Bugün...Haberci18 İnternet Medyası Çankırı’ya Yapılacak Yeni Hastane Yerini Buldu (Özel Haber)
Tarih: 21-01-2018 20:30:03 Güncelleme: 21-01-2018 23:19:03 + -


Çankırı’da yılan hikâyesine dönen Yeni Hastane Yeri ile ilgili bir çok alternatifler düşünen, bir çok projeler üreten araştırmacı gazeteci Mustafa Çelik Yeni hastane yeriyle ilgili çok ciddi çalışmalar yaparak (Fotoğrafladığı) görsellediği alanın ilimize Yeni Hastane yeri olarak kazandırılmasını çok istiyor.


Haberci18 İnternet Medyası Çankırı’ya Yapılacak Yeni Hastane Yerini Buldu (Özel Haber)

Milletvekillerinin, Parti Yöneticilerinin, İdarecilerinin ve Belediye Başkanının Sağlık Bakanlığı ile yeni bir hastanenin yapılması konusunda ön görüşme yaptıklarını, ama yeri konusunda netleşme olmadığını öğrendik. Bizde ortaya yeni bir alternatif sunalım istedik.

 

Çankırı’da yılan hikâyesine dönen Yeni Hastane Yeri ile ilgili bir çok alternatifler düşünen, bir çok projeler üreten araştırmacı gazeteci Mustafa Çelik Yeni hastane yeriyle ilgili çok ciddi çalışmalar yaparak (Fotoğrafladığı) görsellediği alanın ilimize Yeni Hastane yeri olarak kazandırılmasını çok istiyor.

 

Usta araştırmacı Çelik “Bir ilin, bir ilçenin gelişimi için Valilik, Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Tarım Müdürlüğü, Karayolları Bakım Evi veya Şube Şefliği, Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü, Muhtarlar, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, Sağlık İl Müdürlüğü, Hastane Yönetimi, Sivil Toplum Örgütleri, Esnaf Odaları, Siyasi Parti Temsilcilikleri, Sendikalar, Basın Kuruluşu vb birçok kamu veya özel kurum ve kuruluş kesinlikle proje üretmeli. Kısacası herkes taşın altına elini değil gövdesini sokmalı. Bu konu ile ilgili olarak ta Tabiî ki taşın altına gövdesini sokanlardan birisiyiz. Bundan gurur duyuyoruz." dedi.

 

Çankırı’ya Hastane Yeri Bulunamamasının Ardındaki Neden Ne Olabilir ki?

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım’la birlikte, 3 Şubat 2017 günü Mersin’e geldi. Yazılı ve görsel basında yoğun biçimde yaymacası (propagandası) yapılan ve 5 yıldızlı otel konforunda olduğu belirtilen Mersin Şehir Hastanesi’nin açılışını yaptı. Açılıştan önce toplanan kalabalığa seslendi ve Türkiye’nin Şehir Hastaneleri’yle yeni bir döneme girdiğini söyledi. “Yıllardır hayalini kurduğum proje gerçekleşti... Dertli olduğum, aşık olduğum, bunu muhakkak yapmamız gerekir dediğim bir projeden bahsediyorum” demişti.

 

Ama gel gelelim bu açıklamalardan sonra Yaranlar diyarı, Şehitler Diyarı, Karatekin Hazretlerinin torunlarını bünyesinde barındıran şirin Çankırı’yı unuttu, bir tek çivide çakılmadı galiba… Dedik Yeni Hastane Yerimizin belirlenmesi için geçtik Klavyenin başına sesimizi bir kez daha duyuralım diye özel haberimize yer verdik.

 

Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan Projelerinden bahsediyorsa kimse kusura bakmasın bende cahil kafamla Çankırı’nın Çankırılının menfaatine olacak projelerimi kendilerine sunarım. (Ama olur görür, ama görmez. Zaman her şeyin ilacıdır.)

 

Gelelim asıl konumuza;

 

Yeni Hastane Yeri Bulmakta Kıvranan İdarecilere, Siyasilere Ve Yöneticilere Tavsiye Edebileceğimiz Bir Alan Bulduk!!!

 

Uzun süredir gündemden düşmeyen Çankırı Yeni Devlet Hastanesi’nin yeri ile ilgili çalışmalarımızı sürdürerek şahsımızın bildiği kadarıyla Ankara Yolu üzeri Bölge Trafik karşısındaki yerin alternatifler arasında düşünülmesi hususu olumsuz karşılandı.

 

400 yataklı bir hastane için Sağlık Bakanlığı en az 70 dönümlük arazi istiyor. Olacak ya devlet hazinesine ait 70 dönümlük yer bulmakta sancılı günler geçiren Çankırı’ya bir katkımız olabilir mi düşüncesiyle Devlet Hazinesine ait uygun alanları karış karış gezmeye karar verdik. Plansız işler yapmaya çalışanların oyunlarını bozalım istedik.

 

Yeni Hastane Yeri İçin Ana Yol Kenarı Şart!

 

İlimizde şehrin içerisindeki Kamu Kurum ve Kuruluş Binaları bile sorun oldu artık. Çankırılı hemşehrilerimize hizmet edecek büyük bir Hastane kazandırmak için yazıp, çiziyoruz. Ama en uygun yeri de bulamayarak bir türlü Yeni Hastane İnşaatına kazma vuramıyoruz, bir birimizi oyalayıp duruyoruz.

 

Araştırmacı Gazeteci www.habarci18.com İnternet Medya Admini’nin Görüşü

 

Bu nasıl bir mantık tüm Türkiye’de hastaneler şehir dışına alınıyor. Her yönüyle daha mantıklı oluyor. Ne olmuş dolmuşla gidilirse? Zaten Çankırı küçük bir yer en fazla 10 dakika uzak olur. Yıllardır hep her şey çarsı içinde mantığıyla bir yere varılmaz. Kusura bakmayın da biraz profesyonel düşünelim lütfen. Çankırı artık gelişiyor ve büyüyor. Ne olur beni yanlış anlayıp farklı düşünmeyin Herkes den rica ediyorum, ne olur bizlerde büyüyelim.

 

Fatih Mahallesi, Yapraklı Bulvar Yolu MKE-Cezaevi Arası Devlet Arazisi Ve Boyut Olarak ta Büyük. MKE-Cezaevi Üzerine Hastane Yapılması Durumda Şehir de O Tarafa Doğru Büyür. Dümdüz Alan, Yıllarca Boş Kalmış Bir Yer.

 

Biz En Uygun Olabilecek Bu Yeri Bulduk Diye Düşünüyoruz!!! Bu Alternatifimizi Beğenmeyenler Çıksınlar Meydana İyi Bir Yer Bulsunlar…

 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi çok yerin zemin etüdü yapıldı. Bu gün itibariyle batak, çatak, uzak yerler uygun görülmedi, kırmızı kalem yedi. Bizde diyoruz ki “Bence Yapraklı yolu üzeri Çankırı Cezaevi arkasında bulunan 750 dönümlük Devlet arazisine yapılmalı. Ankara’ya bağlı değiliz biz. O taraf da olmadığına göre güzergahından çevre yolu da geçen, özellikle tavsiye ettiğimiz bu bölge yeni hastane yeri olarak düşünülmeli diye heyecanlanıp bekliyoruz.

 

İnanın birkaç seneye kadar Çankırı Cezaevi de bulunduğu yerden kalkar başka yere nakledilebilir. (Ben öyle görüyorum) Çünkü başka alternatifimiz de kalmadı. Ankara tarafına gidesiye kadar bütün riskler göz önüne alınarak bir an önce Çankırı Yeni Devlet Hastanemizin temelini Çankırı Cezaevi arkasında bulunan 750 dönümlük Devlet arazisine atalım derim.

 

Araştırmacı Kalem Çelik “Siz büyüklerimiz daha iyisini bilirsiniz, ancak benimki sadece bir fikir.“ Dedi.

 

Düşünülen başka alternatif alanların il merkezine uzak, vatandaşa zorluk taşıması ve yeterli büyüklükte olmaması nedeniyle tercih edilmediğini anlatmaktan kaçınmayacağız.

 

Yanlış üzerine yanlış yapılmaktadır. Yeni hastaneyi gidip de yer yok muş gibi dağın başına yaparak trilyonlar gömenlerden Allah hesap soracaktır bir gün..!

 

Ne yazık ki İlimiz Milli Emlak Müdürlüğü kamusal alanları satarken geriye dönük Çankırı düşünülmedi, dahası devletten bire alındı, devlete ona satıldı! Adına ticaret dendi! nasıl bir ticaretse???) Bu konuda siyasiler, yöneticiler yaşananlara göz yumdular….???

 

Bence Bir Değerlendirin!!!

 

Konuya dönecek olursak yapacağımız tüm işleri adam gibi projelendirelim 50 ila 60 yıllık büyüme ve ihtiyaçlarımız göz önüne alınarak söz konusu alana yeni hastane yapılabilinir. Çankırı halkı da bu çileden kurtulur..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 22000 defa okunmuştur.

Etiketler :
Hakkı Haklı / 22-01-2018 13:04:00

Stadyum yada tugayın olduğu yer olmaz mı?

hasan duman / 22-01-2018 11:19:00

Mustafa bey şimdi yeni SGK binasının karşısı köy hizmetler müdürlüğü yerleşkesi hem geniş hemde ana yol kenarı.Aşiyan köprüsü yapılınca da Kastomonu tarfından gelen ilçe hastaları için de çok uygun.Neticede Köy Hizmetleri için şehir dışında bir yer verilebilir. Üstelik o alan çok yeşillik ve havadar.

Çankırılı / 22-01-2018 08:33:00

Kimi eldivan dio kimi Ankara dio kimi korgun dio parsel ada numaranızı atın oraya yapsınlar. Kardeşim hastanenin yerini düşüneceksen mimarlık okusaydınız. Gazeteci abimiz araştırmış bakmış devletin arazisi. Yarın, h..f. E..a arazisine yapılınca hoşunuzamı gidecek. Buseferde gördüm mü bura onun yeriymiş dersin boş işleri bırakın herkes işine baksın. Devlet millet afrinde siz Çankırı hastanesi dionuz. Milleti mutlu edemezsin. En Gözde en iyi yerede yapsan bu millet doyumsuz hemşerim

burhan çalışkan / 14-09-2017 16:36:00

degerli kardeşim mustafa yapmış oldugun araştırma ve çalışma için çankırının gerçeklerini bugünü degil 100 yıl sonrasını hesap ederek yaptıgın araştırma takdire deger ama bizim memlekette bugün menfaatçiler in işine pek gelmez işte örnekleri ortada ünüverstenin yeri inşallah bugünkü siyasilerimiz devlet büyüklerimiz aynı hatayı yapmazlar çankırının bugününü degil 50 100 yıl sonradan gelecegin hesabını yaparlar senin çankırıda cesurca bu konuları dile getirdigin içn sana öncelikle teşekür ederim sevgi ve selamlar

Çetin AYDINLI / 13-09-2017 11:32:00

Hastanenin dediğiniz yere yapılması ve çankırının o tarafa doğru büyümesi sonucu ilerleyen dönemlerde sanayinin şehir içinde kalmasına neden olmaz mı? Katamonu yolu tarafında ve çay yatğından daha sağlam bir zemin üzrine yapılmalı bence.

egemen / 12-09-2017 17:42:00

İbrahim bey kamu kuruluşları bence aynı alanda ve koordinasyonlu olmalı bunada uygun gelen hükümet konağı emniyet müdürlüğü ve adliyenin olduğu bölge görunuyor,ayrıca ankara tarafında velevki insanların arazisi varsa yapraklı tarafındada vardır buna rant gözüyle değilde uzun vadeli bakmak lazım,istanbulda yaşayan gurbetçi biri olarak ankara tarafı daha akılcıl görunuyor, tabi yinede bu nereye olursa olsun halk kazanacaktır.teşekkürler.

/ 12-09-2017 16:57:00

Ne yapraklı yolu arkadas malpazarı karsısında bos arazi var otobana yakın olacak ne isiniz var uzaklarda sehre yakın herkez iyi dusunsun biraz

/ 12-09-2017 13:35:00

Bölge hastanesi de yeni hastane de olabilecek en güzel yer KORGUN YAKABAĞ mevki. Devlet Karayolu kenarı, 300 dönüm koru eteğinde belediye ye ait hastane için bedava yer. Ama ne hikmetse Korgun cezali sanki yatırımlara kapalı sanki. İlgilerin bi düşünmesini isterim

Ümit G / 12-09-2017 13:31:00

Buralar sarı toprak yine aynı şekilde kaymalar olacak hemde cezaevi altındaki arazilere olabilir yada makine kimya silah fabrikasının hemen altı eski tel fabrikasının olduğu yere kurulabilir sağlam bir zemine bırakalım artık dağa bayıra ulaşımı zor olan yerlere hastane yapmayı

melih kaya / 12-09-2017 13:00:00

eski hastane yıkılıp yerine yapılsın hastane binasi dis hastanesinin yeni binasıda orda zaten

ibrahim / 12-09-2017 12:25:00

Hastane için tamda en doğru yeri bulmuşunuz. Aslında dogru yerin mke yapraklı yolu oldugunu herkes biliyor fakat ne inadı yada ne çıkar var ise herkes bir tutturmuş Ankara ya yakın olsun. Sanki sizin tavsiye ettiğiniz yer ile DSİ arasında 100 km yol var altı ustu 3 bilemedin 4 km mesafe var. Adiye Ankara tarafına yapılalı kaç yıl oldu. Egemen beyin teorisi doğru olsaydı o taraf şimdiye kadar tanınmaz bir hal alırdı. Oysa çalışanlar dahil herkes çok ters oldu diye yakınıyor. Hastane binası ile bir yer gelişseydi Kırkevler semti tanınmaz bir hal alırdı. Gelişim sanayi ve üretmekle olur.Bir şeyler üretmeye bakılmalı. Başka illerde her ilin kendi yerel süt ürünleri (yogurt,ayran vb.), işlenmiş kırmızı et (sucuk sosis), ayakkabı, konfeksiyon da kendi yerel markalarına sahip bu şekilde iş imkanı ile gelişiliyor. Herhangi bir kamu kurumuna yakın yerde olan bir evin kirası 500 iken 800-900 olur diye düşünerek değil. Mantıklı olun seçim tam isabet tebrik ederim.

egemen / 12-09-2017 11:07:00

Mustafa bey kesinlikle Ankara yolu yada DSİ tarafına düşünülmeli. Hem güney istikamet hemde olası bi durumda Ankara'ya ulaşım daha ivedilikle olur. Her konuda sizi severek takip ediyorum bu konuda biraz zıt düşündüm kusura bakmayın ama Çankırı'nın gelişmesi Ankara'ya giderek olur diye düşünüyorum.

Metin / 12-09-2017 09:19:00

En güzeli Devlet Su İşlerinin olduğu yer.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI