Bugün...Çankırılı Yaranlarımız Mehmetçiklerimize Moral Vermek İçin Kilis’te
Tarih: 03-03-2018 16:37:13 Güncelleme: 03-03-2018 18:41:13 + -


Yöresel kıyafetler giyen Ahi Yaran Meclisi Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Dernek üyeleri Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek için sağ salim Kilis'e geldiler.


Çankırılı Yaranlarımız Mehmetçiklerimize Moral Vermek İçin Kilis’te

Çankırı’dan Mehmetçiğe Destek

 

Çankırı Türk Ordusunun Yanında

 

Çankırı'nın geleneksel kültür sembollerinden birisi olan yaranlar Afrin harekatında Mehmetçiklere destek olmak amacıyla Afrin'e gittiler.

 

Çankırı Ahi Yaran Meclisi Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte kucaklama taşı istikametinden başlanarak belediye meydanına kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

 

Belediye meydanında konuşan Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, "Yaranın manasını hepimiz biliyoruz, yaran bizim öz kültürümüz bizi biz yapan hakiki değerimiz. Askerimiz nasıl vatanının birliğine bütünlüğüne göz dikenlere karşı durmak için Afrin harekatına gittiğinde yaranlarımızda moral için Mehmetçiğimizin yanında olacaktır" dedi.

 

Yaranları uğurlamak üzere etkinliğe katılan Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş ise şu ifadeleri kaydetti: "Şunu görüyoruz ki bu Afrin harekatı başladıktan sonra 7'den 77'ye herkeste büyük bir heyecan var. Herkes buraya bu kutlu yürüyüşe bir adım atmak ve bu yürüyüşün bir parçası olmak istiyor. Hürriyetten orada savaşmak orada mücadele etmek imkanı olan askerimiz polisimiz bunu yapıyor. Bunu yapamayan diğer vatandaşlarımız ülkemizin tamamı için söylüyorum. Onlarda ne yapabilecekse onu yapmak istiyor. Hatta diyorlar ki biz de girelim eminim ki birçoğunuz bunu samimi duygularla söylüyor. Bu olmayacağına göre bu profesyonel bir iş. Geçen gittik huzurevine 80 yaşındaki ninem dedem atkı örüyor Mehmetçik bu sarsında üşümesin diye esnafımızla geçen geldi bir kampanya yapmak istiyorlar ama devletimizin de yaklaşımı şu yanlış bir imaj oluşmasın. Hani denilmesin ki ihtiyaç vardır gücü yetmiyor bu devletin. Onun için bu tarz kampanyalara sıcak bakılmıyor. Bakın bugün Çankırı'mızın sembolü olan yaranlarımız moral desteği için kalkıp oraya gidiyorlar. Herkes üzerine düşeni yapmaya çalışıyor. Ben bunun için yaranlarımıza Afrin harekatı dolayısıyla ona katkıda bulunan herkese manevi destek veren herkese teşekkür ediyorum."

 

Ahi Yaran Meclisi Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Ahmet Absarılıoğlu, "Almış olduğumuz bu iki kutsal emaneti orada askerlerimize teslim edeceğiz. Afrin ne zaman alınırsa Çankırı adına bu bayrağın oraya dikilsin diye ve bundan sonrada buraya düşman ayağı değmesin kimse burayı rahatsız etmesin Kur'an-ı Kerim'in emirleriyle orada hükmedilsin diye kutsal emanetlerimizi sizler adına oraya götürüyoruz" dedi.

 

Konuşmaların ardından yaranlar dualar eşliğinde Suriye sınırına uğurlandı.

 

Çankırı Ekip Kilis’te

 

Kilis’ten Selam Var

 

Çankırı Ahi Yaran Meclisi Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Ahmet Absarılıoğlu ile yönetim kurulu üyeleri, Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek için Kilis'e geldi.

 

Yöresel kıyafetler giyen Ahi Yaran Meclisi Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Dernek üyeleri bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Dernek Başkanı Ahmet Absarılıoğlu yaptığı açıklamada, devletin bekası, milletin huzuru için Mehmetçiğin canı pahasına görev yaptığını ifade ederek, "Mehmetçiğimize güç vermek moral desteği vermek için bugün Kilis'e geldik. Kilislilere ve Mehmetçiklerimize Çankırılıların selamını getirdik. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın, bayraklarımız inmesin, ezanlarımız susmasın, minarelerden ezan seslerimiz dinmesin diyoruz" diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Çankırı Belediye Meydanından uğrlama anı

 

Yaranlar Kilis Valiliği Önünde

Çankırılı Yaranlar Kilis topraklarında

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 9266 defa okunmuştur.

Etiketler :
hasan doğdu / 03-03-2018 20:09:00

Kurban olurum bu aziz vatanın uğruna kurban olurum yarenlerim yolunuza hepinizin CENABI RABBİM yar ve yardımcınız olsunFacebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Yaran Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI