Bugun...Dahiliye Uzmanı Olmayan Atkaracalar Devlet Hastanesinde Vatandaşa Nasıl Bir Hizmet Sunuyorsunuz? (Özel Haber)
Tarih: 03-01-2018 09:56:32 + -


www.haberci18.com İnternet Medyası olarak halkımıza verdiğimiz sözleri tutuyoruz. Sazan gibi atlayıp bilip bilmediğimiz konuları yetkililerimiz ile bire bir görüşüp önem arz eden haberleri kamuoyu ile paylaşabiliyoruz.


Dahiliye Uzmanı Olmayan Atkaracalar Devlet Hastanesinde Vatandaşa Nasıl Bir Hizmet Sunuyorsunuz? (Özel Haber)

İlçe Devlet Hastanelerimize Doktor İstiyoruz!

 

Sağlıkla İlgili Olarak Atkaracalar İlçe Halkının Sıkıntılarına Cevap Verebilecek Babayiğit Var mı, Yok mu?

 

Sayın yetkililer Atkaracalar İlçe Devlet Hasatanesinde Dahiliye Uzmanı bulunamadığından yakınan vatandaşlar bizi rahat bırakmıyorlar haberiniz olsun.

 

Mesaj İçeriği: Selamün aleyküm Mustafa bey. Ben Atkaracalar ilçesinde ikamet etmekteyim. Değerli kardeşim güzel haberlerinizi okuyorum, sizi takip ediyoruz ve mutlu oluyoruz. Çünkü il ve ilçelerimizde, beldelerimiz ile köylerimizde neler olup bitiyor kimsenin haberi yok yok kardeşim.

 

En son yayınladığınız Çankırı Devlet Hastanesinde 2,5 senedir atanamayan doktor haberinizi de okudum ve anasayfanızda halen durmakta olduğu için de ayrıyeten şahsınızı tebrik etmek istedim. Çerkeş Devlet Hastanesinde de Genel Cerrah Uzmanımız yok. Atkaracalar da karnımda şiddetli ağrı şikayetiyle hastaneye gittim. Atkaracalar da laboratuvarda cihazın bozuk olması sebebiyle Çerkeş devlet hastanesine gönderdiler. Neyse Çerkeş Devlet Hastanesine gittiğimde ölümden döndüm. Apandisit olmuşum ve acilen ameliyata alınmam gerektiğini söylediler. Ambulansla Çankırı Devlet Hastanesine göndereceklerdi, ben de Karabük’e gönderirseniz daha iyi olur dedim. Karabük’e sevk edemiyoruz dediler. Neyse onuda geçtik. Babam imza attı, hastaneden kendi isteğimizle ayrıldık diye. Karabük’e varır varmaz, direkt ameliyata aldılar. Doktor ameliyat sonrasında 5 dakika daha sonra gelseydin, giderdin dedi. Ben de gitmezdim hocam daha dedim. Giderdin giderdin, bu işlerin şakası olmaz çok ciddiyiz diyerek bana moral verdi.

 

Soruyoruz  şimdi; Bir İlçede Genel Cerrah uzmanı olmaz mı be kardeşim? Bu memlekette ölen öldüğüyle mi kalacak yani? Sizden ricamız sesimizi bir duyuruverinde kepazeliğimizi herkes duysun. Çerkeş ilçesine bir Genel Cerrahi uzmanı atayıversinler. Çok zor olmaması lazım. Neden zor olsun ki. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bey, Sayın Başbakan Binali Yıldırım bey birinci önceliğimiz sağlık demesine rağmen Çerkeş’te Cerrah yok, Atkaracalar da Dahiliye doktoru yok. Sonuç olarak Genel Cerrahın Çerkeş’e tayin olması gereklidir ve bu konu göz ardı edilmemelidir. Daha kaç kişinin ambulanslarda yolda ölmesini bekliyorlar bu idarecilerimiz anlamış değiliz.

 

2 tane yakınımı ben ambulansla sevk edilirken kaybettim. Sizin de yakınınız olabilir. Siyasilerin de yakınları olabilir. Allah rızası için bu talebimizi yetkililere ulaştır. Çankırı’mızın sesi olmanız ve sorunlarımızı dile getirdiğiniz için size tekrar teşekkürlerimi sunuyoruz. Sağlıcakla kalmanızı diliyorum. Kardeşim Mustafa bey Atkaracalar ilçeside ki acil konumdaki hastalarda Çerkeş Devlet Hastanesine gidiyor. Atkaracalar da olamayan doktor olaylarımızdan da vaz geçtik artık. Hiç olmaz ise yani Çerkeş Devlet Hastanesine bir cerrah lazım. Ne olur bizi bu zulumlerden kurtarın.

 

Bu konuya bayağı bir çözüm arayan Atkaracalar halkının sesine kulak verin. Atkaracalar ilçe Devlet Hastanesine yıllardır Dahiliye Uzmanı yok sebebi nedir atanmadıda. Bununla ilgili 2-3 defa şikayet vaşvurusunda bulunan insanlar perişan, kızgı ve kırgın.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak konunun üzerine gittik, Sağlık yetkilisi, kurum başkanı değerli bir dostumla konuyu masaya yatırarak görüştük. Konu hakkında şahsımızı bilgilendiren yetkilimiz Çankırı İl Sağlık Müdürülüğü olarak bizde sorun yok. Sorun Bakanlık tarafından yapılamayan atamalarda dedi.

 

İş Bakanlıkta Bitecek, Fazla Oyalanmaya Gerek Yok!!!

 

Yetkliler veya Bakanlıktan nasıl bir cevaplar verildi bizim bilgimiz yok. Ufak bir araştırmamız neticesinde şayet doğru ise top Sağlık Bakanlığında. Hep aynı sözler, yakın zamanda kadro açılacak doktor verilebilecek denildi.

 

Yaklaşık 1 yıl geçti ve hala 1 adet Dahiliye uzmanını atayamadılar. Nüfusun büyük kesimi yaşlı, şeker ve tansiyon hastaları çok fazla. Ama gel gelelim, maalesef Çankırı’mızın, ilçelerimizin problemlerini ne acıdırki bitmiyor.

 

Atama neden yapılmıyor? Yapılır yapılmasına da neden hep savsaklıyorlar analamış değiliz. Belediye başkanına, Adalet ve Kalkınma Partisi ilçe başkanına konu söylendide mi bir gelişme olmuyor acaba?

 

Atkaracalılar Akın Akın Ankara Gitmeye Varmısınız, Yokmusunuz???

 

Neden çözüm yok? Bu konuların bilinmesi lazım. Evet bir ilçe, bir hastane ve dahiliye uzmanı yok. Ne olur artık Bakanlık veya Kamu Hastaneleri Birliği 1 doktor atayıversin Atkaracalara. Bilmiyoruz ama hep birlikte Bakanlığa gidinilmesi gerekli ise Banlığıda gidelim derim.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak halkımıza verdiğimiz sözleri tutuyoruz. İlgilenenlere teşekkür ederiz. Biz insanlarımız, ilçe halkı için yine görevimizi yaptığımıza inanıyoruz. Bundan sonrası Atkaracalı halkımızın atacağı adımlara bağlıdır. 2019 seçim var. Sıkştırın siyasileri, sıkıştırın sizlere söz verenleri. Başka yolu yok.

 

Bize yapılan zülümlere boyun eğmedik, eğmeyeceğizde. Sessizlerin sesi olacağız, yazılmayanları korkmadan yazmaya devam edeceğiz. Haber kutsal yorum hürdür. Ne Mutlu Türküm Diyene, Ne Mutlu Çankırı'lıyım Diyebilene… Allah’a emanet olun diyoruz.

 
Bu haber 2343 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI