Bugün...Davet Edilmeyen Yere İcap Edilmez
Tarih: 13-02-2018 10:19:48 + -


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba Çankırı Belediyesini Neden Es Geçti? Neden Ziyaret Etmedi, Ya arkadaşlar İrfan başkanı cebinden bana bağlayın da neden bir görüşeyim demedi?


Davet Edilmeyen Yere İcap Edilmez

Çankırı'da Ak Parti siyasetinde yaşanan kutuplaşma, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Dr. Bakanı Eşref Fakıbaba ziyaretine gölge düşürdü.

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, 12 Şubat 2018 Pazartesi günü Çankırı'ya gelerek bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Çiftçiler, çobanlar ve Tarım çalışanları ile de toplantı yaptı. Buraya kadar iyi güzel.

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba Çankırı Belediyesini Neden Es Geçti? Neden Ziyaret Etmedi?

 

Bakan programında 83 Bin nüfuslu bir vilayetin Belediyesinin olmamasına kızdığı iddia edilen Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç,  bakanı karşılamaya dahi gelmeyerek adeta bu durumu protesto etti.

 

Tüm gününü Çankırı’ya ayıran Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Çankırı Valiliği başta olmak üzere, Çankırı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, AKP İl ve İlçe Başkanlığı ile birçok esnafı ziyaret etti. Ayrıca kentteki bir otelde düzenlenen Çankırı Tarım Sektörünün Değerlendirme toplantısına da katılan Fakıbaba, Çankırı Belediyesi’ni görmezden geldi.

 

Fakıbaba’ya ziyaretlerinde Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Çankırı Milletvekilleri Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz, Gıda Tarım İl Müdürü Osman Çakır, AKP İl Başkanı Celal Kaman, AKP Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu ile partililer eşlik etti.

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç makamında olmasına ve kabuller yapmasına rağmen Bakan Fakıbaba'nın ne karşılanmasında nede hiç bir programında yer almadı. Bunun hesabını kim verecek?

 

Ak Parti İl Başkanlığında bir gazeteci, belediye başkanlığından geldiğini hatırlattığı bakan Fakıbaba'ya; Çankırı Belediyesini ziyaret edip-etmeyeceği ve Belediye Başkanı İrfan Dinç'i ziyaretlerde neden görülmediği sorusunu yöneltti.

 

-Olacak Şey Değil-

 

Bakan beyin gazetecinin sorusunu cevaplaması bile alay derecesi niteliğinde cevapladığı gibi hissedildi!!!

 

Bakan Fakıbaba; programın daha önceden hazırlandığını, nereye gideceğini bilmediğini, kendisinin hazırlanan programı uyguladığını ifade etti. Şaşkınlığını belli eden Fakıbaba, "Hakikaten  Belediye Başkanımız niye gelmedi? O zaman üzgünüm! En azından beklerdim. Çünkü benimde eski arkadaşım. Tahmin ederim, demek ki çok önemli bir işi çıktı veya Allah korusun bir rahatsızlık falan mı var? Öyle bir şey varsa arayalım " diye cevap verdi.

 

Daha öncede buna benzer bir kriz milletvekilleri tarafından gerçekleştirilmişti.  İl Başkanı Celal Kaman'ın bir daha ki kongrede aday olmayacağının açıklanmasından bir gün sonra yapılan İl Danışma Meclisi toplantısına Çankırı sınırları içerisinde oldukları halde Akbaşoğlu ve Filiz katılmamış, İl Başkanı Celal Kaman'ın telefonlarına dahi çıkmamışlardı.

 

Bu Memleket Ve İnsanına Yazık Ediyorsunuz!

 

AKP’li Belediye Başkanı olarak, Milletvekilleri olarak karıştığınız rüşvet, yolsuzluk gibi yüz kızartıcı suçlarınız varda örtbas etmeye mi çalışıyorsunuz da bu kısır çekişmeleriniz ile biz insanlara, Çankırı’ya zulüm ediyorsunuz? Mangalda kül bırakmayanlar icraata gelince sus pus oturuyorlar. Bu kavgalarınıza bir son verelim diye çözüm öneriniz bile yok ya, yazık, yazık gerçekten.

 

Yeter artık yeter “Çekin elinizi şehitler, yaranlar diyarı Çankırı’mızın üzerinden, biz insanları bıktırdınız.” Bir birinize ayar vereceğinize aranızda ne alıp veremediğiniz varsa örtbas etmeyin, çıkın halka anlatın. Halkta kime oy verdiğini, kimleri seçtiğini bilsin.

 

Öte yandan Çankırı'da Milletvekili  Hüseyin Filiz ve Başkan İrfan Dinç arasında kimi zaman açıktan, kimiz zaman gizli gizli yaşanan siyasi hesaplaşma Çankırı'ya kaybettiriyor. Bu hesaplaşma her programda farklı bir kriz şeklinde kendini gösteriyor. Kavganın tarafı olmamaya çalışan ancak bütün olaylara nötr kalıyormuş gibi görünerek haksızlık karşısında seyirci misyonunu sürdürme politikası güden Muhammed Emin Akbaşoğlu'nun ise milletin üzerine yüklediği tarihi görevin altında ezildiği kamuoyunda dillendiriliyor. Akbaşoğlu'nun "Ne kadar az adam tanırsam o kadar kardayım mantığı" ile yürüttüğü vekillik sonucunda 2019 sonrasını görmesi oldukça zor görünmekte.

 

Bakan bey Filizlerin dükkanına sokuluyor ama; ne hikmetse Belediyenin önünden geçmesine rağmen Belediye Başkanlığına uğramıyor. Belediyenin karşısında dükkânlara uğruyor, gazetecilerin sorularını da alay edecesine cevaplayabiliyor. Bizce vekillerin evcilik oyununa döndü bu işler. İrfan Dinç bence haklı.

 

Bu Kadar Basit mi Çankırı ile Dalga Geçmek???

 

Sayın Cumhurbaşkanım, Sayın Başbakanım Çankırı’da yaşananlara dur deyin. Haberiniz olsun Ak Parti Çankırı'da kan kaybediyor bu kavgacılar yüzünden. Bu kavgaya Genel Merkez sizler dur demezseniz 2019 yapılacak seçimlerde halk bu kavgacılara da dur, Ak Partiye de dur diyebilecek duruma geldi. Çankırı'da sıkıntı büyük.

 

Sonuç olarak; Bizde bir tabir vardır. Davet edilmeyen yere icap edilmez. Bence haftalar önce hazırlanan programı gündeme getirenler ile sayın bakana hiç yakışmayan bir hareket oldu Belediye Başkanını es geçmek. Günler önce program yapılıyor içerisinde Belediye ziyareti bulunmuyor. Bir köy var. Koskoca Çankırı’nın Belediyesi yok. Eee sayın başkanda doğru olanı yapmıştır. Tabi bu programı yapanlar belli. Sonuca tabiî ki katlanacaklar. Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan Bakanın yaptığı bölücülüğü inşallah duyar, gerçekleri öğrenirde hesabını hem Bakana, hem de Milletvekilleri Hüseyin Filiz, Muhammed Emin Akbaşoğlu’na, Ak Parti İl, İlçe Başkanlarına bu hesabı sorarda Çankırı Ak Parti de neler olup bitiyor canlı canlı öğrenir.

 

 

 

 
Bu haber 6546 defa okunmuştur.

Etiketler :
Çankırılı / 13-02-2018 14:23:00

Sayın Belediye Başkanımızın kendine göre haklı gerekçeleri olabilir, belki o yüzden karşılamamış olabilir. Ama Yaranlar diyarı olarak bilinen Çankırı'mızın yaran kültüründe misafir baş tacıdır. Başkanımızın Baş Ağa sıfatıyla sayın bakanı karşılaması bence uygun olurdu, Bu olayı fazla büyütmemek lazım. Çankırı hizmet bekliyor, iş bekliyor, aş bekliyor. Ayrıca Sayın Filiz'e haksızlık yapılmasın. Kendisi Memleketimiz için en iyisini nasıl yaparım, daha neler yapabilirim diye gecesini gündüzüne katmaktadır. En iyi örnek Yakınkent OSB.de bulunan Lastik fabrikası, Akü fabrikası, Çorap fabrikası ve gelecek olan diğer fabrikalar gibi. Çankırı'mızın işsizlik sorununu büyük ölçüde çözmüştür. Sayın Akbaş'ta ha keza aynı şekilde memleket için uğraşmaktadır. Aralarındaki sorun her ne olursa olsun, söz konusu memleketimiz olunca ayrılık ve gayrılık olmadan birlik ve beraberlik içinde hareket etmelidirler diye düşünüyorum.

Ali Taş / 13-02-2018 13:43:00

Karşı iddiada bakanın belediyeyi ziyaret programına almadığı ve tepkinin bunun üzerine gösterildiği konuşuluyor.Bu hususta haklılık olsa bile meseleye şahsi muhataplık açısından, yani nefsani duygularla yaklaşılmamalıydı. Öncelik Çankırı olmalıydı. Önemli bir yatırımcı bakan iimize geliyor, ıvır zıvır bir nedenden tavır konuluyor.Kaldı ki şehre gelen her bakanın belediyeye uğradığı doğru değildir. Bakanın zamanı ve programı önceliklidir. Diyeceğim hiç bir makam Çankırı menfaatinin önüne geçemez. Geçerse kendisini ve makamını yıpratır.Bu proplemde teşkilatlarında.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI