Bugun...Demir Kapı Faciası Yaşamak İstemiyoruz (Özel Haber)
Tarih: 04-10-2017 18:59:27 Güncelleme: 05-10-2017 00:51:27 + -


T.C. Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı, Çankırı Merkez İl Mili Eğitim Müdürlüğü Okulu Olan Dr. Refik Saydam İlköğretim Okulunda tehlike arz eden konuyu masaya yatırarak bir an önce olayın üzerine gidilnilmesini istiyoruz.


Demir Kapı Faciası Yaşamak İstemiyoruz (Özel Haber)

Olmaz Demeyin. Söylenenlere, Anlatılanlara Bakılırsa Kapının Devrilme Tehlikesi Var!

 

Dr. Refik Saydam İlköğretim Okulu Giriş Kapısı Çocuklar İçin, Öğretmenler İçin  Büyük Tehlike Arz Ediyor Acaba Farkındamısınız?

 

Selamünaleyküm İdareciler!

 

İyi Çalışmalar, Bizden Hatırlatması. Kusura Bakmayın da Suç Duyurusunda Bulunuyoruz.

 

Çok Gezen mi Bilir, Çok Okuyan mı Bilir?

 

T.C. Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı, Çankırı Merkez İl Mili Eğitim Müdürlüğü Okulu Olan Dr. Refik Saydam İlköğretim Okulunda tehlike arz eden konuyu masaya yatırarak bir an önce olayın üzerine gidinilmesini talep ediyoruz.

 

Duyarlı bir hemşehrimiz olayı şahsımızla paylaşmayı uygun görerek bizi göreve davet etti. Bizde vatandaşımızın iddiasını dikkate alarak olayın üzerine gittik.

 

Sıkıntı yaşamamak için duyarlı vatandaşımızın mikrofonlarımıza konuştuklarını hep birlikte okuyalım, ne derdiniz!!!

 

Dr. Refik Saydam İlköğretim Okulu Giriş Kapısının Tehlike Saçtığını Düşünüyoruz

 

Sayın Admin “Sizin Desteğinize İhtiyacımız Var”

 

İşte vatandaşımızın şahsımızla paylaştığı önem arz eden konunun detayları:

 

Ben Ankara' da ikamet eden fakat en az 15 günde bir Çankırı'ya gelen bir Çankırılıyım. En son gelişimde aracımı Refik Saydam İlköğretim Okulu önündeki kaldırım kenarına park ettim.

 

Akrabamın evine çıkacaktım. Gözüm okulun Giriş Kapısına takıldı. Okulun giriş kapısı hem öğrencilerin girişi için yaya kapısı, hem de araçların girişi için sürgülü kapı olacak şekilde dizayn edilmiş. Her iki kapının ortasında kapıları tutan ‘Baba’ diye tabir edilen bir düzenek var. Bu düzenek yere beton içerisine gömülerek sabitlenmeye çalışılmış. Ancak; düzeneğin dört ayağından ikisi boşta duruyor. Elimle yokladım. Bayağı sallanıyordu. Biraz zorlasam baba yıkılacaktı. Yani kapının devrilme tehlikesi var. Okula eğitime gelen çocuklar için, öğretmenler için  büyük tehlike arz ediyor.

 

Okul yönetimi farkında mı bilmiyorum. Gerekli tedbirler alınmış mıdır veya onarımı yapılmış mıdır bilmiyorum.

 

Herhangi bir üzücü olay meydana gelmeden konuyla ilgilenirseniz memnun olurum. Diyerek bizde okul yönetimini bu bilgiler ışığında göreve davet ediyoruz.

 

Selamlar, saygılar tekrar iyi çalışmalar sorumlu gibi gözüküp sorumsuzca davranan, yetkisiz ve etkisiz sayın idareciler…

 

Çankırı; bu memleketin ekmeğini yiyip, suyunu içerek, gözünün içine baka baka insanımızın hayalleri ve sevdası için gerekenleri yapmayanların yeri değildir.

 

Çankırı; sorumlu sorumsuzların, yetkisiz ve etkisiz yetkililerin sırtını sıvazlama, başını okşama ve gönlünü hoş tutma yeri de değildir. Çankırı; yıllarca kandırılmış ve Çankırı için çalıştığını zannedenlere karşı sabır ve sebatla inanmayı tercih etme yeri değildir.

 

Demir kapı faciası yaşamak istemiyoruz. Türkiye’de benzer şekilde çok olaylar gerçekleşirken bu olayların ölümlü ve yaralanmalı sonuçlanmalarına ilişkin haberleri Tv’lerde izledik, gazetelerde ise okuduk.

 

“Ya Admin O Kadar Tantananızda Bunun İçinmiydi” Demeyin

 

Sizlerin haberi olmadan iki hafta önce kapıyı gittik gördük. Felaket tellallığı neyi yaptığımızı düşünmeyin. Varın gidin üzücü olay meydana gelmeden kapıyı bir inceleyin. Belki biz yanlış görmüşüzdür. Suçlu aramıyoruz, çözüm arıyoruz. Konuyla ilgilenirseniz öğretmenleri, öğrencileri, öğrenci velileri ile bizleri sevindirmiş olacaksınız.
Bu haber 4741 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI