Bugün...Fakirin Ekmeğide mi ABD’den İthal Ediliyor?
Tarih: 16-08-2018 14:37:24 + -


Bir çok vatandaş ise, “Asgari ücret yerinde duruyor. Buğday fiyatları da artmadı. Bu neyin zammı. Gören Ekmekte ABD’den ithal ediliyor zannedecek.”


Fakirin Ekmeğide mi ABD’den İthal Ediliyor?

Döviz kurunda bir haftadır yaşanan kriz fakirin ekmeğini vurdu.

 

Yükselen kur nedeniyle dün vatandaşlar ikinci bir şok yaşadı. 60 kuruştan ekmek alan vatandaşlar dün 1 TL fiyatını görünce büyük şok yaşadı.

 

Döviz kurundaki büyük yükseliş iğneden ipliğe her sektörü etkilemeye başladı. Bunun en somut örneği dün yaşandı. Ekmek 1 TL’den satılmaya başlandı. 60 kuruştan ekmek alan ve karnını doyurmaya çalışan bir çok vatandaş yeni fiyat karşısında büyük şok yaşayarak, “Artık ekmeğe de muhtaç olacağız galiba” dedi.

 

Bir çok vatandaş ise, “Asgari ücret yerinde duruyor. Buğday fiyatları da artmadı. Bu neyin zammı. Gören Ekmekte ABD’den ithal ediliyor zannedecek” dediler.

 

Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Endüstriyel Fırıncılar Birliği Üyesi Selim Açık Ekmeğe Zam Yok Dese de Peki Çankırı’da Ekmek Fiyatları Neden Arttı?

 

Kriz simsarları şokta! Ekmeğe zam yok

 

Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Endüstriyel Fırıncılar Birliği Üyesi Selim Açık, dolarda artış nedeniyle ekmek girdilerinin yüzde 40 arttığını, ancak buna karşın zam yapmadan üretime devam edeceklerini açıkladı.

 

Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Endüstriyel Fırıncılar Birliği Üyesi Selim Açık, ülke refahının gelecek için her zaman ön planda olduğunu vurguladı. Açık, "Ekmek girdileri oluşan ekonomik krizde yüzde 40-50 oranında arttı. Artışın asıl nedeni ise yurt dışından ithal edilen buğdaydan kaynaklıdır" dedi.

 

Devletin ve ülkenin geleceği için gerekirse zam yapmadan yerli buğday kullanılarak, bayii karlarından bir miktar kısıtlamaya gidilerek 1 yıl dayanılabileceğini belirten Selim Açık, "Bu seferberlik için devletin, hükümetin yanında oluruz" diye konuştu.

 

Hiçbir fırında ABD hammaddesi ve girdisi kullanılmadığına dikkat çeken Selim Açık, "Ülkemizde kaos yaratılması için dış güçlerce yapılan bu operasyonlara hep birlikte göğüs gerilmesi gerekir. Bu kargaşalı ortamları fırsat bilip direk aynı gün zam yapan sektörlerinde ekonomiye zarar vermektedirler. Fırıncılar her daim fedakarlık yapmıştır, yapmaya da devam edecektir" ifadelerine yer verdi.
Bu haber 3388 defa okunmuştur.

Etiketler :
vatandaş / 17-08-2018 14:55:00

Herkes elini taşın altına koysa zaten şuan böyle bir durumda olmazdık ÇANKIRILI kardeş una zam geliyor yakıyorsa oduna zam elektiriğe yüzde 30 zam eee fırıncı ne yapsın versin o zaman 10 kuruştan değil mi? yapmak kolaysa siz yapın 30 kuruşa yiyelim millet ekmek görsün efendim.

çankırım / 17-08-2018 08:10:00

Herkes dövüzünü altınını bozdurup elini taşın altına sokuyor, fırıncılar 60 krş tan 1 tl ye ekmeği çıkarıp fırsatçılık yapıyor. Ekmek hem küçük hem hamur yetkililerin siyasi düşünmeden sıkı denetim yapmasını vatandaş olarak istiyoruz.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI