Bugün...Görmemişin Çocuğu Olmuş, Tutmuş Şeyini Koparmış (Özel Haber)
Tarih: 26-08-2018 08:27:43 + -


Bazı erdemsiz ve niteliksiz insanlar, sonradan sahip olduğu şeyleri çok fazla kıymete bindirirler. İşte bu formülde Çankırı'da hayata geçirilerek tepki toplamaya devam ediyor.


Görmemişin Çocuğu Olmuş, Tutmuş Şeyini Koparmış (Özel Haber)

Büyükakseki Köyü’nün Suları Neden Akmıyor?

 

Çankırı'lı Olarak Feryadımız....

 

Büyükakseki köyü sakinleri feryatlarını dile getirdi!

 

Büyükakseki köyü Çankırı merkeze 35 km. TBMM'ne 160 km. AKP her seçimde yüzde 90 oy alıyor. Fakat 365 günün 300'ünde Büyükakseki köyünün suyu akmıyor.

 

Köyün suçu ne? Ak Partiye oy vermek mi? Neden cezalandırılıyor? Sadece bu köy değil. Zeyve, Sarıçay, Sarayköy hepsi aynı... Bu bölgenin suçu nedir? Bayramlarda dahi akmayan su ve çağ atlayan Türkiye.... Çağ atlayan Çankırı.... Çankırı'yı hiçbir siyasi sevmiyor... 30 senedir bitirilemeyen bir Ankara Çankırı yolu....

 

Milletvekilleri camları filmli araba ile geldikleri için, Bakanlar 200 km hızla gelip geçtikleri için göremiyorlar herhalde. Bu Çankırı'nın suçu nedir? Çankırı'lının günahı nedir? 30 yıl önce yemyeşil bir Çankırı vardı. Şimdi taş yığını bir Çankırı... Tarihi dokusu mahvedilmiş Çankırı.... Kaymakamı olmayan bir Yapraklı.... sözünü söyleyemeyen bir Çankırı'lı.... Yaşasın partimiz... Yaşasın milletvekillerimiz. Biz susuz kalalım yeterki 2..3 milletvekilimiz olsun... Çankırı Ak partiye oy vermede ilk 5 e girsin... ama bizim yolumuz çöksün sorun değil... Yaşasın Ak parti.... Köylü milletin efendisi imiş...

 

Doğuda oy yok hizmet var! Adalet mi bu?

 

Akbasoglu’na, Çivitcioğlu’na bir haber uçursak acaba bu sorunlar, bu feryatlar akıllarına gelmezmiyki (sorunu çozemezlermi) acep?

 

Şu seçimleri kaldırın. Ankara milletvekillerini açıklasın yeter. Zaten onlar seçiyor... Biz seçmiyoruz.... Çankırı milletvekillerine soruyorum... Çankırı sadece Ilgaz.. Çerkeş ve Kurşunlu'dan ibaret değildir... Kızılırmak'ı, Yapraklı'yıda görün.... Çankırı Merkezi de görün.... Kurşunlu’daki Tokiye bakınca insan imreniyor bizimkileri görünce.... Bayram bitti... bir dahaki seçime kadar milletvekillerini köylerde göremeyiz.... Çok mu söyledik, çok mu eleştirdik. Hayır sadece ‘Hakkı’ söyledim, Adaleti, Kalkınmayı hatırlattım....

 

Ak Parti Grup Başkan Vekili Olunmuşsa Ne Olunmuş Yani?

 

Yağcı, yalaka, yalama’nın birisi çıkmış sürekli “İlimiz Milletvekili Emin Akbaşoğlu’na TBMM’sinden Kırmızı Plakalı Makam Arabası diye reklam yapma çabasında.”

 

Ya hu be mübarek Çankırı ve insanı ne bakanlar, ne milletvekilleri, ne meclis başkanları, ne senatörler çıkardı senin kadar yalakalık yapmadı.

 

Utanmaz arlanmaz sen ve sana benzeyen tipler Çankırı’ya zarar veriyorsunuz. Ağzınız kokuyor, hiç olmazsa sağa sola salyanızı bari bulaştırmayınız.

 

Çazgır’a Sesleniyoruz “Ey çazgır; Memleket İnsanlarını, Esnaflarını, Siyasilerini, Bürokratlarını, Kurumları, Meslektaşlarını Bir Birine Düşürdüğün Yetmedi mi, Doymadın Mı Daha?

 

Onun Arabası Var Özel mi Özel, Şoförü de Var Güzel mi Güzel, iyide memleket hizmet bekliyor, Çankırı hizmet bekliyor, Çankırı sorunlarına çözüm bekliyor, sahneye çıkmışsınız şow yapıyorsunuz sen neyin peşindesin çazgır?

 

-Körler Sağırlar Bir Birinizi Ağırlar Edasındasınız-

 

Ne kadar meraklılarmış be abim

 

Birdenbire sahip olmadığınız birşey elinize geçince ne oldum delisi olup ‘b*k nu’ çıkarmayınız.

 

Çankırı’nın sorunları çözülmeli, işsizine, dar gelirlisine, köylüsüne, esnafına ve sanatkarına sahip çıkılmalıdır. Hizmetlerinizle göz doldurun, kırmızı plakalı araç her ne kadar hava versede, vatandaş nezdinde göz dolduramıyorsunuz. Tepki alıyorsunuz. Milletle alay ederecesine dalga geçmeyiniz. Ha sakın ola konuyu saptırmaya neyi kalkmayın. Bunu beyninize iyi kazıyın ki şahsımızın kırmızı plakalı aracınızda neyi gözümüz yok. Sizleri uyarıyoruz.

 

Görmemişin çocuğu olmuş, tutmuş şeyini (pipisini, çükünü) koparmış.

 

Görmemişin ilk defa eline geçen şeyle ne yapacağını bilememe durumu sizin yaptıklarınız. Sosyal hayata uyum göstermede kendinizi fazla zorlanmayın fıtık olursunuz bak.

 

Bazı erdemsiz ve niteliksiz insanlar, sonradan sahip olduğu şeyleri çok fazla kıymete bindirirler. Zaten sahibi olduğu şeyin, sanki başkaları tarafından hiç sahibi olmadığını veya olamayacağını düşünürcesine abartırlar. Bu abartma onları hem ortamda görgüsüz durumuna düşürür, hemde sahip olduğu şeylere çok önem veren, kimseyle paylaşmayan ve ketum insanlar havasına sokar. Bu gibi insanlara bu atasözümüz söylenir ve kullanımı oldukça da popülerdir.

 

Gel git, kendi aralarında bir toplantı, biz basın mensuplarının sorularına gelince cevap vermeyin, şimdi zamanı değil deyip geçiştirin. Oh ne ala memleket.

 

Yapraklı da sorunlar çığ gibi büyümüşken; fotografdaki siyasilerin görüntüleri ise göz kamştırıyor.

 

 

Vay be ne kırımızı plakalı aracımış?
Bu haber 9917 defa okunmuştur.

Etiketler :
haluk / 27-08-2018 16:30:00

10-12 sene önce siirtte bir dönem görev yaptım, bir kaç arkadaş edindim. Ara sıra görüşürüz gider gelirim.10 sene önce Çankırı kadar bile yoktu Siirt denen yer. İmkanınız varsa gidin şimdi görün. Kentsel dönüşümle yapılanları, imar çalışmaları ile şehir içi oldu bir paris. geniş geniş yollar, parklı bahçeli siteler, ip çekmiş gibi yollar, tertemiz çukursuz asfalt. sadece gidin görün Çankırı ile kıyaslayın. sonra sandığa gidince bidaha düşünün. Tamam siyasilerden onu yada bunu sevebilirsiniz. sevmeyin diyen yok. ama çocuklarınız için, memleketiniz için yapılan çakılan bir çivi yoksa sandıkda bunun cevabını vermeniz gerekir. abartmıyorum Sirt Çankırı'yı 10 senede 50 ye 60 a katlamış vaziyette. Araştırın sosyal yaşam aynı, fabrika yok, iş imkanı yok ama devlet müthiş kentleşme yaptı oralarda. Anlatmaya gerek yok gidin görün yada google maps de cadde görünümünden gezebilirsiniz. Sadece kıyaslayın ve düşünün. Bunu da çocuklarınız için yapın lütfen.

Mükerrem ÇELİK / 27-08-2018 08:27:00

Seçilmiş milletvekillerimiz Çankırı ya ziyarete gelirler bizlerde Çankırı lı olarak onları görüp alkış tutarız onlarda sevilip sayıldıklarını zannederler ve her seferinde ayrı bir hava. Ama hiçbirimiz Milletvekillerimiz Çankırı ya geldiğinde sayın vekilim iyi hoş geldinizde Çankırı için ne yaptınız ne yapacaksınız verdiğiniz sözler ne oldu diye sormayız soramayız. Hiçbir bir sivil toplum kuruluşunun ve halkın tepkisiyle karşılanmazlar öyle olunca da sayın vekillerimiz elini kolunu sallaya sallaya kasıla kasıla birde bana kırmızı plaka tahsis edildi bakın edasıyla ortalıkta dolanır, hiçbir icraat göstermeden alıp cukkaları yatarlar. Bizim Çankırılı olarak istememiz lazım milletvekillerini fırsat buldukça sıkıştırmamız lazım. İstemeyen çocuğa meme verilmez. Güneş Çarığı sıkar çarık ta ayağı. Bizler milletvekillerimizi sıkıştırmaz sık boğaz etmezsek geldiklerinde yalakalık yapıp ellerini öpmek için sıraya girersek Çankırı mıza hizmet gelecek diye daha çoook bekleriz. İnşallah uyanacağız.

yaprakli / 26-08-2018 19:38:00

YapraklII'ya Dogal Gaz istiyoruz.

melih / 26-08-2018 13:41:00

Zamanın Hollanda Başbakanı makam aracı olarak bisikleti kullanıyordu Tabii Türkiye'nin bu zihniyete ulaşmasına çok yıllar var. Türk toplumu çok cahil gerçektenden cahil. 17 milyonluk Hollanda dünyanın en büyük 3 tarım ülkesinden birisi 50 milyonluk Güney Kore yüksek teknoloji ürünleri satıyor dünyaya saygılar.

SİYASETÇİ / 26-08-2018 12:23:00

Elinize kaleminize sağlık..Çankırı'da 1 tane üst geçit yok. Esnafları kaldırımları yolu kapatmış ağa olmuşlar. Bunlarda arsızca KIRMIZI PLAKA derdinde.NE HALK ANLIYOR NE CUMHURBAŞKANIMIZ ANLIYOR.BU TEŞKİLAT ÇOKTAN KIRMIZI ÇİZGİYİ GEÇTİ. BİRİSİ UYANSIN YA DA UYANDIRSIN ...

Misafir 18 / 26-08-2018 11:07:00

Helal olsun kardeşim inşallah dediklerinin arkasında durursun.

AK PARTi Li ama kızgın / 26-08-2018 10:55:00

Şimdi bu adam mılletvekili saygı duyacak herkez ne olursa olsun ondan sonra elestırelım dıkkatlıce. Çalısmaya gelınce haklısınız ne faydası var grup başkan vekili ama memleketımıze ne faydası var dıyerek haklıyız. Beklesekte böyle gelip gider şenlıklere, cenazelere vb sefasını sürsün mılletvekıllıği bıtınce zaten Çankırı da yaşamayacak o yuzden yapacak birsey yok.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI