Bugun...Hemşehrimiz Doçent Dr. Nilufer D.Körhasan Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülünü Cumhurbaşkanı’nın Elinden Aldı
Tarih: 12-12-2017 23:52:41 + -


Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Fizik Eğitimi Öğretim görevlisi Çankırılı hemşehrimiz Doçent Dr. Nilufer Didiş Körhasan Cumhurbaskanlıgı kulliyesinde düzenlenen tören ile ödülünü Sayın Cumhurbaskanımız Reccep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.


Hemşehrimiz Doçent Dr. Nilufer D.Körhasan Yılın Genç Bilim İnsanı Ödülünü Cumhurbaşkanı’nın Elinden Aldı

Ödülünü Cumhurbaşkanı’nın Elinden Aldı

 

Törene, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ve milletvekilleri de katıldı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TÜBA Ödülleri'ni alanları açıkladı.

 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törende konuşan Erdoğan, "Türkiye her alanda olduğu gibi bilimsel alanda da bölgesine öncülük etmek zorundadır" dedi. Konuşmasında ayrıca "Ülkemiz ekonomisini hedef alan pek çok saldırıyı püskürttük" diyen Erdoğan "Onun için üçüncü çeyrek büyüme oranları önemliydi. İnanıyorum ki yıl sonu itibariyle yüzde 7,5 oranında büyüme oranını yakalayacağız." diye konuştu.

 

Tüba Yılın Genç Bilim İnsanı Ödül töreninde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Fizik Eğitimi Öğretim görevlisi Çankırılı hemşehrimiz Doçent Dr. Nilufer Didiş Körhasan Cumhurbaskanlıgı kulliyesinde düzenlenen tören ile ödülünü Sayın Cumhurbaskanımız Reccep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

 

Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz de bu gurur gününe katılarak Çankırılı hemşehrimiz Doçent Dr. Nilufer D.Körhasan’a destek oldu.

 

Ereğli Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nilüfer Didiş Körhasan Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) 2017 Yılı “Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü” (GEBİP) almaya hak kazanmıştır. Doç. Dr. Nilüfer Didiş Körhasan Lisans/Yüksek Lisans (2005) ve Doktora (2012) eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) Fizik Eğitimi alanında tamamlamış, Doktora eğitimi ve sonrasında Dünya’nın başarılı üniversiteleri arasında yer alan Maryland Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi Fizik Bölümleri’nde uluslararası araştırmalar yapmıştır. 2012 yılında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesine Yrd. Doç. Dr. olarak atanan Doç. Dr. Nilüfer Didiş Körhasan uluslararası S/SCI indeksli bilimsel yayınlarından ötürü 2014, 2015 ve 2016 yıllarında Eğitim Fakültesi tarafından başarı ve teşekkür ödülüne layık görülmüştür. Öğretim Üyemiz lisans ve yüksek lisans seviyesinde fizik, fen ve eğitim alanlarında dersler vermekte ve lisansüstü öğrenci danışmanlığı yapmaktadır.

 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen TÜBA ödülleri programında, “Üstün Başarılı Yılın Genç Bilim İnsanı“ ödülüne layık görülen Çankırılı hemşehrimiz Doç.Dr Nilüfer Didiş Körhasan kardeşimizi tebrik ediyor, üstün başarılarının devamını temenni ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 4026 defa okunmuştur.

Etiketler :
hatice danacıoğlu / 13-12-2017 10:34:00

Tebrik ederim Çankırı'mızın ve Türkiye'mizin gururu oldunuz Başarılarınızın devamını dilerim.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI