçekleşti

Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni

 

Şehit ve Gazilerimiz Onuruna Tertip Edilen Devlet Övünç Madalyası Töreni Çankırı’da gerçekleşti.

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce düzenlenen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni, 05.02.2018 Pazartesi Günü Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Konferans Salonu’nda Saat 10.00’da yapıldı.

 

Törene Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, AK Parti Çankırı Milletvekilleri Muhammed Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, POMEM Müdürü Ayhan Kocaoğlu, İlçe Belediye Başkanları, Garnizon Komutanı Piyade Albay Oğuz Çiçek, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Murat Bozkurt, Baro Başkanı Av. Erkan Köroğlu, Ak Parti İl Başkanı Celal Kaman, İlçe Başkanı Mustafa Potokoğlu, Çankırı Şehit Ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı Yüksel Teke, İl Genel Meclis Başkanı Ruhi Şeker, daire müdürleri, şehit ve gazi aileleri, STK Temsilcileri ile davetliler katıldı.

 

Program; Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

 

Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Sayın Cumhurbaşkanımızın mesajlarının okunması, Türk Silahlı Kuvvetleri tanıtım filmi, İsmet İnönü Ortaokulu öğrencilerinden Hüseyin Batuhan Yeniköse’nin Bayrak Şiirini okuması, İl Müftü Yardımcısı tarafından Dua edilmesi, Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaş’ın konuşmaları ardından Cumhurbaşkanı Adına Devlet Övünç Madalyası ve Beratlarının Tevdi Edilmesi ile devam etti.

 

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşan Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, tüm şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere de sağlıklı bir hayat diledi.

 

Şehit yakınları ve gazilerin bugün gururu ve hüznü bir arada yaşadıklarını belirten Aktaş, "Şehitlik ve gazilik makamlarına bu dünyada bir değer biçmenin mümkün olmadığı hepimizin malumudur. Herkese nasip olmayan makamlardır bunlar. Vatan sağ olsun diyerek bu ülke, bu millet için en büyük fedakarlığı sizler gösteriyorsunuz. Bu çok yüce bir iştir, sizlerle iftihar ediyoruz." diye konuştu.

 

Şehitlerin emaneti aileleri ve gazilerin her zaman baş tacı olduklarını vurgulayan Aktaş, şunları kaydetti:

 

"Türk milleti, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerini daima bilmiştir ve bilmeye de devam edecektir. Bizler, şehitlerimizin emanetine ve gazilerimize kararlılıkla sahip çıkarak ülkemizi geleceğe güçlü bir şekilde taşımak üzere çalışıyoruz. Bugün vatan için, milletimiz için canlarını ortaya koyan değerli insanların, onların aileleri ve hepimizin gurur günüdür. Devletimizin ve milletimizin bir vefa sembolü olarak takdim edeceğimiz madalya ve beratın nesilden nesile gururla, kıvançla aktarılmasını temenni ediyorum." Dedi.

 

Konuşmanın ardından Vali Aktaş, şehit ailelerine ve gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı'nı takdim etti. Program amacına ulaşarak son buldu.

 

Madalya alan aziz şehitlerimiz; Şehit Atıf Günkan, Şehit Cumali Akman, Şehit Medet Ekizceli’nin kanuni mirasçılarına verildi.

 

Kahraman Gazilerimiz; ise Selahattin Karayel, Abdullah Bahçeci’ye Devlet Övünç Madalyası ve Beratları Tevcih edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 3360 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI