Bugün...Göz Göre Göre Okul Duvarını Yuttular
Tarih: 14-08-2018 11:12:47 Güncelleme: 14-08-2018 11:23:47 + -


Gerçekleştirilen yol genişletme çalışmaları çerçevesinde mevcut yol yaklaşık 1 metre yükseltildi. Yolun yükseltilmesi nedeniyle Karatekin İlkokulunun duvarı da kayboldu.


Göz Göre Göre Okul Duvarını Yuttular

Okul Duvarını Yuttular

 

Biz gazeteciler Çankırı’yı 24 saat köşe, bucak gezerek sorunları, sıkıntıları görebiliyorken, Yetkililer ise maalesef yan gelip oturuyorlar!

 

-Eleştirince de gönül koymaktan geri kalmıyorlar-

 

Okul Duvarı Kayboldu Gitti

 

Yol genişletme çalışması sonrasında okul duvarı kayboldu. Aşiyan Köprülü kavşağın tamamlanması sonrasında bölgede yol genişletme çalışması devam ediyor.

 

Bu Çalışmayı Bilerek mi, Bilmeyerek mi Yapıyorsunuz?

 

Neden Ve Niçin Sessiz Kalınıldı Bu Yanlış Çalışmaya?

 

Söz konusu okul müdürü okulunun duvarı kaybedilirken ne işlerle meşguldü acaba, oda mı görmedi bu yanlışı, öğrencileri ve öğretmenleri hiç mi gözünün önüne gelmedi?

 

Karatekin İlkokulu ve ortaokulu yanında yapılan yol çalışmaları çerçevesinde istinat duvarı örülürken, yolda yükseltildi.

 

Kimin Akılına Uyuyorsunuz Yetkililer?

 

Hiç İleri Görüşlülük Yok mu Sizlerde?

 

Gerçekleştirilen yol genişletme çalışmaları çerçevesinde mevcut yol yaklaşık 1 metre yükseltildi. Yolun yükseltilmesi nedeniyle Karatekin İlkokulunun duvarı da kayboldu. Duvara sıfır yapılan yükseltme çalışması nedeniyle okul giriş yeri de değiştirildi. Yeni girişin okul arka tarafına verilmesi bir çok veli tarafından da eleştirildi.

 

Çocuklarımız Allah’a Emanet!

 

Nerede Bu Denetleyiciler?

 

Bir çok veli, “Mevcut yolu okul duvarı ile aynı hizaya getirdiler. Zaten Çankırı’nın alt yapısı kötü. Şiddetli bir yağmur yağdığında okulun bahçesi göle dönecek. Ariyetten yukarıdan hızla gelen bir araç hakimiyetini kaybederse direk okulun içine dalar. Birde okul girişinin arka tarafa verilmesi de ciddi bir sorun. Burası artık tam bir araç trafiğine dönecek. Okulun önündeki kapıdan giren yada çıkan öğrenci araçları fark edebiliyordu. Yol yükseltmesi nedeniyle bu giriş ve çıkış arka tarafa verildi. Zaten kaldırım genişliği 1 metre bile yok. Çocuklar için ciddi bir sorun teşkil ediyor. Buraya bir kavşak yapıldı fakat ne sağında ne de solunda bir işaret yada uyarıcı levha var. Çocuklar okula gidip ve gelirken büyük tehlike atlatıyor. Şimdi yol daha da genişledi. Buradaki okullar trafiğin tam ortasında kalıyor. Okullar açılmadan bu yaşanan sorunlara acilen bir çözüm üretilmesi gerekiyor” dediler.

 

 
Bu haber 4218 defa okunmuştur.

Etiketler :
akıl akıldan üstündür / 05-09-2018 17:16:00

Bugün (05.09.2018) gördüğüm kadarıyla duvar yükseltildi, üzerine de korkuluk yapılacak sanırım. Bekleyelim görelim..

akıl akıldan üstündür / 15-08-2018 12:01:00

Yolun eski halini hepimiz biliyoruz, hiç yakışmıyordu Çankırı'ya. Her yağmurda su doluyordu okul önü. Bırakın çalışma tamamlansın sonrasında duvar yükseltilmezse o zaman sitem etmek tabi ki hak, fakat alt yapı kaldırım ve asfaltı tamamlanmamış yol için hemen sitem etmek için erken diye düşünüyorum. Çocukların ve velilerin güvenliği için her şeyin yapılacağını ümit ediyorum.

rıdvan d / 14-08-2018 11:33:00

Söz konusu mevkikide Virajı alamayan, yada başka kazalarda araçlar okul bahçesine uçabilir. Önlem almak için bir kaç çocugun ölmesimi gerekiyor?? Güzel konuya değinmiş admin bey.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI