Bugun...Çankırılı Hemşehrimiz Rıdvan Yamuç Gönül Elçiliği Yapmaya Devam Ediyor
Tarih: 01-01-2018 13:13:38 + -


"Çankırı tanıtımına yaptığı katkıdan dolayı Rıdvan Yamuç'a teşekkür de ediliyor."


Çankırılı Hemşehrimiz Rıdvan Yamuç Gönül Elçiliği Yapmaya Devam Ediyor

Şair Rıdvan Yamuçla Resim Çektirmeden Geçemiyorlar

 

Şirlerini anında yazıp ve muhatap kişilere anında hediye eden gönül dostu Rıdvan Yamuç sempatik, aynı zamanda çok sosyal, şair ruhlu ve neşeli kişiliği olan bu arkadaşımıza sağlık ve mutluluklar dileriz.

 

İnsanlık Nimettir, Herkese Nasip Olmaz

 

Her Taş Bir Elmasdır, Farkı Farkeden Kemale Ermiş İnsandır

 

Bu vesilelerle şahsımız hiçbir kimseyi 2017 yılının enleri neyi olarak seçtiğimizi düşünmesin.

 

Bize göre defolu olmayan, ahlaklı, ihale işleri ile ilgilenmeyen, hırsızsızlıktan, arsızlıktan, huysuzluktan, ahlaksızlıktan şaibesi duyulmayan, Adliye Saraylarında dosyası bulunmayan, şov yapmayan, havalara girmeyen tertemiz kişiliklere kapımız sonuna kadar açık, her zaman başımızın üzerinde yerleri vardır.

 

2018’in ilk gününde Rıdvan kardeşimiz aklımıza geliverdi. Bir güzellik yapalım istedik.   

 

Üniversite mezunu Rıdvan Yamuç Türkiye’de ilk defa ballı dondurma yaparak Çankırı ekonomisine katkı sağladı, büfecilik hizmetinede 18 yıllık hizmet verdiği bilinmekte.

 

Şahısları kaleme aldığı güzel şiirleri ve güzel dilekleri ile meydanlarda ağırlayan şair ruhlu Çankırılı hemşehrimiz Rıdvan Yamuç gönül elçiliği yapmaya devam ediyor olmanın mutluluğunu yaşıyor. 

 

Duygularını konuşturmasını bilen Yamuç çok farklı bir değer olarak görülüyor. Bakanlık koltukları şair Rıdvan Yamuç’la resim çektirmekten geçiyor. Siyaset, üst düzey protoklolarla, sanatçılarla, isim yapmış herkesle çekinmiş olduğu resimlerini paylaşım yapan Rıdvan Yamuç'ta Plaketlerle ödülleniyor. Renkli kişiliğiyle tanınan ve Çankırı'ya gelen siyaset ve sanat dünyasının ünlülerine yazdığı şiirlerle adından söz ettiren Rıdvan Yamuç'a  teşekkür plaketi verilmeye devam ediliyor, "Çankırı tanıtımına yaptığı katkıdan dolayı Rıdvan Yamuç'a teşekkür de ediliyor."

 

Çankırıda 2 değil, 3 vekil var, 2 si paralı biride ben gönüllü hizmet eden Rıdvan’ım diye yetkililere seslenen, bizlerin bu çalışmaları hakkında sayın valimiz ne düşünüyor, ne gibi bir ödülle destekliyor merak ediyorum diyen şair ruhlu Rıdvan Yamuç “Çankırı’mızı bir yıldız gibi parlattığını düşünüyor. Bu şairin bir tarafa isminin verilip edebi yaşatılması gerektiğini düşünüyorum dediği paylaşımlara yansıdı.”

 

Hizmetde kusur etmez. Kimsenin kalbini kırmaz yaptığı işten menfaat beklemez, kimselere de yalakalık etmez, doğrulukdan şaşmaz. Kafaya koyduğundan şaşmaz hayatda pes etmez. Ticareti çok seviyor, para kazanmakdan çok insan kazanmayı terih ediyor. Her gelene eli boş gitmiyor. Bir tatlı söz, bir taş, bir sevgi veriyor.

 

''Sanattan anlayan değer biçer, sanattan anlamayan kefen diker.”

 

Çankırı da Rıdvan gibi, ‘çalışkan’ şahsımız gibi deli internet gazeteci insanlardan bulmak maalesef çok az.....!

 

Kimsenin karşısında eğilip bükülmeyen, kalemini satmayan, her zaman doğruların yanında olan, Çankırı’da oynanan oyunların bozulmasında, asla onaylayamayacağımız kepazelikleri sayfamıza taşımayı vicdani bir görev olarak gördüğümüz mesleğimizin fertleri olan bir Rıdvan Yamuç, bir Mustafa Çelik olmak, yeşermek, korku saçmak her insana nasip olmaz. Sadece kendi menfaatlerimizi düşünmeyen..... adsız kahramalarız.

 

Yeni bir yıla girerken sevgi ve barış diliyorum. Savaşların, acıların ve felaketlerin, geçip giden koca bir yıl gibi geride kalması umuduyla.. 

 

2018 yılının birlik ve beraberliğimizi, toplumsal huzurumuzu artırmasını, şehrimize, ülkemize ve tüm dünya’ya barış, başarı, sevgi, bolluk ve bereket getirmesini diliyorum.

 

 
Bu haber 3783 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI