Bugun...Hemşehrimiz Dilara Irmak’ın İlk Kitabı Çıktı
Tarih: 07-11-2017 12:48:42 + -


Çankırılı hemşehrimiz Dilara Irmak "Psikolojiye olan ilgisi nedeni ile üniversitede psikoloji bölümü okumayı tercih etti. Dünyada çocukların ruh ve akıl sağlığı, ebeveyn davranışları gibi konular üzerine çeşitli araştırmalar yaptı."


Hemşehrimiz Dilara Irmak’ın İlk Kitabı Çıktı

İlk Kitabı Çıktı

 

Çankırılı yazar Irmak kardeşimizin ilk kitabı çıktı.

 

Dilara Irmak 26 Mart 1996 günü Çankırı’da doğdu. Lise eğitimini Nevzat Ayaz Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Küçük yaşlarda çeşitli yazılar kaleme almaya başladı. Psikolojiye olan ilgisi nedeni ile üniversitede psikoloji bölümü okumayı tercih etti. Dünyada çocukların ruh ve akıl sağlığı, ebeveyn davranışları gibi konular üzerine çeşitli araştırmalar yaptı.

 

İnsan en çok neyi sahiplenir? En çok neye benim diyebilir? Galiba hep onunla kalacağına emin olduğu şeylere milyonlarca kez benim diyebilir. Benim annem, benim babam, benim ailem, benim evim, benim dünyam… En çokta benim dünyam der insan. Gitmeyeceğinden en çok emin olduğu şey kendisidir.

 

Yukarıda içerisinden bir kesit okuduğunuz yazarın ilk kitabı olan “Ben Aslında Kimim?” bilimsel bir bakış açısından daha çok edebi bir yorumu okura sunuyor. Eşine az rastlanan bir bakış açısıyla çocukları anlamayı ve gittikçe gelişmeye başlayan dünyamızda onların doğru yetiştirilmesinin önemini kavramayı anlatan bu kitap, içerisinde yer alan farklı bebeklerin hikâyeleri ile günümüzde unuttuğumuz birçok şeyi hatırlatıyor. Bu hikâyeler ve beraberinde getirdiği hayatlarla birlikte okurlara alışılmışın dışında bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor.

 

Bir İnternet medya sahibi ve admini olarak “Bu (proje) kitap gerçekten benim çok hoşuma gitti. Gençlerimize hem örnek olması açısından hem de çocuklarımızın kitap okumaya ve kitap yazmaya teşvik etme açısından da önemli bir proje diye düşünüyorum.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak genç kardeşimizi tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.’’

 

 

 

 
Bu haber 4712 defa okunmuştur.

Etiketler :
cengiz kütük / 07-11-2017 19:06:00

Başarılarının devamını diliyorum. Daha nice kitaplara. insanlara faydalı eserler yazmalar inşallah...

Yasemin Soylu / 07-11-2017 17:32:00

Bu kitabı kitapyurdu üzerinden temin edip okudum. Anlatım diline ve kitaptaki hikayeler hayran kaldım. Yer yer kendimi tutmayıp ağladım. Bu genç hemşehrimize destek olup kitabından bir adette olsa almanızı öneririm.

Mehtap Ertan / 07-11-2017 17:15:00

Yaa gerçekten burda gördüğüme çok mutlu oldum.Herkese tavsiye ederim.Hemşehrimize destek olalım http://www.kitapyurdu.com/kitap/ben-aslinda-kimim/439207.html&filter_name=dilara%20ırmak burdan temin edebilirsiniz.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI