Bugün...Çetin Kapdan İstifa Etti
Tarih: 01-09-2018 00:45:03 Güncelleme: 01-09-2018 00:52:03 + -


Kapdan "Ben İyi Parti Eski Çankırı İl Başkanı olarak belediye başkanlığına aday olmak için istifa etmedim." dedi.


Çetin Kapdan İstifa Etti

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Çetin Kapdan, il başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti.

 

İYİ Partinin taşra teşkilatlarındaki revizyon çalışmalarına imkan vermek ve yapılacak çalışmaları hızlandırmak amacıyla bütün il başkanlarının yönetimleriyle beraber istifa etmeleri yönünde tavsiye kararı alması sonrasında istemesi sonrasında ilk istifa Çankırı İl Başkanlığı'nda yaşandı. Genel merkezin aldığı tavsiye kararı sonrasında İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Çetin Kapdan hem il başkanlığı hem de yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti.

 

Konu ile ilgili olarak dün parti binasında basın mensupları ile bir araya gelen Kapdan, genel merkezin istifa konusundaki tavsiye kararını desteklediğini dile getirerek, istifa kararını kendisinin daha önce aldığını aktardı.

 

29 Ağustos 2018 tarihinde genel merkeze istifasını sunduğunu da aktaran Kapdan, "28 Ağustos da il ve merkez ilçe  yönetimimizle toplantı yaptık. Seçimlerden  yorgun çıktığımızı sadece Çankırı özelinde değil Türkiye genelinde istifalar nedeniyle ciddi boşluklar olduğunu ve Afyon’daki toplantıda yapılan çalıştayda teşkilatlarda revizyonun ön plana çıktığını ifade ettim.
 

Belediye meclisi il genel meclisi belediye başkanlıkları adaylıkları için partilerde bir zaafiyetin artarak ortaya çıkabileceğini ve bu nedenle il başkanı olarak istifa etmemin dahaf faydalı olacağını söyledim ve 29 Ağustos 2018 tarihinde Ankara’da Teşkilatlardan Sorumlu Koray Aydın’a istifamı sundum. Bu tepki değil ciddi anlamda yenilenmenin önünü açmaktı kendisine ifade ettim daha dinamik genç ekiple seçimlere girmenin daha iyi olacağını söyledim" dedi.

 

Genel merkezin aldığı kararı doğru bulduğunu da aktaran Kapdan, "Dün açıklanan kararın o sırada alındığını düşünmüyorum daha öncesinde Koray beyin böyle bir konuda düşüncesinin olduğunu sanmıyorum. Olsaydı bana derdi isabet olmuş başkanım yönetiminizin de istifasını veriniz derdi. Dün öğleden sonra gördüm genel merkezimizin alınan kararını.
 

Türkiye genelinde bütün il başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin istifa etmeleri yönünde bir karar alınmış sonradan gördük. Bu kararı destekliyorum doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. Çankırı olarak ülke geneline ortalamamız seçimlerde 1-2 puan daha yukarıdaydı.  Türkiye genelinde Çankırı’da olduğu gibi beklentinin altında kaldık yorucu bir seçim geçirdik.  Yönetimimizden 2 kişi ayrıldı onlarda aday gösterildi.  Bizde ciddi bir boşluk oluşmadı ama seçim yorgunluğu hepimizde var" dedi.
 

"İsabetli bir karar  almışım. Öngörümde doğruymuş bu kararın açıklanmasından bir gün önce kendim zaten bu eylemi gerçekleştirmiştim" diyen Kapdan, "Genel merkezde bütün il başkanlarından benzer bir eylem  gerçekleştirilmesini istedi. Yerel seçimler daha kalabalık adayların olduğu bir atmosferi getiriyor.  Biz yeni bir partiyiz 1 senelik süre zarfında 41 il başkanımız istifa etti il yöneticileri istifa etti.
 

Yerel seçimlerden önce teşkilatlarda yenilenme ve hem de bu anlamda ortaya çıkabilecek zaafiyetine önlem alma yönünde bir karar verildiğini düşünüyorum. Genel merkezin kararını destekliyorum" dedi.

 

Kapdan son olarak ise her hangi bir adaylık beklentisinin de olmadığını dile getirerek, "Belediye başkanlığı adaylığı ya da yerel seçimlerde il genel meclisi belediye meclisi olmak üzere herhangi bir yere adaylık beklentim yok. Ben İyi Parti Eski Çankırı İl Başkanı olarak belediye başkanlığına aday olmak için istifa etmedim. 
 

Adaylık konusunda enerjim yok. Bütün yönetimim yorulduğunu biliyorum. Dinamik daha aktif yeniden coşku ve heyecanı oluşturabilecek bir yönetimine il başkanına fırsat verebilmek için istifa ettim. Mahalli seçimlerde sinerji oluşturabilecek bir yönetim için görevden ayrılıyorum.  Genel merkezimizin aldığı kararı tekrar doğru bulduğumu iletiyorum" dedi.
Bu haber 4351 defa okunmuştur.

Etiketler :
isimsiz / 01-09-2018 09:22:00

Bunda ne var sanki? Başka parti kurulur oraya giderler.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI