Bugun...
Çankırılı Engelliler Halepli Kardeşlerinin Yüzünü Güldürecek
Tarih: 11-01-2017 17:19:20 Güncelleme: 11-01-2017 17:26:20 + -


Dinç, engellilerin boyadığı oyuncakların çok anlamlı şekilde değerlendireceğini ifade ederek "Engelli arkadaşlarımız burada boyadıkları ahşap oyuncakları Halepli kardeşlerine gönderecek.


Çankırılı Engelliler Halepli Kardeşlerinin Yüzünü Güldürecek

Çankırı Belediyesi’nin Halep’teki vatandaşlar için başlattığı yardım kampanyasına engelli vatandaşlar da destek verdi. Halep’te yaşanan drama sessiz kalmayan engelli gençler, Belediyenin açtığı ahşap boyama kursu için hazırlanan oyuncakları Halepli kardeşleri için boyadı.

 

Çankırı Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi tarafından açılan ahşap boyama kursuna katılan 25 yaş üstü engelliler, fırçalarını ve boyalarını ellerine aldılar ve bu kez ahşap oyuncakları, zulmün pençesinden kurtulan Halepli kardeşleri için boyadılar. Çankırılı engelli gençler, Halepli çocukların yüzünde gülücükler açsın istiyor.

 

Özel gençlerin etkinliğine Belediye Başkanı İrfan Dinç de katıldı. Başkan Dinç, özel çocukların ahşap oyuncak boyama kursuna büyük bir özveri ve keyifle katıldıklarını söyleyerek onlarla birlikte ahşap oyuncakları boyadı. Engellilerin dünyada yaşananlara duyarsız kalmadığını vurgulayan Dinç,

 

"Bu kardeşlerimiz dünyayı takip ediyor. Halep'te, Somali'de, Irak'ta, yani dünyada neler yaşandığını biliyorlar. Buralarda insanlığa yapılan işkenceleri kınıyor ve yaşananlara üzülüyor. Engelli bir kardeşimiz haberleri izledikten sonra ağladığını söylüyor. Bu kardeşlerimizin yürekleri, oralardaki mazlum yüreklerle bir çarpıyor. İnsanlık adına önemli hassasiyetler ortaya koyuyor. Bu hassasiyetlerinden dolayı onları kutluyorum." dedi.

 

Dinç, engellilerin boyadığı oyuncakların çok anlamlı şekilde değerlendireceğini ifade ederek "Engelli arkadaşlarımız burada boyadıkları ahşap oyuncakları Halepli kardeşlerine gönderecek. Yaptıkları bu ürünleri dünyanın dört bir yanındaki kardeşleriyle paylaşma arzusunda olmaları takdire şayan bir durum." şeklinde konuştu.

 

Çankırı Belediyesi, engelli gençlerin hazırladığı oyuncakları önümüzdeki günlerde Halepli çocuklara ulaştıracak.

 

 

 

 

 
Bu haber 968 defa okunmuştur.

Etiketler :
ibrahim yaman / 12-01-2017 13:25:00

her yerde program yapılıyor ben hiç davet edilmiyorum. neden beni de çağırmıyorsunuz her şeyde beni ayrı tutuyorsunuz ayrım yapmayın Çankırı da ne kadar engelli var hangilerini çağırıyorsunuz ki?FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Belediye Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI